WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

працездатності.
Несприятливі умови праці спричиняють передчасну втому, яка знижує можливості людини і може призвести до хворобливого стану.
Найважливішими елементами умов праці є освітленість, стан повітряного середовища (температура, вологість, рухливість і чистота повітря), шум, вібрація.
Поліпшення освітленості робочого місця грунтується на таких реко-мендаціях:
- В усіх випадках перевагу слід надати природному освітленню;
- Призагальному штучному освітленні бажано використовувати люмінесцентні лампи нейтрального білого світла;
- Місцеве освітлення повинно поліпшувати умови робочої зони. Цього можна досягти зручним розміщенням джерела світла і сприятливим розподілом яскравості в полі зору. Місцеве освітлення не повинно створювати різку межу із загальним освітленням (не слід працювати при настільній лампі в дуже темній кімнаті).
- Фарбувати стіни кабінету у відносно світлі тони.
- Світло не повинно осліплювати, рефлектувати.
Стан повітряного середовища має забезпечувати профілактику переохолодження і перегрівання, необхідну вологість і швидкість руху повітря.
5.4. Перевірка напруги в мережі.
Перед першим вмиканням комп'ютера потрібно перевірити, чи відповідає напруга в мережі тій, на яку розрахований комп'ютер (багато комп'ютерів можуть працювати при 110 В). При необхідності можна встановити перемикач напруги на комп'ютері в правильне положення.
5.5. Стабілізація напруги.
В багатьох населених пунктах нашої країни напруга в мережі може дуже коливатись. Для комп'ютера такі зміни напруги не бажані (особливо шкідливе різке зниження напруги), тому краще підключити комп'ютери через стабілізатор. Найбільш надійний захист від неприємностей, пов'язаних з нестабільністю електроживлення, здійснюють спеціальні пристрої безперервного живлення (USP), які не тільки забезпечують постійну напругу, але й дають можливість працювати з комп'ютером при повному вимиканні живлення на протязі від 5 хв. до декількох годин (в залежності від потужності пристрою). За цей час можна, в усякому випадку, повністю завершити роботу на комп'ютері, щоб при його вимиканні не відбулося втрати інформації. Для серверів локальних мереж і комп'ютерів, що обробляють цінну комерційну інформацію, застосування приладів безперервного живлення є практично обов'язковим (багато фірм не приймають комп'ютерів на гарантійне і сервісне обслуговування, якщо вони експлуатуються без USP). Для інших комп'ютерів в якості дешевого замінника можна використати побутові стабілізатори, вони забезпечують надійну роботу комп'ютерів при падінні або коливаннях напруги в електричній мережі.
5.6. Вмикання комп'ютера.
Для вмикання комп'ютера необхідно:
- Підключити ПК в мережу або зробити це через стабілізатор напруги;
- Ввімкнути периферійні пристрої (принтер);
- Ввімкнути монітор комп'ютера;
- Ввімкнути комп'ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці.
Після цього на екрані з'явиться повідомлення про хід роботи програм перевірки і початкової загрузки комп'ютера. Коли початкова загрузка операційної системи буде закінчена, з'явиться запрошення операційної системи. Це запрошення означає, що операційна система готова до прийому команд.
5.7. Вимикання комп'ютера.
Для вимикання комп'ютера необхідно:
- Закінчити роботу з прикладною програмою;
- Вимкнути принтер (якщо він був ввімкнений);
- Вимкнути комп'ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці;
- Вимкнути монітор;
- Вимкнути комп'ютер з мережі або вимкнути стабілізатор, якщо комп'ютер підключений через стабілізатор напруги.
5.8. Системний блок комп'ютера.
Системний блок комп'ютера бажано поставити в такому місці, щоб на нього не впливали поштовхи і коливання. Недопустимо ставити на системний блок матричний принтер - поштовхи, що виникають при роботі, можуть пошкодити комп'ютер. Всі кабелі, що з'єднують системний блок комп'ютера з іншими пристроями, необхідно вставляти і виймати тільки при вимкненому комп'ютері. Раз в декілька місяців потрібно відкривати системний блок комп'ютера і знищувати бруд.
5.9. Використання монітора.
Важливе значення для ефективної роботи з комп'ютером має правильне використання монітора:
- Монітор потрібно поставити так, щоб стояв надійно і не на краю стола;
- Потрібно встановити монітор так, щоб на нього було зручно дивитися під прямим кутом, а не збоку;
- Потрібно правильно відрегулювати зображення, тому що на екран можна дивитися багато годин підряд і якщо він правильно не відрегульований, то можна пошкодити очі. Спочатку потрібно відрегулювати яскравість і контраст монітора. Не слід робити зображення дуже яскравим - від цього швидко втомлюються очі. Перевірити це можна так: чорний колір на екрані повинен бути дійсним, а не блідим. Якщо на екрані є ручка фокусування, її потрібно підкрутити її так, щоб зображення було максимально чітким.
- Якщо монітор встановлений так, що від екрану відбивається світло, потрібно придбати фільтр для монітора.
- Кінескоп, що знаходиться всередині монітора, використовує дуже високу напругу, тому ні в якому випадку не потрібно відкривати кришку монітора і тим більше торкатись деталей, що знаходяться під кришкою. Це повинні робити тільки спеціалісти по ремонту моніторів.
5.10. Використання клавіатури.
Клавіатура - достатньо надійний невибагливий пристрій і все-таки цим не потрібно зловживати. Наприклад, не слід класти на клавіатуру бутерброди, ставити поруч з нею чай - крихти і рідина можуть вивести її з ладу. Закінчуючи роботу з комп'ютером, клавіатуру потрібно закрити кришкою, щоб туди не попав бруд.
5.11. Використання дискет.
Дискети вимагають обережного відношення: їх потрібно обережно вставляти в дисковод, не можна гнути, здушувати, торкатись руками відкритих ділянок магнітного покриття. Потрібно не допускати попадання рідини і бруду на дискети. Дискети розміром 5"25 дюйма потрібно зберігати в паперовому конверті. Бажано зберігати дискети в вертикальному положенні в спеціально закритих коробках.
Список використаної літератури.
1. Д. Вейскас "Эффективная работа с Microsoft Access 2", Питер, 95.-667 с.
2. Джим Бойс и др., специальное издание, "Использование Microsoft Office 97" Профессиональный выпуск, Киев, Москва, Санкт -Петербург, 1998. - 598 с.
3. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О., "Практичний курс інформатики" за редакцією академіка АПН України Мадзігона В.М., Київ, 1997.- 418 с.
4. Англо-українсько-російський словник з інформатики, програмування , обчислювальної техніки. Уклад.: А.Б.Бартків, О.Я.Гринчишин, Я.Т.Гринчишин, - Київ, "Вища школа", 1995.-
522 с.
5. Н.М.Ткаченко "Бухгалтерський облік на підприємствах
України з різними формами власності". - Київ , 1996 - 463 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...