WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Майбутнє Інтернет - Реферат

Майбутнє Інтернет - Реферат

Explorer.
"Web browsers" - не що інше, як засобу перегляду; вони виконані за аналогією з безкоштовною комунікаційною програмою за назвою Mosaic, створеної в 1993 р. у лабораторії Національного центра суперкомп'ютерів (National Center for Supercomputing Applications) при Університеті шт. Іллінойс для полегшення доступу до WWW. Що ж можна одержати за допомогою WWW? Майже усе, що асоціюється з поняттям "робота в системі Internet", - від самих останніх фінансових новин до інформації про медицину й охорону здоров'я, музиці і літературі, домашніх тваринних і кімнатних рослинах, кулінарії й автомобільній справі. Можна замовляти авіаквитки в будь-яку частину світу (реальні, а не віртуальні), туристичні проспекти, знаходити необхідне програмне і технічне забезпечення для свого ПК, грати в ігри з далекими (і невідомими) партнерами і стежити за спортивними і політичними подіями у світі. Нарешті, за допомогою більшості програм із засобами доступу до WWW можна одержати доступ і до телеконференцій (усього їх близько 10 000), куди містяться повідомлення на будь-які теми - від астрології до мовознавства, а також обмінюватися повідомленнями по електронній пошті.
Завдяки засобам перегляду WWW хаотичні джунглі інформації в Internet здобувають форму звичних акуратно оформлених сторінок з текстом і фотографіями, а в деяких випадках навіть з відеосюжетами і звуком. Привабливі титульні сторінки (home pages) відразу ж допомагають зрозуміти, яка інформація піде далі. Тут є всі необхідні заголовки і підзаголовки, вибирати які можна за допомогою лінійок прокручування як на звичайному екрані Windows чи Macintosh. Кожне ключове слово з'єднується з відповідними інформаційними файлами за допомогою гіпертекстових зв'язків. І нехай термін "гіпертекст" вас не лякає: гіпертекстові зв'язки - це приблизно та ж саме, що виноска в статті енциклопедії, що починається зі слів "дивися також..." Замість того, щоб перегортати сторінки книги, Вам досить клацнути мишею на потрібному ключовому слові (для зручності воно виділяється на екрані чи кольором шрифтом), і перед вами з'явиться необхідний матеріал. Дуже зручно, що програма дозволяє повертатися до раніше переглянутих чи матеріалів, клацнувши мишею, рухатися далі.
E-MAIL
E-mail - електронна пошта. За допомогою E-mail можна обмінюватися особистими чи діловими повідомленнями між адресатами, що мають E-mail адреса.
Ваша електронна адреса вказується в контракті на підключення (youname@ukrpack.net). Наш сервер електронної пошти, на якому для Вас заводиться поштова скринька, працює на зразок звичайної поштової відділення, на которое приходить Ваша пошта. Ваша електронна поштова адреса - це аналог орендованої абонентської шухляди в поштовій відділення. Послані Вами повідомлення відразу направляються адресату, зазначеному в листі, а повідомлення, що прийшли Вам, очікують у Вашій абонентській шухляді, поки Ви їх не заберете. Ви можете посилати і приймати електронну пошту від будь-якого обличчя, що має електронну адресу. Для передачі повідомлень в основному використовується протокол SMTP, а для прийому - POP3.
Ви можете використовувати різноманітні програми для роботи з E-mail - спеціалізовані, наприклад Eudora, чи ж убудовані в Web броузер, наприклад Netscape Navigator.
NEWS/USENET
Usenet - це всесвітній дискусійний клуб. Він складається з набору конференцій ("newsgroups"), імена яких організовані ієрархічно відповідно до обговорюваних тем. Повідомлення ("articles" чи "messages") посилаються в ці конференції користувачами за допомогою спеціального програмного забезпечення. Після посилки повідомлення розсилаються на сервери новин і стають доступними для прочитання іншими користувачами.
Можна послати повідомлення і переглянути відгуки на нього, що з'являться надалі. Тому що той самий матеріал читає безліч людей, то відкликання починають накопичуватися. Усі повідомлення по одній тематиці утворять потік ("thread") [у російській мові в цьому ж значенні використовується і слово "тема"]; таким чином, хоча відгуки могли бути написані в різний час і перемішатися з іншими повідомленнями, вони все рівно формують цілісне обговорення. Ви можете підписатися на будь-яку конференцію, переглядати заголовки повідомлень у ній за допомогою програми читання новин, сортувати повідомлення по темах, щоб було зручніше стежити за обговоренням, додавати свої повідомлення з коментарями і задавати питання. Для прочитання і відправлення повідомлень використовуються програми читання новин, наприклад убудована в броузер Netscape Navigator - Netscape News чи Internet News від Microsoft, що поставляється разом з останніми версіями Internet Explorer.
