WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Колонтитули - Реферат

Колонтитули - Реферат

залежності від реалізації, може бути статичною або динамічною.
HTML (HyperText Markup Language)
Мова гіпертекстової розмітки
Стандартна мова для опису складу та структури гіпертекстових документів. HTML-документи являють собою текстові файли із вмонтованими спеціальними командами (розміткою), які, як правило, відмічають певну область тексту. HTML складається з незалежних від програмного забезпечення й апаратної платформи команд, що описують структуру гіпертекстових документів. HTML- прикладний різновид мови SGML. Використовується в WWW для створення Web-сторінок.
HTTP (HyperText Transport Protocol)
Протокол передачі гіпертекста
Протокол призначений для взаємодії клієнта і серверу в WWW. Забезпечує передачу Web-сторінок по Internet.
Hyperlink
Гіперпосилання (гіперзв'язок)
Зв'язок між окремими компонентами інформації. Застосовується для посилань, зроблених усередині одного об'єкта на інший об'єкт. Гіперпосилання, як правило, робиться з об'єкта розміщеного на HTML-сторінці, на інший об'єкт, що може знаходитися на довільному FTP або WWW-сервері.
Hypermedia
Гіпермедіа
Інтеграція гіпертекста і мультимедіа. Інформаційний документ, який містить різноманітні види даних (текст, графіку, звук, відео) з вбудованими посиланнями, які зв'язані з будь-якими іншими елементами даного документу. При цьому активними можуть бути різні об'єкти документу, а також їх окремі складові.
Hypertext
Гіпертекст
Документи, що містять зв'язки з іншими документами, або внутрішні зв'язки. Гіпертекстовий документ являє собою спеціальним чином розмічену текстову інформацію. При відображенні гіпертекстових документів окремі елементи тексту можуть служити посиланнями на інші документи. Механізм посилань, що доповнює текстову інформацію, є невід'ємною частиною гіпертексту. Web-сторінки, як правило, являють собою гіпертекстові документи, написані з використанням мови гіпертекстової розмітки HTML.
ICP (Internet Content Provider)
Internet контент провайдер
Організація, що надає інформаційні ресурси в мережі Internet.
ICQ
Технологія і програмне забезпечення для інтерактивного спілкування в Internet.
Index IRS
Індекс ІПС
Індекс інформаційно-пошукової системи являє собою певним чином організовану сукупність даних, де зберігаються пошукові образи всіх документів бази даних. Індекс є основною складовою інформаційно-пошукової системи, що забезпечує можливість оперативного пошуку і доступу до інформації.
Internet Explorer
Web-браузер корпорації Microsoft.
IP-telephony
IP-телефонія
Надання послуг передачі голосової інформації через Internet.
IP-address
IP-адреса
Стандартний засіб ідентифікації комп'ютера в Internet. Являє собою 32-бітне число, що надається кожному комп'ютеру та однозначно ідентифікує його у Мережі. IP-адреса записується у вигляді послідовності з 4-х десяткових чисел, розділених крапками. Ці десяткові числа можуть бути тільки з діапазону від 0 до 255 включно. Вичерпне визначення цього поняття наведено в RFC 791.
IP (Internet Protokol)
Протокол Internet
Міжмережний протокол, на якому базується робота Internet. Забезпечує проходження пакета даних від відправника до адресата, проходячи при цьому через мережний простір. Опис наведено в RFC 791.
IRC (Internet Relay Chat)
Чат
Система ретрансляції діалогів (інтерактивних конференцій) - дозволяє багатьом користувачам Мережі одночасно спілкуватися між собою, набираючи текст на екрані. Являє собою систему сполучення між собою IRC-серверів, до яких підключаються користувачі в усьому світі. Для зменшення загальної кількості хаосу система розбита на окремі групи спілкування, так звані канали. Для організації зв'язку використовується протокол IRCP.
IRS (Information Retrieval System)
Інформаційно-пошукова система
Система, призначена для забезпечення пошуку і відображення документів, які містяться в базах даних. Ядром інформаційно-пошукової системи (ІПС) є пошуковий механізм - програмний модуль, що здійснює пошук за запитом. ІПС, які інтегровані з Web-технологіями, являють собою основу побудови інформаційно-пошукових Web-серверів.
ISDN (Integrated Services Digital Network)
Цифрова мережа інтегрованих послуг
Мережа з інтегрованими послугами та комутацією цифрових потоків даних. ISDN забезпечує високошвидкісний (до 64 Кбайт/с) доступ до Internet.
ISP (Internet Service Provider)
Internet сервіс провайдер
Організація, що надає доступ до сервісів мережі Internet.
Java
Мова програмування високого рівня, розроблена Sun Microsystems. Підтримує Internet протоколи і використовується для програмування Java-аплетів. Програми на мові Java завантажуються з Web-серверу, інтерпретуються програмою (як правило, Web-браузером) та виконуються на комп'ютері користувача.
Java applet
Java-аплет
Програмний код на мові Java, приєднаний до Web-сторінки. Виконується на комп'ютері зі стандартним Web-браузером.
JavaScript
Java-скріпт
Мова опису сценаріїв, розроблена Netscape Communications. Являє собою скріпт-мову для WWW, засновану на Java. Код JavaScript може бути вбудований безпосередньо в текст сторінки HTML.
JPEG (Joint Photographic Expert Group)
1. Формат графічних файлів із дуже великим стисканням для більшості видів зображень. JPEG використовується в Internet для представлення кольорових зображень високої якості (16 млн. кольорів). Не дозволяє використовувати анімацію і прозорість.
2. Спільна Експертна Група з Фотографії.
3. Алгоритм ущільнення нерухомого зображення, розроблений Експертною Групою по Фотографії.
Keyword
Ключове слово
1. Окремий термін, що використовується у запитах інформаційно-пошукових систем.
2. Дескриптор - окреме слово або словосполучення, яке використовується при ручному або автоматизованому індексуванні документів перед завантаженням в ІПС.
Keyword search
Пошук по ключових словах
Пошук документів, що містять зазначені користувачами ключові слова.
Mailing list
Група листування
Електронний дискусійний клуб, у якому обговорюються теми за інтересами з використанням електронної пошти шляхом розсилання листів всім учасникам обговорення. Така технологія організації клубів за інтересами широко застосовується в Мережі як альтернатива технології Usenet News, заснованої на протоколі NNTP.
Mailto
Протокол Internet, що використовується для обміну електронною поштою. Префікс URL для гіперпосилання протоколу - "mailto://".
MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions type)
Багатоцільові Розширення Пошти Internet
Протокол електронної пошти, який дозволяє передавати бінарні файли між будь-якими поштовими програмами, що узгоджуються між собою, в Internet. Відомий як розширення протоколу SMTP. Протокол SMTP орієнтований на передачу текстової інформації в коді ASCII. MIME забезпечує пересилку даних в бінарному форматі з використанням ASCII-кодування електронної пошти.
Mirror server

 
 

Цікаве

Загрузка...