WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота із запитами в Access - Реферат

Робота із запитами в Access - Реферат

перед спробі додати такі записи користувач потрібен змінити значення первинного ключа в вихідній таблиці.
- Помилки перетворення даних. Помилки цієї категорії виникають в тих випадках, коли вставляються дані в існуючу таблицю і при цьому видно, що тип даних полів-отримувачів не співпадає з типом даних полів-джерел. Наприклад, помилка виникає, якщо додаються текстові значіння до поля, що містить цілочисельні дані, а текстове поле містить літерні символи або надто довгий рядок цифрових символів. В запиті на поновлення помилка перетворення може виникнути, якщо використовується формула, яка пробує провести обчислення над полем, яке містить букви.
- Блокування запису.Помилки цієї категорії виникають, коли при виконанні запиту на видалення або на поновлення використовується таблиця, до якої мають доступ інші користувачі мережі. Access не може провести поновлення записів, які в цей час поновлюються іншими користувачами. Необхідно зачекати деякий час і спробувати знову виконати поновлення або видалення в той момент, коли дані записи більше ніхто не використовує.
- Порушення умов на значення. Якщо записи, що вставляються або поновлюються, не задовольняють умові на значення для деякого поля або для таблиці, Access повідомляє про помилку і не проводить вставку або поновлення подібних записів.
Видалення групи записів
Видалити групу записів з бази даних можна за допомогою запита на видалення. Після підведення підсумків і копіювання старих записів (наприклад, контрактів) в архівну таблицю, ці записи краще видалити з основної таблиці. Очевидно, що подібна операція буде виконуватися не однократно. Тому можна створити запит для автоматичного відбору на основі поточної дати записів, які видаляються. З іншого боку, в запит можна включити параметр, щоб користувач міг вказати потрібну дату після запуску запита на видалення. В любому випадку користувачу не прийдеться змінювати визначення запиту перед кожним його запуском.
Як і у випадку запита на поновлення, корисно спочатку вияснити, які саме записи будуть видалені запитом. Тому починають з запита на вибірку, який відбирає їх. Якщо запит на вибірку вибрав ті самі записи, що були скопійовані в архівну таблицю за допомогою запита на додавання, то можна повернутися в режим конструктора, щоб запустити запит і видалити ці рядки з основної таблиці.
У зв'язку з тим, що не можна продивитися видалені записи, розумно зробити резервну копію таблиці, особливо у тому випадку, якщо запит на видалення виконується уперше. Для створення копії таблиці виконується процедура, яка описана в розділі "Виконання запиту на поновлення".
Запит на вибірку, відкритий у режимі конструктора, можна перетворити в запит на видалення, виконавши команду Запрос/Запуск. Вносити в запит які-небудь додаткові зміни не потрібно. Щоб Microsoft Access видалив записи, потрібно вибрати команду Запрос/Запускабо натиснути кнопку Запускна панелі інструментів. Якщо в запит включений параметр, потрібно ввести його значення в вікно діалогу Введите значение параметра. Access відбере записи, які підлягають видаленню, і виведе на екран вікно діалогу для підтвердження видалення. Для завершення процесу видалення натиснути кнопку Да. Якщо виникають сумніви в необхідності цієї операції, натискається кнопка Нет, щоб відмінити виконання запиту на видалення.
Тепер ми знаємо, як скопіювати старі записи в архівну таблицю, як забезпечити копіювання в архівні таблиці супутніх записів, як видалити старі записи з основної таблиці. Для ефективної роботи додатку також необхідно проглядати основні таблиці і видаляти з них записи з даними, які не використовуються.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Вейскас Джон. Эффективная работа с Access 7.0, - Санкт-Петербург: 1998,-835 с.
2. Дейт К. Введение в системы баз данных, - Москва: 2000, -845 с.
3. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Практичний курс інформатики, - К: 1997,- 300 с.
4. Послед Борис Access 2000. Базы данных и приложения. Лекции и упражнения. - К: ДиаСофт. - 2000, -512 с.
5. Збірник нормативних документів з безпеки життєдіяльності. Витяг з державних санітарних правил і норм.- Під редак. проф.Сачкова Л.С.,- Київ: 2000,- с.738-739.
манов Г.М. Человек и дисплей. - Ленинград: 1989.
7. Сибаров Ю.Г.Охрана труда в вычислительных центрах. - Москва : 1990.
ВИСНОВКИ
В даній дипломній роботі була розглянута система керування базою даних (СКБД) Access, а власне організація запитів, різних за формою і змістом.
Було доведено, що запити - гнучкий і зручний інструмент обробки даних. Конструктор запитів в Accessдозволяє створити практично любий запит. Конструктор дозволяє проглядати запит трьома різними способами - безпосередньо конструктор, режим SQL (в роботі не розглядався) і набір даних (таблиця).
Слід враховувати, що запит не зберігає дані. Якщо необхідно зберегти проміжні дані, то робити це необхідно в новій таблиці, скопіювавши і вставивши стару таблицю.
В частині 1 було розглянуто створення запитів на вибірку даних і їх поновлення. Звичайно, для побудови запиту використовується конструктор, в якому розміщений бланк запиту QBE (Query By Example - запит по зразку). Саме тут виконується вся робота по створенню нового запиту. В кожний рядок бланка записуються різні умови: вибір полів, сортування, умови відбору.
Умови відбору даних різноманітні: за конкретним значенням поля, за допомогою спеціальних операторів OR, AND, BETWEEN, IN, LIKE. Також розглянуті умови відбору для дати і часу, використання параметрів запиту з відповідним типом даних, згаданий спосіб створення запиту на основі іншого запиту.
Всі можливості запитів, які основані на одній таблиці, відповідають і створенню багатотабличних запитів. Ці запити здатні відбирати дані з декількох таблиць, що особливо корисно при створенні таких компонентів систем керування базами даних, як форми і звіти.
Для полегшення роботи користувача, особливо початківця, рекомендоване створення запиту за допомогою майстра запитів.
В частині 2 розглянута можливість обчислення будь-яких полів таблиці і створення нового поля таблиці на основі обчислюваного виразу. Обчислювані вирази будуються за допомогою арифметичних операцій над полями таблиці. Для побудови складних виразів використовується Построитель выражений.
Особлива увага приділяєтьсястворенню підсумкових запитів (підсумкові функції Access), які є результатом по групам даних.
В частині 3 розглянутий такий тип підсумкових запитів, як перехресні запити. Вони дозволяють побачити обчислювані значення в вигляді перехресної таблиці, яка нагадує електронну.
В частині 4 показані запити на зміну даних, які допомагають зручно змінювати дані одразу в декількох записах. Також можна створювати нові таблиці, запити на додавання (з інших баз даних в нашу). Запити такого типу допомагають видаляти записи, групи записів.
В частині 5 розглянуті питання безпеки праці і вимоги до виробничого освітлення робочого місця.

 
 

Цікаве

Загрузка...