WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні технології передавання файлів через Інтернет на основі протоколу FTP - Курсова робота

Інформаційні технології передавання файлів через Інтернет на основі протоколу FTP - Курсова робота

мережі Internet є не тільки Web-сервери, але і тисячі FTP-серверів. Багато організацій, що застосовують Web-сервери, використовують також і FTP-сервери для розповсюдженнярізних файлів:безкоштовних програм, документації до своїх продуктів чи файлів даних. Найчастіше, коли відвідувачі Web-вузла клацають на посиланні для завантаження якогось файлу, це посилання фактично перенаправляє броузер відвідувача на FTP-сервер. Більшість користувачів сьогодні зіштовхуються з FTP тільки при такому непомітному перенаправленні.
Як правило, основна частина файлів, що зберігаються на FTP-серверах, призначена для більш підготованих користувачів Internet, таких, як користувачі UNIX та розробники ПЗ.
4.3. Загальнодоступна ("анонімна") та приватна служба FTP
Одні файли на FTP-серверах можуть бути доступними для всіх, інші - тільки для приватних користувачів.
Кожен користувач FTP-сервера повинен на ньому зареєструватись, щоб можна було відрізнити привілейованих користувачів від усіх решту. Якщо сервер підтримує загальний доступ, то звичайні користувачі реєструються з використанням реєстраційного імені anonymous (анонімне), не вказуючи паролю або замість нього - свою електронну адресу.Тому часто загальнодоступні FTP-сервери називають анонімними. Приватні користувачі реєструються з використанням призначених їм імен та паролів, що дає модливість отримати різні степені привілейованості доступу до приватних папок (каталогів). Коли корситувач звертаєтсья на FTP-сервер через Web-броузер, останній автоматично виконує анонімну реєстрацію, якщо не було дано інших вказівок.
Файли на FTP-серверах зберігаються в різних папках. Після підключення до сервера можна побачити ті папки, що доступні у відповідності з рівнем пріоритету. Можна виконувати різні дії (просто бачити файли, що знаходяться в папці, завантажувати нові, помішати їх в папку або замінювати існуючі файли) в залежності від того, яка була проведена реєстрація. Як правило, на сервері файли, доступні для завантаження будь-яким користувачем, розміщені в папці pub(від слова public-загальнодоступний).
5. Режими обміну даними
У протоколі, який я розглянула в моїй курсовій роботі, велика доля уваги приділяється різним способам обміну даними між комп'ютерними одиницями різних архітектур, які мають різну довжину слова та різний порядок бітів у ньому. Крім того, різні файлові системи працюють з різною організацією даних , яка виражається в понятті методу доступу. Відповідно до матеріалів літературного джерела [1], я ознайомилась з різнимим режимами передавання інформації через протокол FTP.
З точки зору FTP обмін може бути поточний або блоковий, з кодуванням в проміжкові формати або без нього, текстовий або двійковий.
Нижче я коротко відмітила у тезах особливості різних типів режимів обміну інформацією:
" При текстовому обміні всі дані перетворюються в ASCII і в цьому вигляді предаються по мережі. Вийняток становлять тільки дані IBM mainframe, які по замовчуванню передаються в EBCDIC, якщо обидві взаємодіючі машини IBM.
" Двійкові дані передаються послідовністю бітів або підлягають відповідним перетворенням в процесі сеансу управління.
" При поточній передачі даних за одну сесію передається один файл даних, а при блоковій передачі - кілька файлів.
5.1. Передача файлів різних типів
Для протоколу FTP типи файлів, що передаються, не мають великого значення. Проте є два режими передачі файлів: двійковий та текстовий. В двійковому режимі файл передається без особливих змін, тому так можна пересилати будь-які файли.
Текстовий режим був розроблений для передачі простого тексту в коді ASCII. Стандарт ASCII представляє собою розповсюджений стандарт кодування тексту, але один його засіб - спосіб представлення закінчення рядка - не підлягає стандарту. В системах UNIX та Macintosh завершення рядка тексту позначається не так, як в системах DOS та Windows. Якщо передається на комп'ютер з системою Windows текстовий файл, що був початково в системі UNIX, з використанням двійкового режиму, закінчення рядків не видозміняться. Текстовий режим передачі даних дозволяє вирішити цю проблему: клієнтська програма підставить закінчення стрічок, що підходять до даної системи. Проте в текстовому режимі коректно передаються тільки текстові файли.
6. Пошук файлів на FTP-серверах
Можна проводити пошук файлів на FTP-серверах з використанням засобів пошуку Web, оскільки посилання на FTP-файли тепер розміщуються прямо на Web-сторінках. Проте FTP-сервери з'явились в Internet набагато раніше, ніж Web-аналоги, тому ще до появи Web виникла окрема система з назвою Archie, що дозволяє здійснювати пошук матеріалів на FTP-серверах багато в чому аналогічний пошуку, що використовується в пошукових машинах Web. Система Archie забезпечує пошук файлів по іменах тільки на FTP-серверах.
6.1. Пошук файлів за допомогою
системи Archie
В Internet є служба під назвою Archie, яка допомагає шукати амтеріали на FTP-серверах по всьому світу. Для того, що скоритсатися її послугами, потрібно підключитись до сервера Archie. Ім'я служби Archie походить від слова archive (архів), оскільки вона є інструментальним засобом пошуку в файлових архівах. Єдиним недоліком системи Archie є те, що попит на її послуги часто перевищує можливості сервера.
Archie - це розвинута система "клієнт-сервер", що призначена для підтримки FTP-серверів: існують сервери Archie та клієнти Archie. Такі сервери, як archie.rutgers.edu; archie.interic.net; archie.uquam.ca; archie.doc.ic.ac.uk; archie.luth.se та archie.nz, складають лише частину серверів Archie. Сервери Archie - це інструментарії пошуку файлів, особливо програмних фалів на анонімних FTP-серверах. На відміну від засобів пошуку Web, служба Archie виконує пошук тільки по іменах чи по частинах імен файлів, а не по їх вмісту.
Користувач може отримати доступ до серверів Archie декількома способами:
" Отримати програмне забезпечення клієнта Archie у вигялді автономної програми.
" Використовувати програмне забзпечення клієнта Archie, вбудоване у деякі програми FTP-клієнтів.
" Застосовувати форми запитів Archie та шлюзи Archie у web для передачі запитів пошуку на будь-який з серверів Archie по всьому світу.
" Послати листа на сервер Archie засобами електронної пошти.
" Підключитися до сервера Archie з використанням ще одної системи клієнт-сервер telnet, що дозволяє реєструватись на віддалених системах.
Для передачі пошукових запитів на будь-який з серверів Archie у всьому світі можна використовувати Web. Одною з вихідних точок пошуку "форм запиту" та "шлюзів" Archie є сервер Yahoo!, який знаходиться за адресою http://www/yahoo/com. Потрапивши на даний сервер, треба вибрати команду Computers and Internet/ FTP Sites/Searching/Archie для доступу до Archie.
Якщо користувач надає перевагу клієнтській програмі, то потрібно враховувати. Що найбільш широко використовується програма

 
 

Цікаве

Загрузка...