WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

дотримують належним чином захист прав інтелектуалної власності, фірми інтелектуального захисту приміщень в більшості випадків є регіональними, але аж ніяк не міжнародними.
Сфера захисту інформації, щозбережена на комп ютерних носіях.
"Комп ютерні віруси - міф, на кшталт казок про крокодилів в каналізації Нью-Йорка", - заявив у 1988 році Пітер Нортон, директор фірми Symantec, що займається випуском програмних продуктів. Ці слова, однак, не завадили фірмі через деякий час наладити випуск власного антивірусного пакету, що є одним з самих популярних на даний момент: Norton Antivirus.
(аналіз проблеми)
Перші комп ютерні віруси з явились в кінці 1960-х, їх основна шкода на той час полягала в тому, що вони швидко створювали копії самих себе і зменшували таким чином продуктивність системи. Зараз тільки відомих вірусів більше 50000 і деякі з них призводять до повного знищення інформації, що присутня на комп ютері шляхом форматування диску. Програми-шпіони можуть записати ваші дії за комп ютером і потім в непомітний для вас спосіб передати цю інформацію через Інтернет. Загрузивши необхідний для вашої праці продукт з Інтернету, ви можете непомітно для себе "скачати" троянський вірус, остання модифікація якого навмисне шукає на вашому комп ютері файли платіжної системи WebMoney і надсилає цю інформацію через Інтернет зловмиснику. Потреба в захисті інформації породила цілу галузь фірм-виробників антивірусних програм.
(пропозиціїї щодо розв язання проблеми)
За визначенням журналу РС-magazine, стандартна антивірусна програма повинна вміти:
1. Створювати аварійну дискету;
2. Сканувати завантажувальний сектор і створювати копію вихідного завантажувального сектора;
3. Сканувати файли, включаючи архівні (.ARJ, .ZIP, .RAR);
4.Сканувати оперативну пам'ять;
5. Автоматично сканувати диск по заздалегідь заданому розкладі. Наприклад, щоночі в 2 години;
6. Перевіряти файли при їхньому надходженні на комп'ютер. При звертанні до дискового чи мережного пристрою, сканувати ці пристрої в пошуках вірусів. При перезавантаженні перевіряти, чи не залишилася в дисководу дискета, і попереджати про це
користувача;
7. Сканувати диск у фоновому режимі. Тобто, поки ви працюєте, програма-антивірус повинна відслідковувати, "щоб звіриною стежкою в край навіки рідний ніколи не пройти ніякому ворогу";
8. Виявляти макро-віруси в документах Word і Excel;
9. Реєструвати результати перегляду у виді звіту на чи екрані в роздруківці.
(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)
Ці функції стандартні, тому конкуренція розгортається в іншому наборі характеристик:
a) Вартість продукту;
b) Вірусна база(кількість вірусів, що їх програма може знешкодити);
c) Швидкість сканування на наявність вірусу;
d) Можливість оновлення продукту;
e) Авторитетність фірми-виробника;
f) Національний аспект.
Вартість продукту має в більшості випадків вирішальне значення, тому більшість споживачів у 1998 році надали б перевагу програмі Norton Antivirus 4.0 - найкращою програмою того року перед ТhunderByte 8.03, що була удвічі дорожчою.
Антивірусний пакет від McAfee взагалі можна скачати з Інтернету безкоштовно, але за кожне(!) оновлення вам буде запропоновано заплатити непогані гроші.
Кращу політику у сфері оновлення програми через Інтернет має AVP Кашперського: споживач платить одноразово досить велику суму, але отримує протягом року оновлення безкоштовно.
На даний момент найбільші антивірусні бази мають Panda Antivirus(> 52000) i AVP(~50000), при чому перший працює швидше.
Звичайно будь-якому споживачеві зручно користуватися програмним продуктом написаним його рідною мовою, тому на просторах СНД найпопулярнішим є російський AVP, хоча як було зазначено він поступається антивірусові Раnda.
(необхідні ресурси та умови)
Особливостями галузі є:
" Висока наукоємкість(спеціалісти цієї галузі є фактично хакерами-навпаки);
" Висока невизначеність, залежність від інших факторів(якщо за період не з явилось потужного вірусу споживачі набагато менш купують антивірусні програми та їх оновлення, в періоди ж комп ютерних пандемій або очікувань активізації вірусів продаж виростає в кілька разів)
" Затрати на доставку до споживача ~0, оскільки майже всі якщо не всі антивіруси можна скачати з Інтернету.
Тому можливо для зменшення невизначенності для цих фірм варто було б на конкурсній основі пропонувати розробляти програмні продукти для урядових органів. Таким чином, вони б мали постійне джерело надходження коштів.
(Здійснення пропозицій урядовими і неурядовими організаціями)
Спеціальні урядові органи, або підрозділи в органах мають здійснювати нагляд за нормальним фунціюванням комп ютерних систем урядових організацій; оперативно повідомляти громадскість про можливу загрозу вірусу або спростовувати такі повідомлення.
Значна проблема полягає в різному ступені надійності різноманітних засобів захисту на ринку. В США з метою вирішення цього питання АНБ(Агенство Національної Безпеки) установило партнерські стосунки з Національним інститутом стандартів і технологій (НІСТ). У рамках цього партнерства АНБ і НІСТ будуть здійснювати атестацію комерційних лабораторій, для того, щоб вони могли проводити експертизу засобів захисту, підтверджуючи параметри захисту, про які заявляє продавець, або їхня відповідність критеріям захисту, застосовуваним у конкретній комп'ютерній мережі. Іспити продуктів будуть проводиться атестованими лабораторіями на платній основі; при цьому лабораторія і фірма, що реалізує продукт на ринку, будуть домовлятися про розміри оплати і терміни.
Галузь пошуку інформації.
Як вже було сказано вище, інформація на початку нового тисячоліття перетворюється в найдорожчий ресурс і оперативне отримання інформації дає перевагу над конкурентами, які її не мають. Є два основних види інформації:
1. Первинна - та, що отримується безпосередньо в місцях її виникнення, дані отримані шляхом проведення спеціальних досліджень;
2. Вторинна, відомості за результатами досліджень, що проводились раніше, аналітичні узагальнення(статистичні бюлетені, публікації, огляди).
Первинна інформація може бути отримана від:
" Власного, створеного "під дослідження" підрозділу фірми;
" Спеціалізованої консалтингової фірми(Агенство Маркетингових Досліджень, SOCIS Gallup-Ukrain);
" Рекламного агенства(TMA-Draft).
Після замовлення такого дослідження, перелічені структури розробляють анкету з ключовими запитаннями, наймають додатковий персонал, якщо такий потрібен, проводять збір даних шляхом телемаркетингу, опитування, систематизують дані, підбивають підсумки, передають результати замовнику.
(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)
Перевагами в цій галузі вважається:
a) Вартість

 
 

Цікаве

Загрузка...