WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → АРМ – Колекціонера марок - Курсова робота

АРМ – Колекціонера марок - Курсова робота

форми можна викликати форму для встановлення фільтрувідображення колекції. З цієї форми можна припинити виконання додатку. Всі останні форми є допоміжними, в рамках даного додатку. В формі спостерігається ієрархія елементів управління. Пріоритет спадає з ліва на право і з гори вниз. В верхній лівій частині вікна утримується головне меню додатка. Воно містить в собі пункти, які виконують загальне керування роботою додатка - настройка інтерфейсу, допомога, коротка інформація про додаток та вихід з додатку. В середній частині вікна розміщується набір сторінок, в якому розміщено дві сторінки - перегляд колекції марок, та внесення/редагування записів про марок. На сторінці перегляду колекції марок є кнопка фільтрації. За її допомогою можливо викликати форму, яка встановить фільтр відображення марок колекції. Ця функція програми відноситься до другорядних, тому вона розміщена справа внизу - згідно з правилами організації ієрархії елементів управління. На кожній з сторінок є кнопка виклику допомоги. При її натисненні буде відображена допомога, що до цієї сторінки. Під набором сторінок розміщено кнопки яки є найменш приоритетні функції на цій формі - допомога, та вихід. При натисненні кнопки допомоги користувачу надається допомога щодо даного додатку в загалом. Кнопка вихід має розміщено тут зображень організації подібності всіх форм програмного комплексу.
Форма form2 забезпечує навігацію по номінальних одиницям, що відносяться до колекції марок. Тут також спостерігається ієрархія елементів управління з гори вниз. В верхній частині є не спадаючий список, який реалізує вибір номінальної одиниці, що переглядається. Нижче знаходиться список в якому відображаються всі наявні одиниці, даної номінальної одиниці. Поряд знаходяться кнопки які забезпечують створення нового запису в списку номінальних одиниць, редагування або видалення існуючого. Найменший пріоритет має кнопка закриття даної форми - "Вихід".
Форма Form3 забезпечує створення умов фільтрації для відображення списку марок колекції в головному вікні. Тут розміщені поля зазначення номінальних одиниць, та підписи до них, які вирівняні по най правішому. Поля зазначення подібні. Вони знаходяться на однаковій відстані один від одного. Ширина кожного з полів зазначень не перевищує двадцяти відсотків від максимальної довжини строки даних, що в них обираються. Висоти їх однакові. Це забезпечує користувачеві потребу подібності. В самій нижній частині форми розміщуються кнопки виклику допомоги.
За допомогою форми Form4 користувач має можливість налагодити деякі елементи інтерфейсу додатку. Дане вікно має дві вкладки. На першій з них можна настроїти наявність та порядок відображення інформації що до марок в списку марок колекції. Зробити це можна безпосередньо в списку опцій відображення. Така можливість зробити одне і те саме різними способами покликано забезпечити у користувача відчуття повного контролю над додатком. На другій вкладці користувач отримує можливість настроїти за власними вподобаннями шрифти, що використовуються в додатку. Всі шрифти додатку розподілені на дві групи: шрифти надписів та шрифти даних. Користувач має можливість налагодити будь який з них. Поряд з кнопками, що викликають діалоги зміни шрифтів розміщуються інформаційні надписи, які описують який саме шрифт являється поточним, тобто шрифт, якім відображаються дані або надписи - назва шрифту та його розмір. Це вікно, взагалі, реалізує необхідність користувача в налагодженні інтерфейсу. Маючи таку можливість користувач, при роботі з програмою відчуває себе комфортно і захищено.
Форма Form5 надає користувачу коротку інформацію щодо додатку - ким для чого та коли створено даний додаток. Єдина кнопка "Вихід" цієї форми розмішується з права внизу, як і на будь якій формі з даного програмного комплексу. Це реалізує подібність та дружність форм до користувача.
b) При проектуванні діалогів
Принцип: командує користувач. Даний додаток відповідає цьому принципу, згідно того, в силу того, що при його проектуванні розробник намагався максимально забезпечувати користувача можливість керування додатком. Можливо змінювати порядок відображення даних про марки колекції, можливо окремо настроювати шрифти відображення даних та шрифти відображення надписів. Користувачу прививається думка, що він може звертатися з системою як з продовження самого себе. Даний програмний комплекс є гнучким і настоюваним.
Принцип: наочність. Даний принцип реалізується в додатку в тому, що: на кнопках хоча і розмішуються короткі надписи, тим не менш зміст їх дій становиться очевидним в зв'язку з їх розташуванням. Наприклад кнопка "Зберегти" розмішується під полями вводу даних. Користувачу зрозуміло, що дана кнопка зберігає значення, які утримуються в цих полях. Кольори додатку витримані в одному тоні - це сприяє наочності. Внесення або редагування даних пов'язано з активацією полів вводу. При своїй активації вони змінюють колір з сірого на білий. Сірий - колір пасивності. Білий - колір активності. При неможливості видалити запис номінальної одиниці користувача видається повідомлення про це. Все це наочність.
Принцип: однаковості. Всі форми додатку подібні між собою: їх розміри відповідають золотому перетину, кнопка "Вихід" на кожній формі знаходиться в однаковому місті. Завдяки належності додатку до даного принципу, користувач знаходить інформацію, або елементи керування завжди в очікуваних місцях форми. Кнопки по навігації по базі даних розміщуються поряд - це відповідає принципу "подібне лежить поряд". Це відповідає принципу однаковості. Додаток подібний до операційного середовища, в якому він запускається - до Windows.
Принцип: терпимість до користувача. Додаток спроектований таким чином, що користувач може робити все що завгодно всередині додатка. Однак при дії користувача, яка приводить до зміни інформації в базі даних, спливає діалогове повідомлення, яке попереджує користувача про можливі наслідки його дій. Це вікна запитів при видалені записів номінальних одиниць, чи при видалені марок. Хоча в додатку і витримується принцип "командує користувач", тим не менш його дії не приводять до знищення додатка чи до значного його псування. До більшості елементів додатку є контекстні підказки, які з'являються, коли указник миші знаходиться над цим елементом.
Принцип: зворотній зв'язок. Не роблячи ніяких зайвих рухів мишею та не натискаючи клавіші клавіатури можна в будь який момент часу дізнатися в якому стані зараз знаходиться додаток. Реалізується це за допомогою статусного рядка в нижній частині головного вікна.
Принцип: естетика. Додаток спроектований таким чином, що користувач, працюючи з ним не погіршує своє здоров'я. Додаток має привабливий зовнішній вигляд. Розміри всіх форма додатку відповідають золотому перетину. Розміщення і вигляд елементів управління у всіх вікнах подібне.
Принцип: простота. Загалом додаток досить прозорий, і не має

 
 

Цікаве

Загрузка...