WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні технології передавання файлів через Інтернет на основі протоколу FTP - Курсова робота

Інформаційні технології передавання файлів через Інтернет на основі протоколу FTP - Курсова робота

золота вимірюється і час, витрачений напошук такої інформації. Звичайно- на сьогоднішній день є не одна можливість пошуку та пересилки інформації, але протокол FTP вже є випробуваний часом і задекларований як зручний інструмент для перекачування файлів.
2. Загальна характеристика FTP зокрема у порівнянні з HTTP-протоколом
У даній курсовій роботі з допомогою використаних літературних та інших джерел я спробую провести загальний огляд механізмів дії та основних принципів роботи протоколу FTP.
Як відомо, можна скористатися засобіми пересилання даних, як було згадано у вступі, через електронну пошту чи за допомогою Web-сервісу. Такі програми Web-служб та електронної пошти спеціально призначені для обробки файлів декількох конкретних типів, які вони можуть відображати чи створювати. В них застосовуються мережеві протоколи, що розроблені для ефективного обміну даними.
Тим не менш, іноді виникає необхідність отримати чи відіслати текстовий документ, електронну таблицю, фотографію чи програму. Існує декілька методів передачі файлів по Internet.
" Передача файлу з використанням одної зі звичайних служб Internet: електронної пошти та Web.
" Застосування програмного забезпечення, спеціально розробленого для передачі файлів будь-якого типу, в якому використовується спеціальний протокол під назвою FTP.
Світ мережі Internet пропонує для нас багатий вибір всеможливого сервісу, що доступний як через вже вище названу електронну пошту, так і через сімейство протоколів TCP/IP, що забезпечує роботу по виділених лініях, так і через вже вище названу електронну пошту.
Перш за все це пошта сама по собі, а також з використанням різноманітних серверів: Archie, FTP, WAIS, WWW, WHOIS та інших, телеконференції (listserv'ер-и) BITNET та групи новин (NNTP-сервери), засоби передачі відео- та аудіоінформації. Кожен із перелічених засобів потребує окремого та детального опису, проте у даній роботі буде вестися мова саме про одну із таких можливостей-FTP.
Як відомо, даний протокол (FTP) не призначений для розсилання файлів декільком користувачам. Він може служити тільки для обміну файлами між двома точками. В FTP застосовується потужна система "клієнт-сервер", відповідно до якої файли зберігаються в центральному комп'ютері і передаються з одного комп'ютера на інший по розподіленій мережі. В мережі є підключені комп'ютери, які відіграють роль осередків пошуку інформації. Бо на них зберігаються бази даних з вмістом великої кількості файлових архівів. В таких центральних комп'ютерах використовується спеціальне програмне забезпечення, яке носить назву "FTP-сервер", тоді як комп'ютери, що підключені до розподіленої мережі на користувацьких правах і які проводять пошук та стягнення інформації на запит користувача, застосовують програмне забезпечення, назване FTP-клієнтом. За загальною схемою протокол передачі файлів допомагає клієнту відправити вимогу розпочати передачу файлу, після чого клієнт і сервер обмінюються даними. таким чином я можу зробити підсумок, що протокол передачі файлів FTP - це такий своєрідний інструмент для координування співпраці рядових користувачів, які потребують певної інформації, з відповідними центрами та складами такої інформації.
Для пошуку та стягнення файлів, як вже було зазначено вище, можна застосовувати й інший інструментарій, наприклад, широко також застосовується Web-пошук. Таким чином Web-клієнти запитують файли у Web-серверів так само, як і FTP-клієнти відповідно у своїх серверів, використовуючи протоколи HTTP та FTP.
Зараз нижче я спробувала згрупувати потезово основні відмінності у використанні найбільш вживаних Інтернет-протоколів HTTP та FTP:
" Основна відмінність між цими двома протоколами полягає у тому, що служба FTP допускає двосторонній обмін файлами: в ній може відбуватися "вивантаження" файлів на сервер (uploading), а також їх завантаження на клієнтський комп'ютер (downloading), тоді як у Web- службі можливий тілький однобічний зв'язок - коли сервер виступає ніби донором, а акцепторні функції виконує рядова комп'ютерна система.
" Для отримання файлів з Web-сервера відповідно потрібно мати програмне забезпечення Web-клієнта (броузер, що працює по протоколу HTTP), а для обміну файлами з FTP-сервера - програмне забезпечення FTP-клієнта.
" Зв'язок через протокол FTP завжди здійснюється між клієнтом і сервером, а не між клієнтами, навіть якщо двоє користувачів володіють програмним забезпеченням FTP-клієнта. Таким чином, безпосередній обмін файлами один з одним неможливий, один із користувачів не може відіслати файл іншому, не переславши його попередньо на сервер, що таким чином виступає в ролі посередника. Використовуючи Web-службу проте можна організувати прямий зв'язок між користувачами на щаблі клієнт-клієнт.
3. Система взаємодії компонентів FTP-обміну
FTP-сервери розкидані по цілому світі, але для з'єднання з ними не потрібно знати їх фізичного розташування. Я думаю всім відомо, що в мережі Internet до комп'ютера звертаються за адресою. Однією з задач спеціальної програми FTP-клієнта є якраз визначення адреси потрібного FTP-сервера та з'єднання з ним. Раніше, коли вихід в Internet мали тільки UNIX-комп'ютери, всі FTP-клієнти були однакові: командна стрічка зі стандартним набором команд. Мабуть я можу впевнено стверджувати, що відсутність графічного або хоча б просто інтуїтивно зрозумілого користувачеві інтерфейсу була характеристикою певного періоду у загальному розвитку комп'ютерних технологій. Так, як у загальному випадку, так і щодо комп'ютерних мереж, у такий час існувала обмежена група людей, які могли користуватися перевагами мережевих технологій. Зараз, у час віконних систем, з'явилося безліч програм, при використанні яких не потрібно запам'ятовувати синтаксис команд, а файли просто перетягуються мишкою. Простота у використанні таких засобів зробила доступ до мережі доступним також і неспеціалістам у даній галузі. Проте все-таки в основі графічних FTP-клієнтів також лежить стандартна система команд. На кожен рух мишки програма генерує послідовність FTP-команд.
Відповідно до поданих матеріалів на інтернет-ресурсі [3], на сьогодні всю систему взаємодії компонентів FTP-обміну можна зобразити у вигляді схеми на рисунку 1:
Рисунок 1. Система взаємодії компонентів FTP-обміну
На даній схемі показано два важливих технологічних моменти: по-перше, доступ до архіву можна здійснити не тільки через спеціальну програму-клієнт, але і через універсальний броузер, наприклад Netscape Communicator або Microsoft Internet Explorer, а по-друге, для пошуку інформації в FTP-архівах можна скористатися програмою Archie. При цьому потрібно чітко розуміти, що Archie та FTP - абсолютно різні технології. В більшості випадків доступ до Archie-сервера користувачі здійснюють з Archie-клієнта, яки знаходиться на тій самій машині, що і сервер, тобто спочатку користувач по Telnet заходить як користувач Archie, а потім

 
 

Цікаве

Загрузка...