WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку - Реферат

ринок легко ввійти, набір послуг стандартний і тому споживач може легко змінити фірму на іншу, з меншоювартістю послуг. Щоб якось виділитися охоронні фірми надають послуги з встановлення відеонагляду, детективні послуги, встановлюють системи контролю і управління доступом.
(Здійснення пропозицій урядовими і неурядовими організаціями)
Серед охоронних структур(принаймні, в Україні, Росії ) значна частка державних. Оскільки за цими фірмами стоїть держава, то в свідомості споживачів вони будуть надійнішими проти приватних. Існують також випадки, коли такі фірми використовували свою приналежність до влади: на кількох рекламних щитах в місті Києві висіла реклама державного охоронної структури, причому без проплати рекламних площ цією структурою, в той час як безкоштовно(за законодавством про рекламу) має виділятися лиш незначний відсоток рекламних площ і лише під соціальну рекламу. Такі випадки негативно впливають на конкуренцію.
(необхідні ресурси та умови)
Для дотримання чесної конкуренції, а звідси - поліпшення якості послуг, необхідно відділити охоронні фірми від держави, зробивши їх такими ж економічними гравцями як і інші приватні структури.
Ресурсом робочої сили дані структури забеспечені, і, якщо навіть попит на дані послуги різко збільшиться, то проблеми в її нестачі не буде, оскільки робота не вимагає виняткових знань.
В країнах з перехідною економікою, малі фірми часто не мають коштів на утримання охорони, через це збільшується рівень злочинності. Тому держава зацікавлена надавати їм податкові знижки, в обмін на належне утримання охорони(це також стосується і наступних пунктів)
(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)
Друга група містить в собі дві підгрупи:
" виробники світового рівня та їх дистриб'ютори
" місцеві фірми
В кожній з груп конкуренція дуже сильна, але вона значно слабша між представниками різних груп. Місцеві фірми можуть краще забеспечити індивідуальні вимоги споживача, врахувати можливості споживача і видозмінити свій продукт, дистриб'ютори ж обмежені в цій можливості.
Дистриб'ютори ж використовують добре ім'я фірми-виробника, чого місцеві конкуренти не в змозі протипоставити(тому такі фірми лідирують в поставці броньованих автомобілів, автомобілів VIP-класу).
(пропозиціїї щодо розв язання проблеми)
Виробники систем безпеки світового масштабу поширюють свою продукцію на місцевому ринку через дистриб'юторів. Це такі фірми, як MITSUBISHI ELECTRIC, Полмі Групп(Россія). Серед їх продукції: відеокамери, спецвідеомагнітофони, цифрові системи безпеки.
Найбільш наукомістку продукцію серед представлених надають фірми, що займаються інтелектуальним захистом прміщень. Переважна більшість з них надає такі послуги(такі послуги та продукція представлені на сайтах цих підприємств, що полегшує вихід на них клієнтів; на сайтах міститься детальна інформація про послуги фірм, їх продукти, параметри продуктів, практичні поради):
проведення практичних робіт з виявлення в приміщеннях (офісах, кабінетах, квартирах, дачах) Замовника:
- радіовипромінювальних засобів негласного одержання інформації (ЗНОІ);
- ЗНОІ, встановлених на телефонних лініях зв'язку;
- ЗНОІ, що використовують для передачі інформації різні дротові комунікації;
- ЗНОІ, що працюють в інфрачервоному діапазоні;
- недієві на момент перевірки ЗНОІ;
- акустичних і віброакустичних каналів витоку мовної інформації (через суміжні стіни, вікна, по системах центрального опалення і вентиляції);
- інших технічних каналів витоку акустичної інформації.
2. Проведення робіт з пошуку ЗНОІ в автомашинах Замовника.
3. Контроль радіоэфіру під час відповідальних нарад і переговорів, проведених Замовником, з метою виявлення фактів витоку інформації з радіоканалу.
4. Здійснення апаратурних перевірок, у тому числі з застосуванням методів нелінійної радіолокації і контролю, що не руйнує (рентгеноскопія):
- технічних засобів, встановлюваних у приміщеннях Замовника, на наявність у них ЗНОІ чи каналів витоку інформації. Перевірка може проводитися як у приміщеннях Замовника, так і в лабораторних умовах ;
- провідних комунікацій, телефонів, комп'ютерів і інших засобів побутовий і оргтехніки на наявність побічних електромагнітних випромінювань і наведень, що створюють можливість витоку оброблюваної чи переданої інформації обмеженого доступу.
5. Укомплектувати службу безпеки устаткуванням по пошуку і захисту інформації , навчання фахівців.
Такі послуги, як зазначалось вище - доволі стандартні, і частково надаються вже охоронними фірмами. Тому логічним наслідком надання лиш стандартного пакету послуг було б послаблення позицій фірми на ринку, витіснення її фірмами з більш широким і оригінальним набором послуг. Лідери в цій області намагаються виокремитися серед інших наданням унікальної послуги(послуг).
Так, найбільше мене вразила пропозиція російської фірми "Спецлабораторія":
В приміщенні замовника встановлюється обладнання, що викоує дії, якщо хтось несанкціоновано проник в приміщення. Ця функція корисна в тому випадку, коли для порятунку життя чи майна злочинцю потрібно показати, що його дії записуються і знищити запис неможливо. Наприклад, при захопленні заручників.
Так, якщо в момент здійснення акції зловмисник побачить на телевізорі в чи кімнаті на екрані комп'ютера себе і свої дії вже в записі, а також відеокоментар до них, у якому докладно пояснюється, що це значить і чим йому загрожує, то у всякої більш-менш розсудливої людини пропаде бажання продовжувати заробляти собі в'язничний термін.
Вся інформація може записуватися в "чорний ящик", до якого може бути виключений доступ навіть хазяїна, він може бути перенесений до сусідів, замурований у стіну і т.і., тобто встановлений так, що найближчим часом доступ до нього виключений.
Тут ви можете задати автоматичне відтворення тільки що записаної відеоінформації через ...секунд після закінчення запису після спрацювання якої-небудь події чи датчика, а також для більшої переконливості супроводити демонстрацію відеокоментарем.
(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)
Надання такої послуги немов закріплює за фірмою певну область розвитку систем інтелектуального захисту приміщень, оскільки
" право надавати певні унікальні послуги дуже часто закріплено патентом, бо послуга ґрунтується на винаході;
" невизначеність: чи буде отримано прибуток від входу на цей ринок, чи будуть виправдані затрати?
Тому конкуренція в цій області не така сильна як серед охоронних фірм, але потреби споживачів, що зростають, примушують фірми вдосконалювати свої продукти знов і знов, тим більше, що споживачу дешевше замовити захист свого приміщення в охоронній фірмі. Отже, сильною є конкуренція між різними групами однієї галузі.
Через те, що багато країн не

 
 

Цікаве

Загрузка...