WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Середовище передачi в локальних мережах - Реферат

Середовище передачi в локальних мережах - Реферат

пам'яті ОЗУ 8 М або більше. Часто файлові сервери забезпечені недорогою клавіатурою і монітором середньої якості. Але файловий сервер майже завжди має не менше одного швидкодіючого накопичувача великої ємкості.
Сервери повинні бути високоякісними і високонадійними машинами , оскільки при обслуговуванні всієї мережі вони багаторазово виконують роботу звичайної робочої станції.
Найчастіше файловий сервер виконує тільки ці функції. Але інколи в малих ЛОМ файл-сервер використовується ще й в якості робочої станції.
Файловий сервер може використовувати іншу ОС ніж робоча станція (РС).ОС NetWork фірми Novell є прикладом мережевої ОС, яка працює тільки на файловому сервері. (Частина NetWork, яка працє на робочій станції і яку називають драйвером, NEXT,VLM лише доповнює DOS , а не заміняє її ).
Мережеві кабелі
Існує велика кількість різних модифікацій кабелів для ЛОМ. Використовуються як тонкі коаксіальні кабелі ( Fhinnet або Cheoper Net), так і товсті коаксіальні кабелі (Fhick Net), а також не екрановані виті пари (STP- Shicldef Twisted Pair), які мають вигляд електропроводів, що вмонтовані в стіні будинків і неекрановані виті пари (UTP-Unshicldef Twisted Pair), що нагадують телефонний провід.
Використовуються також оптичноволоконні кабелв, які працюють на великих відстанях. Тип кабеля залежить від вибраної карти адаптера.
З допомогою кабеля кожна РС з'єднується з іншими і з файловим сервером. В одних випадках єдиний кабель проходить від одного вузла до іншого, послідовно з'єднуючи всі РС і ФС. Така конфігурація називається топологією шина або топологією дейзі-ланцюг.
В інших випадках з кожної робочої станції підходить власний кабель від центрального вузла. Така конфігурація називається зіркою. Іноді кабель періодично розгалужується в вузлових точках, створюючи зіркоподібне дерево. Конфігурація дейзі-ланцюга потребує найменшої кількості кабеля, але в цьому випадку важче проводити діагностику в мережі.
На сучасному етапі проводяться пошукові роботи по створенню безпровідних ЛОМ. Такі мережі для передачі сигналів використовують інфрачервоні промені або радіохвилі.
Мережеві адаптери
Карти мережевих адаптерів, як і інші карти встановлюються в кожній робочій станції і ФС. Ваша РС посилає запит через мережевий адаптер до ФС і через мережевий адаптер отримує відповідь про те, коли ФС готовий передати чергову частину файлу. Така робота аналогічна копіюванню файлів на диск.
Тільки два мережевих адаптери можуть одночасно обмінюватись інформацією один з одним.
На картах адаптера LANtastic є два роз'єми - один для вхідного, а інший для вихідного кабеля. На картах адаптера EtherNet є Т-образний роз'єм, або 15-контактний роз'єм. Карти з двома і більше типами роз'ємів надають можливість вибору асортименту кабелів.
Адаптер слідкує за чергою в мережі і перевіряє передану інформацію на помилки. Швидкість передачі інформації залежить від типу адаптера.
На сьогодні існують наступні види алдаптерів:
- адаптери ARCnet - одні з найстаріших. Вони мають високу швидкість, але не розпізнають невеликі помилки при установці. Вони є високонадійними, а проблеми, що виникають з адаптерами і кабелями легко діагностуються.
- адаптери EtherNet можуть зв'язувати широкий спектр систем, включаючи UNIX- комп'ютери, Macintosh фірми Apple, ПК фірми IBM. Вони мають три модифікації в залежності від товщини кабеля.
Адаптери Toren Riny найдорожчі, за виключенням оптоволокняних. Їх використовують в мережах з великою кількістю РС при підключенні до великих ЕОМ.
ПРОТОКОЛИ
Розглянемо яким чином в ЛОМ проходить міжкомп'ютерний обмін інформацією. Обмін інформацією здійснюється за допомогою протоколів і форматів повідомлень.
Протоколи можна поділити на три рівні : низького рівня, середнього рівня, для перенаправлення файлів.
В будь-якій ЛОМ мережеві алаптери здійснюють передачу і прийом повідомлень за допомогою кабелів , і тільки наявність певних протоколів обміну перетворює комп'ютери в ту чи іншу ЛОМ.
На самому низькому рівні комп'ютери і мережі обмінюються інформацією один з одним пакетами повідомлень. Ці пакети становлять фундамент на якому базується робота ЛОМ.
Пакети можуть нести довільну інформацію:
* початок сеансу обміну даними;
* передача даних;
* підтвердження прийому пакета даних;
* передача повідомлення всім адаптерам;
* кінець сеанса роботи.
В різних мережах пакети визначаються по-різному, але наступні елементи є загальними для всіх:
* унікальна адреса відправника;
* унікальна адреса отримувача;
* ознака, що визначає вмістиме пакета;
* дані або повідомлення;
* контрольна сума для визначення помилок при передачі.
Зв'язок між комп'ютерами ЛОМ здійснюється за двома основними принципами: визначення колізій (зіткнень) і передача маркера.
Маркер - дуже коротке повідомлення, яке є ознакою того, що мережа вільна.
Прикладами системи на базі принципу визначення колізій і передачі маркера є, відповідно, системи Ethernеt i Toren Ring.
Розглянемо формат пакета Ethernеt.
На малюнку показано розміщення і визначення полів пакету в системі Ethernеt.
Приамбула Призначення Джерело Тип Дані Контрольна сума
Приамбула. Це поле довжиною 8 байт , яке використовується для синхронізації пакету. Воно звжди містить код 10101010 в перших 7-ми байтах і 10101011 в останньому.
Призначення. Це поле довжиною 6 байт, яке містить адресу вузла ЛОМ, куди надсилається повідомлення. Старший (лівий) біт в першому байті має спеціальне призначення. Якщо він дорівнює нулю, то це є унікальна фізична адреса. Перші три байти задають адресу групи, а наступні 3 - задають адресу в групі. Якщо ж біт дорівнює 1, то останні байти визначають станції призначення.
Джерело. Це поле має має 6 байт і визначає адресу вузла відправника. Старший байт завжди дорівнює нулю.
Тип. Має 2 байта і ідентифікує тип протокола більш високого рівня.
Дані. Воно може мати довжину від 46 до 1500 байт і містить повідомлення.
Контрольна сума. Поле довжиною 4 байта, яке містить залишок зайвої циклічної суми.
Розглянутий протокол працює на низькому рівні. Даний протокол передає дані між комп"ютерами, але не знає нічого про файл-сервер і перенаправлення файлів. Ці протоколи не мають засобів для забезпечення вірної послідовності прийому-передачі даних а також засобів для ідентифікації прикладних програм, що потребують дані.
Протоколи середнього рівня NetBIOS, IPX/SPX, TCP/IP більше відповідають транспортному рівню. Ці протоколи дозволяють комп"ютерам в ЛОМ легко обмінюватись даними.
Протоколи високого рівня призначені для виконання функцій перенаправлення файлів, використовують протоколи середнього рівня, для передачі пакетів повідомлень між РС і файловим сервером.
Незалежно від

 
 

Цікаве

Загрузка...