WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота із запитами в Access - Реферат

Робота із запитами в Access - Реферат

Вікно діалогу дозволяє вибрати таблиці і запити, які будуть базовими для нового запиту. Вибираються дві таблиці і закривається вікно.
Якщо зв'язок між базовими таблицями був раніше визначений, то верхня частина вікна запиту в режимі конструктора буде виглядати так, як показано
Мал. 2. Конструкторзапиту
на мал. 2. Access пов'язує використовувані в запиті таблиці на основі інформації про зв'язок, яка задана при їх створенні. Access зв'язок в вигляді лінії, яка з'єднує первинний ключ одної таблиці з відповідним полем іншої. Якщо зв'язок між таблицями не визначений, Access сам прийме рішення, встановивши зв'язок між полями з однаковими іменами і співпадаючими типами даних.
Користувач включає в бланк запиту необхідні поля з двох таблиць. Побачити результат запиту можна, переключившись у режим таблиці.
Як уже згадувалося, вікні режиму таблиці можна виконувати з набором записів запиту майже всі дії, які доступні для звичайних таблиць.
Одним з найцікавіших аспектів багатотабличних запитів є можливість зміни даних вихідних таблиць прямо в наборі записів.
Створення запиту на основі іншого запиту
При створенні запита в режимі конструктора вікно діалогу Добавлениетаблицыдозволяє вибрати в якості джерела даних для нового запиту не тільки таблиці, але і запити. Дійсно, побудова одного запиту на основі іншого - це ще один спосіб роботи з даними з декількох таблиць: спочатку створюється один запит, за допомогою якого вирішується визначене коло задач і відбирається сукупність даних з декількох таблиць, а потім на його основі будується інший для отримання кінцевого набору записів.
Використання майстра запитів
1.
В вікні бази даних перейти на вкладку Запросыі натиснути кнопку Создать.
2. В діалоговому вікні Новыйзапросвибрати майстра Простой запрос (мал. 3). Натиснути ОК.
3. В діалоговому вікні (мал. 4), що з'явилося, вказати ім'я таблиці або запита, на якому буде збудований новий запит. Потім вибрати поля, з яких повинні бути відновлені дані.
Мал. 4. Створення простого запиту
Якщо необхідно, вказати додаткові таблиці або запит, а потім вибрати з них поля, які повинні бути використані.
4. Закінчивши роботу в цьому діалоговому вікні, натиснути ОК. Потрібно слідувати інструкціям, які виникають в наступних діалогових вікнах майстра. В останньому діалоговому вікні користувачу пропонується вибір виконати запит або продивитися його структуру в режимі конструктора. Якщо отриманий запит не відповідає вимогам, можна знову звернутися до майстра або внести зміну в запит в режимі конструктора.
Відкриття, копіювання, збереження, перейменування і видалення запитів
Користувач може відкрити в режимі конструктора різні запити: запит на вибірку, перехресний запит і запит на зміну. Запит на вибірку і перехресний запит також можна відкрити в режимі таблиці для огляду результатів.
Можна створити ярлик для відкриття об'єкта бази даних, яка знаходиться або на комп'ютері користувача, або на файловому сервері мережі або в директорії для спільного доступу. В Microsoft Windows можна створити ярлик, перемістивши за допомогою миші об'єкт з вікна бази даних в робочий стіл або папку. Інший спосіб - клацнути правою кнопкою миші потрібний об'єкт (запит, наприклад) і вибрати команду Создать ярлык.Щоб створити ярлик не на робочому столі, треба ввести новий шлях в поле Размещение.
Для копіювання вибирається об'єкт і натискається кнопка Копироватьна панелі інструментів. Під час копіювання об'єкта в іншу базу даних, закривається поточна база і відкривається та, в яку потрібно вставити об'єкт. При відкритому вікні бази даних натиснути кнопку Вставитьна панелі інструментів.
Збереження запиту відбувається шляхом натискання кнопки Сохранитьна панелі інструментів.
Для збереження копії об'єкта бази даних з новим ім'ям або в іншому файлі, при умові що об'єкт відкритий або виділений, потрібно вибрати команду Сохранить как/Экспортв меню Файл. Щоб зберегти об'єкт в поточній базі даних, треба вибрати параметр В текущей базе данныхв діалоговому вікні Сохранение объекта, ввести ім'я об'єкта і натиснути ОК.
Для перейменування запита потрібно впевнитися, що об'єкт бази даних закритий. Далі в вікні бази даних вибрати вкладку Запросы, яка містить потрібний об'єкт. Натиснути кнопку миші на імені об'єкта, а потім знову натиснути кнопку миші, щоб змінити ім'я, ввести нове ім'я.
Для видалення об'єкта виділити його і натиснути кнопку Delete.
Оптимізація запитів
Існує ряд способів прискорення виконання запитів:
- Стискати бази даних
- Індексувати поля
- Вибирати типи даних мінімального розміру
- При створенні запиту не додавати лишні поля в запит. Зняти прапорець Вывод на экрандля полів, зміст яких не виводиться в запиті
- Використовувати для умов відбору вирази, які дозволяють оптимізувати запит
2. ВИКОНАННЯ ОБРАХУНКІВ В ЗАПИТАХ
Можна виконувати обчислення з любими полями таблиці і зробити обчислюваний вираз новим полем в наборі записів. Для цього можна використати любі із вбудованих функцій Access . Окрім цього, поля запиту можуть містити дані, які отримані за допомогою арифметичних операцій над полями таблиці.
Обчислюване поле може також містити результат конкатенції (об'єднання) значінь текстових полів або рядкових (текстових) констант. Щоб створити рядкову константу, потрібно заключити текст в подвійні або одинарні лапки. В якості операції конкатенції використовується символ "&". Наприклад, можна створити поле, яке буде містити результат об'єднання поля Прізвище і поля Ім'я: [Прізвище]& [Ім'я].
В виразах можна використовувати наступні оператори:
+ Додає два арифметичних вирази.
- Віднімає від першого арифметичного виразу другий.
* Перемножує два арифметичних вирази.
/ Ділить перший арифметичний вираз на другий вираз.
Заокруглює два арифметичних вирази до цілих значінь і ділить перше на друге. Результат округлюється до цілого.
^ Вираховує степінь першого арифметичного виразу, степінь задається другим арифметичним виразом.
MOD Округлює обидва арифметичних вирази до цілих значінь, ділить перше на друге і повертає залишок.
& Створює текстовий рядок, як результат приєднання другого рядка в кінець першого.
Якщо після клацання в чарунці рядка Поле(де ми маємо ввести вираз) натиснути SHIFT+F2, то відкриється вікно Область ввода, в якому зручно задавати довгі вирази.
Використання побудови виразів.
Мал. 5. Створювач виразів
Для побудови складних виразів Access надає утиліту, яка називається Построитель выражений. Для того щоб запуститиїї, потрібно клацнути по пустому полю в бланку запита і натиснути кнопку Построитьна панелі інструментів. Microsoft Access відкриє вікно Построитель выражений, яке показане на мал.5
В верхній частині цього вікна міститься пуста область введення, яка призначена для створення виразів. Можна самому ввести вираз, але легше використати

 
 

Цікаве

Загрузка...