WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Колонтитули - Реферат

Колонтитули - Реферат


Дзеркальний сервер, дзеркало
В Internet є достатньо популярні сервери, що надають послуги й інформацію, яку потребує значна кількість користувачів. Одночасне звертання великого числа клієнтів до одного серверу не завжди дозволяє забезпечити нормальне і своєчасне обслуговування запитів. Для цього створюються дзеркальні сервери - це сервери-копії (відбитки), розташовані в інших місцях Мережі. Такі дзеркала працюють, як посередники між оригінальним сервером і клієнтами, зменшуючи навантаження на основний сервер.
Modem
Модем
Пристрій, призначений для перетворення цифрових даних в аналогову форму або навпаки з метою організації обміну даними між двома комп'ютерами (або іншим обладнанням) через канал зв'язку. Як канал зв'язку, звичайно виступає телефонна мережа загального користування або виділена лінія.
MPEG (Motion Picture Experts Group)
1. Експертна група з кінематографії.
2. Алгоритм ущільнення рухомого зображення, розроблений цією групою.
3. Популярний формат для відображення відеокліпів у WWW.
Multimedia
Мультимедіа
Концепція інтерфейсу користувача, що передбачає інтегроване використання інформації в різноманітному вигляді: текст, графіка, звук та інше.
Netscape Navigator, Communicator
Web-браузер компанії Netscape Communication Corporation.
News
Новини
Протокол Internet для одержання файлів від інформаційної служби новин у Internet. Гіперпосилання протоколу мають префікс "news://".
Newsgroup
Телеконференція, група новин
Технологія проведення дискусій в Internet (див. Usenet). Групи новин - аналог всесвітніх дощок оголошень. Кореспонденція в Newsgroup зберігається на сервері, і користувачі, зацікавлені в тій або іншій статті дискусійної групи, можуть прочитати будь-яку з них і написати відповідь, не одержуючи при цьому весь масив повідомлень.
NNTP (Network News Transfer Protocol)
Протокол передачі мережних новин
Протокол, який використовується для передачі телеконференцій Usenet між комп'ютерами, що працюють в Internet.
Off-line
Вид доступу до Internet, коли завдання для Мережі готується заздалегідь, а при з'єднанні відбувається лише передача або прийом підготовлених даних та команд. Цим же терміном позначають роботу до початку сеансу зв'язку з іншими комп'ютерами в Мережі. Такий доступ менш вимогливий до якості і швидкості каналів зв'язку, ніж On-line, але найчастіше дає можливість користуватися лише електронною поштою. Працюючи в поштовій системі в режимі "off-line", користувач читає і пише електронні листи в редакторі без встановлення з'єднання з відповідним сервером мережі Internet. Пізніше інша частина програмного забезпечення встановлює з'єднання з віддаленим сервером, передає або одержує кореспонденцію, а потім розриває з ним з'єднання.
On-line
Вид доступу в Internet, при якому опрацювання запитів користувача проводиться в режимі реального часу. Надає доступ до всіх сервісів Internet: електронної пошти, WWW, FTP та ін. Працюючи в цьому режимі, користувач запускає на своєму комп'ютері та на вузлах Internet програми для взаємодії із мережними сервісами.
Packet
Пакет
Блок даних для обміну інформацією в Internet, що має визначену структуру. Складається з заголовка і поля даних. Для переміщення інформації від одного комп'ютера до іншого через мережу Internet вихідна послідовність даних розбивається на окремі блоки, що розміщуються в пакети. При цьому кожний пакет перетинає Мережу окремо від інших. Розміри пакетів можуть змінюватися від приблизно 40 до 32000 байт. Розбирання і складання пакетів виконується за протоколом TCP/IP.
Path
Шлях
Частина URL, що ідентифікує папки, які містять файли. Наприклад, в URL http://my.domain/hello/world/start.htm, шлях - /hello/world/.
PGP (Pretty Good Privacy)
Високий Ступінь Таємності
Програмна реалізація системи автентифікації і шифрування IDEA. Широко використовується в Internet для захисту даних.
Phrase search
Пошук за словосполученнями
Пошук документів, які в точності містять зазначене користувачем словосполучення або фрагмент тексту.
Plug-in
Плагін
Модуль програмного забезпечення, що може бути інтегрований із засобами Web-браузера для забезпечення інтерактивних і мультимедійних можливостей.
Port
Порт
1. Поняття, яке використовується транспортними протоколами Internet для розподілу одночасно встановлених логічних з'єднань із тим самим хостом. Порт ідентифікується числом, що визначає конкретний програмне застосування Internet, для якого призначені дані.
2. Один із каналів прийому-передачі комп'ютера, призначений для підключення зовнішнього обладнання. Асоціюється з роз'єднувачем на корпусі комп'ютера.
Posting
Постінг
Стаття (article), надіслана в телеконференцію Usenet або самий акт надсилання статті в телеконференцію Usenet.
PPP (Point to Point Protocol)
Протокол "точка-точка"
Протокол канального рівня, що використовується для роботи в каналі зв'язку, який з'єднує два компьютери. Застосовується для одержання віддаленого доступу до Internet по телефонних каналах зв'язку. В даний час PPP всюди заміщує свого попередника - SLIP, із яким він несумісний. Опис протоколу наведено в RFC 1134, 1171, 1172, 1661.
Protocol
Протокол
Сукупність семантичних та синтаксичних правил, що визначають поведінку комп'ютерів і програм під час їхньої взаємодії в мережі. Сфера дії протоколів поширюється від регламентації порядку посилки бітів по фізичних лініях до форматів повідомлень електронної пошти.
Proximity search
Пошук із відстанню
Пошук, при якому користувач указує можливу "відстань" між ключовими словами в пошукових документах. Така відстань вимірюється в кількості окремих слів, розташованих між ключовими словами. При пошуку може вказуватися як максимально можлива відстань, так і діапазон.
Proxy server
Проксі сервер
Програмне забезпечення, що виконує роль проміжної ланки при інформаційному обміні між захищеною мережею і Internet. Іноді називається програмним шлюзом або ретранслятором.
Push
Технологія інформаційного забезпечення в Internet. Заснована на автоматичному одержанні інформації шляхом "виштовхування" раніше обраних тематичних інформаційних розділів (PUSH-каналів) на комп'ютер користувача після встановлення з'єднання з відповідним Web-вузлом. PUSH-технології, що маливелику популярність при виникненні, у даний час звужують сферу свого застосування.
Query
Запит
Певним чином складений набір слів, словосполучень і службових символів, що характеризує інформацію, яку хоче знайти користувач.
Query-By-Example (find similar)
Запит за прикладом (пошук подібного)
Запит на пошук документів, релевантних знайденим раніше. Кожна інформаційно-пошукова система, у якій передбачена дана функція, інтерпретує і реалізує її по-своєму. Значно полегшує процес формування пошукового запиту. Результат виконання запиту часто непередбачений.
Query Expansion
Розширений запит

 
 

Цікаве

Загрузка...