WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програма Провідник - Реферат

Програма Провідник - Реферат

Реферат з інформатиткии
Програма Провідник
Призначення програми
Файлова система ОС Windows 98 має деревоподібну ієрархічну структуру. Під час переміщення, наприклад, файла з папки, розташованої на диску, в іншу, розміщену на іншому диску, необхідно послідовно відкрити папки на першому диску, щоб досягти вихідної папки, а потім - на другому, щоб на екрані з'явилася цільова папка. Тому при виконанні операцій з інформатики об'єктами (папками, файлами та ярликами) бажано мати швидкий доступ до цих об'єктів з урахуванням ієрархічності їх розміщення у файловій системі.
Такий наочний перехід з однієї гілки дерева файлової системи на іншу реалізовано у програмі Провідник, призначеної для спрощення виконання операцій з інформаційними об'єктами (створення папок і ярликів, переміщення об'єктів та ін.), що розміщуються як на одному ПК, так і на інших комп'ютерах, підключених до локальної мережі.
Виклик програми
Викликати програму Провідник можна одним із таких способів:
" у меню Пуск вибрати пункт Програмы, а потім - підпункт Проводник;
" при натисненій клавіші Shift двічі клацнути мишею на значку будь-якої папки (наприклад Мой компьютер);
" клацнути правою клавішею миші на одній із папок (Мой компьютер, Сетевое окружение, Корзина) або на кнопці Пуск. Потім із контекстного меню вибрати пункт Проводник.
Структура вікна
Вікно програми Провідник складається з двох частин: лівої (панель ресурсів комп'ютера) і правої (панель вмісту вибраної папки).
На найвищому рівні у панелі ресурсів розміщується робочий стіл, оскільки з нього є доступ до решти ресурсів: Мій комп'ютер, Мережне оточення і Кошик. Таким чином, цітри компоненти знаходяться на одному рівні ієрархії.
Якщо з нижньої частини значка якогось об'єкта виходить вертикальна штрихова лінія, то всі значки, з'єднані з нею горизонтальними лініями, є елементами цього об'єкта. Наприклад, диски є елементами папки Мій комп'ютер.
Ліворуч від значка об'єкта у прямокутній рамці може бути знак "+" або "-". При клацанні мишею на знаці "+" розгортається вузол, показуючи, які гілки виходять із нього (наприклад, які папки є на диску С:). При цьому знак "+" замінюється знаком "-". При клацанні мишею на знаці "-" відбувається зворотній процес - вузол згортається (гілки вилучаються).
Якщо розгорнуто багато вузлів, то для перегляду довгої деревоподібної структури можна скористатися вертикальною лінійкою прокручування.
Переміщення по дереву у панелі інструментів не змінює вміст правої панелі, що є звичайним вікном папки. Для зміни вмісту тут досить клацнути мишею на значку папки, яка цікавить, у панелі ресурсів.
Таке переміщення по дереву для вибору об'єктів відбувається швидше, ніж послідовне відкривання вкладених папок.
Операції з об'єктами
На панелі вмісту вибраної папки можна виконувати ті самі дії, що у звичайному вікні відкритої папки. Створення папок та ярликів, вилучення і перейменування об'єктів здійснюється так само, як описано вище.
Для переміщення і копіювання будь-якого об'єкта за допомогою миші необхідно, щоб вихідна папка була відкрита у правій панелі, а цільову було видно в лівій. Після цього потрібно перетягнути мишею об'єкт із правої панелі в ліву.

 
 

Цікаве

Загрузка...