FTP
FTP - це метод пересилання файлів між комп'ютерами. Триваючі розробка програмного забезпечення і публікація унікальних текстових джерел інформації гарантують: світові архіви FTP залишаться що зачаровує і постійно мінливою скарбницею.
Ви навряд чи знайдете в FTP-архівах комерційні програми, тому що ліцензійні угоди забороняють їхнє відкрите поширення. Зате знайдете умовно-безкоштовне і загальнодоступне програмне забезпечення. Це різні категорії: загальнодоступні програми (public domain) дійсно безкоштовні, а за умовно-безкоштовне програмне забезпечення (shareware) потрібно заплатити автору, якщо після іспитового терміну Ви вирішите залишити собі програму і користатися нею. Зустрінуться Вам і так називані безкоштовні програми (freeware); їхні творці зберігають за собою авторські права,але дозволяють користатися своїми утворами без якої-небудь оплати.
Для перегляду FTP-архівів і одержання файлів, що зберігаються на них, Ви можете скористатися спеціалізованими програмами - WS_FTP, CuteFTP, чи ж використовувати броузеры WWW Netscape Navigator і Internet Explorer - у них містяться убудовані засоби роботи з FTP-серверами.
Telnet
Remote Login - вилучений доступ - робота на вилученому комп'ютері в режимі, коли ваш комп'ютер эмулирует термінал вилученого комп'ютера, тобто Ви можете робити всі те ж (чи майже усі), що можна робити зі звичайного термінала машини, з яким Ви установили сеанс вилученого доступу.
Програма, що обслуговує вилучені сеанси, називається telnet. telnet має набір команд, що керують сеансом зв'язку і його параметрів. Сеанс забезпечується спільною роботою програмного забезпечення вилученого комп'ютера і Вашого. Вони встановлюють TCP-зв'язок і спілкуються через TCP і UDP пакети.
Програма telnet входить у постачання Windows і встановлюється разом з підтримкою протоколу TCP/IP.
Proxy-сервер
Proxy ("ближній") сервер призначений для нагромадження інформації, до якої часто звертаються користувачі, на локальній системі. При підключенні до Internet з використанням proxy-сервера Ваші запити спочатку направляються на цю локальну систему. Сервер витягає необхідні ресурси і надає їх Вам, одночасно зберігаючи копію. При повторному звертанні до того ж ресурсу надається збережена копія. Таким чином, зменшується кількість вилучених з'єднань.
Використання proxy-сервера може трохи збільшити швидкість доступу якщо канал зв'язку Вашого провайдера Internet недостатньо продуктивний. Якщо ж канал зв'язку досить могутній, швидкість доступу може навіть трохи знизитися, оскільки при витягу ресурсу замість одного з'єднання від користувача до вилученого комп'ютера виробляється два: від користувача до proxy-сервера і від proxy-сервера до вилученого комп'ютера.
Висновок
Можливості Internet настільки широкі, наскільки в людини тільки може вистачити фантазії. Мережна технологія вже серйозно зарекомендувала себе як найкраще джерело інформації на заході і стрімко розвивається в станах колишнього Радянського Союзу. Наприклад у Росії в минулому році Internet одержала розвиток у 400% , на Україні - тільки 300%. На сьогоднішній день у нашій країні зареєстровано більш 10000 користувачів і це число постійне росте. На думку і глибоке переконання генерального директора компанії Microsoft Била Гейтса світове співтовариство на підходячи до кінця 20 сторіччя, стрімко рухається до неминучого переродження в мережне вже через 5-10 років. Тому особливо важливо саме сьогодні звернути своя увага до даної технологічної перспективи, і постаратися зробити все можливе для інтеграції Internet у сферу освіту.
ЛІТЕРАТУРА
Інформація отримана з глобальної мережі по адресах:
http://www.ukrpack.net/ support/internet.htm
http://intro.museums.ru/museums/internet/index.htm
http://www.info-art.com/tech/inter/index.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...