WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота із запитами в Access - Реферат

Робота із запитами в Access - Реферат

Вид/Имена таблиц, в даному рядку бланка запиту Access виведе ім'я таблиці, з якої вибране поле. В третьому рядку бланка можна задати, чи потрібно виконувати сортування по вибраному або обчислюваному полю.
Прапорці в бланкуВывод на екранвідповідають за вивід на екран полів в наборі записів. По замовчуванню Access виводить на екран всі поля, які містить бланк запиту. Але деякі поля включаються в запит тільки для відбору потрібних записів, а виводити їх на екран зовсім не обов`язково. Щоб виключити таке поле з набору записів, треба зняти його прапорець в рядку Вывод на екран.
Для введення умов відбору записів використовується рядок Условиеотбораі рядок или.
Першим кроком при створенні запиту є вибір полів, які включаються в набір записів. Це можна зробити, просто перетягнувши поле в потрібний стовпчик бланка зі списку полів в верхній частині вікна. При перетягуванні поля вказівник мишки перетворюється в маленький прямокутник.
Якщо потрібно включити в запит всі поля таблиці, то достатньо перетягнути значок "*" зі списку полів в бланк QBE.
Інший спосіб ввести в запит всі поля таблиці - це двічі клацнути на заголовку списку полів в верхній частині вікна: таким чином виділяються всі поля таблиці. Потім перетягнути виділені поля в рядокПоле бланказапиту. Вказівник миші перетвориться в значок з зображенням декількох прямокутників, який показує, що перетягуються декілька полів. Коли відпускається кнопка миші, Access помістить в бланк запиту всі поля таблиці.
Встановлення властивостей полів
В загальному випадку поля, які виводяться в наборі записів запиту, наслідують властивості для відповідних полів таблиці. Можна задати інші значення наступних властивостей: Описание(інформація, яка виводиться в рядку стану вікна запита в режимі таблиці, коли поле стає поточним), Формат поля(представлення даних на екрані), Число десятичных знаков(для числових даних), Маска вводаі Подпись(заголовок стовпчика).
Щоб задати властивості деякого поля, потрібно клацнути на любій чарунці відповідного стовпчика в бланку запита і натиснути кнопку Свойствана панелі інструментів або вибрати команду Вид/Свойства.
Введення умов відбору
Якщо потрібно відібрати записи з конкретним значенням поля, треба ввести його чарункуУсловие отбора цього поля. Текстове значення, яке використовується в якості умови відбору, повинне бути вміщене в лапки.
В випадку, якщо нас цікавить декілька значень, вводяться в рядок Условие отбора і розділяються логічним оператором OR.
Коли вводяться умови відбору для декількох полів, то всі вирази в рядку Условие отбора або в рядку илиповинні приймати значення Істина для любого запису, який включається в набір записів запиту. Це означає, що Access виконує логічну операцію ANDнад умовами відбору, які знаходяться в одному рядку. Щоб результат операції ANDмав значення Істина, умови повинні бути істинними; тільки в цьому випадку запис відбирається запитом. Наприклад, ми вибираємо записи з таблиці, в якій знаходяться дані про робітників. Умовою відбору обрано поле Загальний стаж і його значіння:
>10 AND =10 And <=20.
IN. Задає список значень, що використовується для порівняння. Вираз IN("Київ","Вінниця") означає те саме, що і вираз "Київ" OR "Вінниця".
LIKE. Оператор, корисний для пошуку зразків в текстових полях. В зразок пошуку можна включити символи шаблона, "?" заміняє любий символ в даній позиції, а "*" означає любу кількість символів в даній позиції. Символ "#" вказує, що в даній позиції повинна бути цифра.
Умови відбору для дат і часу
Microsoft Access зберігає значіння дат і часу як числа з плаваючою комою і з подвійною точністю. Значіння з лівого боку від десяткової коми відповідає даті, а дробова частина числа представляє час доби.
Щоб повідомити Access про те, що вводиться дата і час, значення вміщується в символи числа (#). Наприклад, #10 Квітень 2003# і #10/04/03# визначають одну і ту саму дату.
Access дає декілька функцій, які можна використовувати при завданні умов відбору для дат і часу:
Day(дата). Повертає значення дня місяця в діапазоні від 1 до 31.
Month(дата). Повертає значення місяця року в діапазоні від 1 до 12.
Year(дата). Повертає значення року в діапазоні від 100 до 9999.
Weekday(дата). Повертає значення чисел від 1 (Неділя) до 7 (Субота), які відповідають дням тижня.
Hour(дата). Повертає ціле число від 0 до 23, які представляють значення часу.
DatePart(інтервал, дата). Повертає номер кварталу або номер тижня в залежності від того, який код інтервалу задається ("q" - для визначення кварталу, "ww" - для визначення порядкового номера тижня в році).
Date(). Повертає поточну системну дату.
Використання параметрів запиту
До сих пір ми вводили умови відбору безпосередньо в бланк запиту в режимі конструктора. Але на етапі створення запиту на завжди можна визначити, які значіння повинен відшукувати Access. Потрібно включити в запит параметр, і при кожному виконанні запиту Access буде вимагати конкретні умови відбору.
Щоб визначити параметр, потрібно ввести в рядок Условие отборазамість конкретного значення ім'я або фразу, яка вміщена в квадратні дужки. Те, що вміщене всередині квадратних дужок, Access розглядає як ім'я параметра. Воно виводиться в вікні діалогу при виконанні запиту, тому в якості імені параметра розумно використовувати змістовну фразу. В одному запиті можна задати декілька параметрів, при цьому ім'я кожного параметру повинно бути унікальним і інформативним.
Для кожного параметра запиту можна вказати тип даних. Access використовує цю інформацію для перевірки введеного значення. Наприклад, якщо визначено параметр як числовий, Access відкине літерні символи в значенні параметра. З мовчазної згоди Access надає параметрам запиту текстовий тип даних. Якщо потрібно змінити тип даних, треба вибрати команду Запрос/Параметры, і Access виведе на екран вікно діалогу Параметры запроса. В цьому вікні діалогу вводиться ім'я кожного параметра, тип якого ми хочемо визначити, в стовпчик Параметрв такому вигляді, в якому воно було вказане в бланку запиту, але без квадратних дужок. В стовпчику Тип данныхтреба встановити потрібний тип даних, який вибирається зі списку, що розкривається. Після визначення всіх параметрів натискаємо кнопку ОК.
При виконанні запиту Access попросить ввести почергово значення для кожного з параметрів, використовуючи вікно діалогу.
Багатотабличні запити
Розглянувши можливості запитів, які основані на одній таблиці, на базі отриманих знань легко організувати перегляд об'єднаних даних з декількох пов'язаних таблиць. Здатність запитів відбирати дані з декількох таблиць особливо корисна при створенні форм і звітів.
Розглянемо приклад, в якому об'єднується інформація з двох таблиць. В вікні бази даних треба перейти на вкладку Запросыінатиснути кнопку Создать. В вікні діалогу Новый запросвибрати Конструкторі натиснути кнопку ОК. Access відкриє вікно нового запиту в режимі конструктора і виведе на екран вікно діалогу Добавление таблицы.

 
 

Цікаве

Загрузка...