WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Колонтитули - Реферат

Колонтитули - Реферат

незаконним одержанням доступу до захищених ресурсів системи.
CTR (click/through ratio)
Відгук банера
Відношення числа кліків на банер до числа його показів. Так, якщо банер було показано 1000 разів, а натиснули на нього (здійснили перехід на сайт, що рекламується, за гіперпосиланням) 50 разів, то CTR цього банера складе 5%.
Database Server
Сервер Баз Даних
Система програмного забезпечення, що має засоби обробки даних на мові баз даних. Забезпечує виконання різноманітних операцій, таких як створення, модифікація, витяг і інших, стосовно даних, які містяться в базах даних.
Dedicated line, leased line
Виділена лінія
Лінія зв'язку, що встановлює безпосереднє з'єднання між двома точками у системі зв'язку. Використовується для безпосереднього підключення корпоративного користувача (локальної мережі) до вузлу Internet.
Dial-up
Комутоване з'єднання
Встановлення з'єднання через телефонний канал загального користування з віддаленим сервером. В даний час у більшості випадків розглядається як доступ до Internet через комутовані канали зв'язку.
DNS (Domain Name System)
Доменна система імен
Розподілена база даних, що забезпечує перетворення доменних імен комп'ютерів у числові Internet-адреси і навпаки з метою визначення місця розташування комп'ютерів у мережі. Докладний опис приведений у документах RFC 830, 882, 883, 974.
Document
Документ
Основний об'єкт, з яким працює користувач інформаційної системи. Це може бути текстовий файл, html-файл, графічне зображення та інше.
Domain
Домен
Ім'я комп'ютера або мережі в Internet.
Download
Завантаження
Процес копіювання файла з віддаленого комп'ютера (хоста) із наступним записом на комп'ютер користувача. Процес по дії зворотній Upload.
E-commerce
Електронна комерція
Технологія, що забезпечує проведення торгових операцій із використанням можливостей мережі Internet. При цьому мається на увазі використання Web-технологій для реклами товарів і послуг, створення електронних каталогів товарів, електронних магазинів, виконання електронних платежів.
E-mail (Electronic mail)
Електронна пошта
1. Стандартний сервіс Internet, що дозволяє передавати і приймати адресовані повідомлення. Опис стандарту електронної пошти Internet знаходиться в RFC 821, 822, 1521, 1522.
2. Електронні листи, складені на комп'ютері і надіслані по мережі іншому користувачу.
FAQ (Frequently Asked Question)
Питання, що часто задаються
Питання, що часто задається, або список таких питань та відповідей на них.
File
Файл
1. Поіменований набір даних, збережений на комп'ютерному носії.
2. Протокол Internet, що звертається до файлів, розташованих на локальному диску комп'ютера.
File server
Файловий сервер
1. Програмне забезпечення, що працює в мережі і забезпечує збереження і доступ до даних на відведених для цього комп'ютерах.
2. Мережний комп'ютер, що забезпечує централізоване збереження файлів користувачів мережі і файлів для спільного використання.
Fire wall
"Вогненна стіна"
Цим терміном позначаються засоби захисту від несанкціонованого доступу в корпоративну мережу. Являють собою програмні або технічні засоби, що встановлюються в місці з'єднання корпоративної та глобальної мереж. Основна мета - не допустити перегляду локального мережного трафіка ззовні й організувати систему спеціального підтвердження повноважень для програмних застосувань. У цьому ж значенні використовується термін "брандмауер" (brandmauer).
Folder
Папка, директорія, каталог
Папка - поіменований простір для збереження інформації на комп'ютері, що містить файли або інші папки. В URL папка - це одиночна частина шляху до Web-сторінки. Наприклад, у виразі http://my.domain/sample/start.htm, sample/ - папка.
Form
Форма
Набір полів введення даних на Web-сторінці, що опрацьовуються на сервері. Дані надсилаються на сервер, коли користувач підтверджує заповнення форми, натискаючи на відповідну кнопку або активізуючи призначене для цього посилання.
Freeware
Безкоштовне програмне забезпечення
Програмне забезпечення, що вільно поширюється.
FTP-client
FTP-клієнт
Сервісна програма, за допомогою якої можна встановити з'єднання з FTP-сервером.
FTP-mail
FTP-пошта
Служба доставки файлів із FTP-серверів по електронній пошті.
FTP-server
FTP-сервер
Сервер, налаштований на підтримку протоколу FTP. З'єднання із сервером виконується за допомогою FTP-клієнта.
FTP (File Transfer Protocol)
Протокол передавання файлів
1. Протокол передавання файлів, що регламентує процедуру обміну файлами між комп'ютерами в мережі. Протокол прикладного рівня. Визначення приведене в RFC 959.
2. Сервіс Internet для обміну файлами в мережі. Префікс URL для гіперпосилання на FTP-сервер має вигляд "ftp://".
Full-text search engine
Повнотекстова пошукова система
Інформаційно-пошукова система, що проводить індексування всіх слів в тексті документа (іноді за винятком стоп-слів) і враховує порядок їх розташування один відносно одного.
FYI (For Your Information)
До вашого відома
Інформаційні документи, що публікуються в мережі і вміщують різноманітну інформацію, корисну користувачам Internet.
GIF (Graphics Interchange Format)
Графічний формат обміну
Формат, розроблений у середині вісімдесятих років у компанії CompuServe для передачі графічних зображень. Має розширення: . gif і використовується для обміну 8-розрядною графікою. У теперішній час GIF- найбільш поширений формат в Internet. Забезпечує підтримку 256 цвітів, прозорість, анімацію, непогане ущільнення зображення.
Hacker
Хакер
1. Програміст, спроможний писати програми без попередньої розробки детальних специфікацій і оперативно вносити виправлення в працюючі програми, у тому числі і безпосередньо в машинних кодах, що потребує найвищої кваліфікації.
2. Іноді під хакером розуміють зломщика (Cracker).
Hit
Хіт
Завантаження будь-якого елементу з Web-сайту (html-документу, графічного файлу, java-аплету та інше) користувачем. Реальна кількість відвідувань Web-сайту, як правило, в десятки разів менша.
Home page
Початкова сторінка
Відправна точка Web-сайту. Це - початкова сторінка Web-сайту, яка відображається за уамовченням, коли користувач відвідує Web-сайт. По початковій сторінці (її іноді називають головною або обличчям Web-сайту) відвідувач одержує уявлення про Web-сайт в цілому. На більшості Web-сайтів ім'я початкової сторінки - index.html або index.htm.
Host
Хост, вузол
Комп'ютер, який служить точкою входу і роботи вмережі для кінцевих користувачів. Одночасно він виконує функції збереження інформації і надання її іншим користувачам мережі Internet за допомогою таких сервісів, як WWW або FTP.
HTML-page
HTML-сторінка, HTML-документ
Документ у форматі HTML, що може містити текст, малюнки або інші елементи і конструкції. В

 
 

Цікаве

Загрузка...