WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

послуг,
b) Авторитетність,
c) Регіональна представленість.
Ясно, що така авторитетна фундація як SOCIS Gallup-Ukrain, буде мати більшу вартість послуг, ніж скажімо TMA-Draft, але для проведення аналізу попиту на окремий вид цигарок запрошувати монстра SOCIS Gallup-Ukrain нема необхідності.
Отримання первинноїінформації часто потребує досить значних коштів, і отримана, скажімо, консалтинговою фірмою інформація часто "підбивається" під інтереси клієнта і не дає останньому справжнього стану справ. Тому вторинна інформація, що можливо й не повністю відповідає потребам, має свої переваги:
" Вона дешева;
" ЇЇ отримання швидке;
" Часто відомості можливо отримати лиш цим шляхом(держстатистика)
(пропозиціїї щодо розв язання проблеми)
Вторинну інформацію можна знайти в спеціалізованих виданнях, таких як "Маркетинг", "Вісник АПК", "The Financial Times", але найшвидше це можна зробити за допомогою пошукових серверів Інтернету.
(Здійснення пропозицій урядовими і неурядовими організаціями)
Так, основні макроекономічні показники розміщені на сайтах державних комітетів зі статистики. В Україні на сторінці Держкомстату можна знайти інформацію про показники сільського господарства, промисловості, інвестиційної та будівельної діяльності, транспорту, структурні зміни, ексорт. Імпорт, споживчий ринок, ціни і тарифи, фінанси, грошові доходи, ринок праці, демографічну ситуацію і т.і. Така інформація безумовно потрібна для формування як державної політики щодо галузей господарства країни, так і для приватних підприємств та установ.
На серверах таких служб є спеціальні програми(їх називають роботами чи пауками), що збирають інформацію в Web і повертають на сервери всі знайдені сторінки. За їх допомогою навіть не досвідчений користувач зможе знайти необхідну інформацію ввівши перелік слів, які як він вважає присутні в потрібному документі.
(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)
Факторами, за якими споживачі надають перевагу тому чи іншому пошуковому серверу є:
1. Пошукова база;
2. Розумний пошук(файли сортуються в категорії людьми, а не комп ютером);
3. Простота в використанні;
4. Національна специфіка.
Лідером за пошуковою базою є Lycos з її 66-ма млн документами, вона також забезпечує розумний пошук документів(ранжування документів ведеться за кількістю пошукових слів в документі, інтервалу між словами в конкретній фразі документу). AltaVista ж наприклад дозволяє знайти документ, попередньо проранжувавши критерії пошуку (біля кожного слова, в міру його важливості споживач ставить ранг), таким чином найважливіші документи будуть в списку результатів першими, що дуже важливо в ситуації, коли таких результатів може бути кілька тисяч. Excite йде далі та пропонує знайти всі сторінки, схожі на вже знайдену("more like this"), недостатком цієї пошукової системи є її хаотична побудова. Зразком простоти побудови титульної сторінки пошукового сайту може служити Google(http://www.google.com ), де крім пошукового віконця і опцій вибору мови нема більш нічого.
Але це все - англомовні сайти(виняток http://www.google.ru ), тому споживачі України часто користуються послугами як українських (http://www.meta-ukraine.com ) так і російських ( http://www.list.ru ) пошукових серверів. Основною перевагою яких є врахування специфіки мов, та пошук в межах вітчизняних ресурсів. Тому, крім випадку з появою http://www.google.ru , російські разом з українськими пошуковими сайтами не є на мій погляд конкурентами.
(Необхідні ресурси та вимоги)
Кадри для збору первинної інформації в більшості випадків не потребують спеціальної освіти, тому забеспечення ними - не становить проблеми. Спеціалісти в галузі web-дизайну, що їх потребує галузь вторинного пошуку інформації є поки що не в достатній кількості, тому й відносно високими є їх доходи.
Висновки:
Таким чином, на початку 21-го століття інформація перетворюється на найдорожчий ресурс. Оперативне отримання інформації частіш і частіш визначає, хто буде лідером в конкурентному середовищі.
Для полегшення пошуку, обміну, обробки інформації як фізичні особи, так і фірми використовують персональні комп'ютери приєднані до мережі Інтернет. Інформація, збережена на комп ютерних носіях більш уразлива до зовнішнього несанкціонованого доступу порівняно з інформацією на папері, тому не дивно, що і фірми і приватні особи намагаються захистити свою інформацію від недозволеного доступу, руйнівного впливу вірусів.
Глобальна інформатизація і комп'ютеризація призвела до стрімкого розвитку ринку програмного забезпечення, що забезпечує як пошук так і захист інфомації.
Конкурентноздатність у цих галузях залежить від наступних факторів:
1. В сфері захисту інформації від прослуховування а також інформації, що збережена не на комп ютерних носіях:
" Врахування потреб споживача;
" Авторитетність фірми-виробника;
" Забезпечення додаткових послуг, порівняно з конкурентами;
" Підтримка продукту в експлуатації;
" Оригінальна технологія виготовлення;
" Захищеність продукту патентами та ліцензіями;
" Здатність продукту виконувати як мога більше функцій;
2. В сфері захисту інформації, що збережена на комп ютерних носіях:
" Вартість продукту;
" Вірусна база(кількість вірусів, що їх програма може знешкодити);
" Швидкість сканування на наявність вірусу;
" Можливість оновлення продукту;
" Авторитетність фірми-виробника;
" Національний аспект.
3. В галузі пошуку інформації.
a) Пошук первинної інформації:
" Вартість послуг,
" Авторитетність,
" Регіональна представленість.
b) Пошук вторинної інформації:
" Пошукова база;
" Розумний пошук(файли сортуються в категорії людьми, а не комп ютером);
" Простота в використанні;
" Національна специфіка.
Загалом конкурентність продукції вища, якщо вона, маючи високі якісні показники, дешевша від аналогів; якщо вона краще задовільняє потреби споживача(національна специфіка) та якщо вона заснована на унікальній технології.
На мою думку, роль державних органів в цих галузях повинна полягати не в створенні підприємств, конкурентів приватних(так чи інакше - це буде нечесна конкуренція), а в контролі конкуренції, атестації підприємств, підтримання стабільного функціювання цих галузей шляхом урядових замовлень послуг(на конкурсній основі) в підприємств цих напрямків.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА:
1. Электронная энциклопедия вирусов AVP
2. Евгений Касперский, - Компьютерные вирусы в Ms-Dos, Москва-1992
3. С.В.Глушаков, Д.В. Ломотько, В.В.Мельников, - Работа в сети Интернет: учебній курс, Москва-2001
4. Internet: русские ресурсы - 1998
5. В.Н.Парсяк, Г.К.Рогов,- Маркетинговые исследования, Київ-2000
6. ОБОРОНА СТРАНЫ ОТ КИБЕРНЕТИЧЕСКОЙ АТАКИ: ЗАЩИТА ИНФОРМАЦИИ В ГЛОБАЛЬНОЙ СРЕДЕ

 
 

Цікаве

Загрузка...