WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Колонтитули - Реферат

Колонтитули - Реферат


Дозволяє деталізувати пошуковий запит і область пошуку, що задаються для інформаційно-пошукової системи. Наприклад, може вказувати діапазон дат документів, мову подання інформації, тип та інше. Застосовується для більш точного завдання критеріїв пошуку.
Relevancy
Релевантність документа
Міра того, наскільки точно той або інший документ, знайдений інформаційно-пошуковою системою, відповідає критеріям, зазначеним у запиті користувача. Як правило, подається в числовій формі. Єдиних поглядів на це поняття немає. Далеко не завжди документ, відзначений інформаційно-пошуковою системою найбільш релевантним за формальними ознаками, буде таким на думку самого користувача.
Retrieval Web-server
Пошуковий Web-сервер
Web-сервер, призначений для пошуку інформації в Internet. Як правило, запит на пошук інформації вказується у вигляді виразу, який містить ключові слова, шляхом заповнення простої або розширеної форми запиту. Отриманий від пошукового сервера результат, являє собою відсортований список адрес Web-сторінок, що формально задовольняють пошуковому запиту.
RFC (Request for Comments)
Запит для коментарів
Сукупність документів, що публікуються та у яких викладаються стандарти, проекти стандартів і принципово узгоджені ідеї щодо діяльності Internet. Ці документи фактично регламентують функціонування Internet. Перший RFC вийшов у 1969 році. Загальне число RFC на сьогодні перевищує дві тисячі.
Script
Сценарій
Набір команд на інтерпретуючій мові програмування. Термін "сценарій" використовується стосовно короткого коду, що інтерпретується, який написано на таких мовах, як JavaScript, Perl або ін.
Search Engine
Пошуковий механізм
Основний компонент будь-якої інформаційно-пошукової системи. Програмний модуль, що здійснює пошук у базі даних за запитом (пошуковим розпорядженням), заданим користувачем.
Server
Сервер
1. Програма, що дозволяє комп'ютеру в мережі надавати послуги (ресурси) іншим програмам (процесам).
2. Мережні комп'ютери (локальної або глобальної мережі), що віддають частину своїх ресурсів для загального використання іншим користувачам системи.
SGML (Standard Generalized Markup Language)
Стандартна узагальнена мова розмітки документів
Стандарт ISO 8879:1986. SGML описує метамову створення мов розмітки документів, що дозволяє виділити й описати структуру документа та власне його текстове наповнення безвідносно до будь-якого текстового процесора. Мова гіпертекстової розмітки HTML, що використовується в Internet, заснована на концепціях SGML.
Shareware
Програмне забезпечення, доступне умовно-безкоштовно.
Site Frequency
Частота відвідування Web-сайту
Усереднена величина, що вказує, як часто користувачі відвідують Web-сайт.
Site Reach
Розмір аудиторії сайту
Кількість унікальних відвідувачів, які зайшли на сайт за визначений час.
SLIP (Serial Line Internet Protocol)
Міжмережний протокол послідовного каналу
Комунікаційний протокол, що підтримує з'єднання з Internet через комутований канал зв'язку за допомогою протоколу TCP/IP. SLIP-простий, але малоефективний, тому в даний час заміщується на PPP. Протоколи SLIP і PPP несумісні. Опис протоколу подано у RFC 1055.
SMTP (Simple Mail Transfer Protocol)
Простий протокол пересилки пошти
Стандартний протокол електронної пошти Internet. Визначений у RFC 821. Описи відповідних форматів повідомлень приведені в RFC 822.
Spider (Crawler, Bot, Robot)
Робот
Невід'ємна складова пошукової системи в Internet. Відповідно до заданого сценарію, відвідує Web-сторінки, проводить копіювання й індексацію цілком або частково їхнього вмісту і далі слідує за посиланнями, знайденими на даній сторінці. Інформація, отримана роботом у результаті обходу серверів Internet, заноситься в індекс інформаційно-пошукової системи.
SQL (Structured Query Language)
Мова структурованих запитів
Мова системи управління базою даних, що використовує відповідні команди і синтаксис для управління процесом взаємодії й опрацювання даних у базі даних.
SSL (Secure Socket Layer)
Протокол Netscape для забезпечення захищених транзакцій користувачів у мережах, що використовують протоколи TCP/IP. Відповідно до цього протоколу клієнти і сервери можуть аутентифікувати один одного, а потім обмінюватися зашифрованими даними.
Stemming
Морфологічний пошук
Можливість інформаційно-пошукової системи шукати слово в документах не тільки в строго заданому вигляді, але і у всіх його морфологічних формах. Наприклад, слову "програма" будуть відповідати: "програмі", "програмний" і т. і.
Stop words
Стоп-слова
Слова, що виключаються з індексу системи та/або з запиту користувача. Окремі інформаційно-пошукові системи для скорочення розмірів індексу і збільшення продуктивності не включають в індекс слова, які часто зустрічаються на Web-сторінках. Це можуть бути прийменники, вигуки та інші слова та словосполучення, які не несуть змістового навантаження.
System Administration
Системне адміністрування
Процедура Системного адміністрування використовується в більшості випадків для задання системних параметрів, редагування облікових файлів, управління базами даних і контролю за роботою системи. Здійснюється системним адміністратором (System Administrator).
System Administrator
Системний адміністратор
Користувач, що володіє правом системного адміністрування комп'ютерної системи.
Targeting
Реклама, яка спрямована на певну цільову аудиторію
Показ рекламного банера тільки визначеному колу користувачів (цільової аудиторії), яке найбільш цікавить рекламодавця. Наприклад, деякі пошукові системи за запитами користувачів визначають область їх інтересів і показують банери, які відповідають певній тематиці.
TCP (Transmission Control Protocol)
Протокол управління передачею
Один із протоколів, на якому побудована робота Internet. При передачі даних по мережі він розбирає повідомлення на пакети, кожний із яких доставляється за вказаною адресою (за допомогою протоколу IP), перевіряє цілісність пакетів і складає їх у потрібному порядку у вихідне повідомлення.
TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol)
Протокол управління передаванням/Протокол Internet
Сімейство протоколів, які використовує Internet. Назвою підкреслюється фундаментальність IP для технології Internet (TCP базується безпосередньо на IP).
Thesaurus
Тезаурус
Словник лексичних одиниць (ключових слів), який базується на лексиці природної мови, що відображає семантичні відношення між лексичними одиницями. Використовується в інформаційно-пошукових системах для уточнення сфери дії пошукового запиту.
Traffic
Трафік
1. Потік даних у середовищі передачі даних. Використовується для виміру обсягу даних, переданих через канал зв'язку за період часу.
2. Кількість відвідувачів Web-сайту (або його визначеної Web-сторінки) за одиницю часу (день, місяць і т.д.).
3.

 
 

Цікаве

Загрузка...