WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

необхідно відредагувати.
2. Натиснути на кнопку КОНСТРУКТОР.
4.1. Основні терміни

пп
Термін Пояснення
1. Список полів Список полів таблиці або запиту, які можна розмістити на формі.
2. Елементи управуправління Об'єкти, розміщені на формі. До нихвідносяться поля, текстові поля, кнопки, написи та ін.
3. Сітка Сітка служить фоном форми в режимі КОНСТРУКТОР. Вона дає уявлення про розміри форми. В режимі КОНСТРУКТОР на сітці розміщують елементи управління.
4. Вікно властивостей ФОРМА У вікні властивостей ФОРМА містяться всі властивості об'єктів форми або самої форми. Вікно ФОРМА розділене на такі вкладинки: МАКЕТ, ДАННЫЕ, СОБЫТИЯ, ДРУГИЕ, ВСЕ.
4.2. Дослідження режиму
Конструктор форм
В центрі вікна в режимі КОНСТРУКТОР ФОРМЫ знаходиться сітка, яка дає уявлення про розміри форми при її запуску. Щоб змінити розмір форми, потрібно виділити край сітки і розтягнути її до потрібного розміру. Лінійки вздовж верхнього і лівого країв сітки допомагають задати завершений розмір форми.
Щоб змінити властивості самої форми, потрібно натиснути праву кнопку миші на області виділення форми чи звіту (прямокутник на перетині лінійок зліва зверху). В конкретному меню, яке з'явиться, потрібно вибрати команду СВОЙСТВА. Тоді відкривається вікно ФОРМА, в якому можна задати всі властивості форми.
Щоб змінити властивості форми у вікні ФОРМА, потрібно виконати наступні дії:
1. Відкрити вікно ФОРМА , якщо воно не відкрите.
2. Натиснути на вкладинці, яка відноситься до ВЛАСТИВОСТІ, що змінюється.
У вікні властивостей форм є такі вкладинки:
МАКЕТ. На цій вкладинці знаходяться властивості, які відносяться до всієї форми. Деякі властивості на вкладинці МАКЕТ змінюються автоматично при зміні розміру форми за допомогою миші.
ДАНІ. На цій вкладинці вказане джерело даних, стандартні величини і діапазони значень.
ПОДІЇ. На цій вкладинці можна контролювати, що відбувається після певної події. Наприклад, подія НАЖАТИЕ КНОПКИ визначає, що відбувається після натиснення користувачем кнопки миші на формі.
ІНШІ. На цій вкладинці зберігаються загальні властивості. Тут можна вмикати і вимикати застосування деяких засобів, які відносяться, наприклад, до автокоректування.
ВСІ. На цій вкладенці всі вищезазначені категорії розміщені в одному великому списку властивостей.
3. Вибрати текстове поле біля властивості, яка буде змінена і ввести нове значення. Деякі властивості дозволяють запустити ПОСТРОИТЕЛЬ ВЫРАЖЕНИЙ.
4. Закрити вікно властивостей форми. При цьому внесені зміни зберігаються.
Сітка, на якій розміщують елементи управління, по замовчуванню служить для фіксації елемента управління. Це допомагає будувати елементи управління на формі в лінію. Іноді таке захоплення сіткою елементів управління заважає роботі. Елементи продовжують зберігати неправильне розміщення, крім того, буває важко змінити їх розмір. Щоб блокувати захопленість сіткою елементів управління, потрібно зняти мітку ПРИВЯЗАТЬ К СЕТКЕ в меню ФОРМАТ. Щоб тимчасово дезактивувати опцію ПРИВЯЗАТЬ К СЕТКЕ, потрібно утримувати натисненою клавішу Ctrl при перенесенні чи зміні розміру елемента управління на сітці.
4.3. Додавання до форми елементів управління.
До числа елементів управління відносяться поля, кнопки, прапорці і написи, розміщені на формі. Розміщення елементів управління на формі (або в сітці) - це їх перетягування і опускання шляхом натискування кнопки миші в потрібному місці. Натисненням кнопки миші елементи управління вибирають з вікна панель елементів, переносять і опускають на сітку. При виборі елемента управління з панелі вказівник миші перетворюється в перехрещення. Воно дозволяє перетягнути елемент управління в потрібне місце на сітці і наступним протягуванням вказати два протилежних кути місцеположення елемента управління. Коли елемент управління розміщується на сітці, вказівник миші відновлює свою звичайну форму.
Ліва верхня кнопка з зображенням стрілки вказівника миші натиснена чи не натиснена в залежності від поточного фокусу вікна. Коли ця кнопка натиснена , можна вибирати об'єкти за допомогою вказівника миші.
Права верхня кнопка з зображенням чарівної палички запускаючи відмінює майстра створення елементів управління. Деякі елементи управління, такі як КНОПКИ, мають асоційованих з ними майстрів. За допомогою такої кнопки можна відмінити або дозволити запуск майстра.
5 розділ: Організація робочого місця.
Техніка безпечної роботи.
5.1. Апаратне і програмне забезпечення
Основні блоки персонального комп'ютера
В основному персональний комп'ютер складається з трьох частин:
- системного блоку;
- клавіатури
-монітора (дисплея).
Системний блок комп'ютера містить всі основні пристрої:
- електронні схеми, які управляють роботою комп'ютера (мікропроцесор, оперативна пам'ять, контролери зовнішніх пристроїв та ін.)
- блок живлення;
- накопичувачі (дисководи) для гнучких магнітних дисків;
- накопичувач на жорсткому магнітному диску (вінчестері).
Процесор - основна частина комп'ютера. Він призначений для опрацювання інформації за програмою, яка занесена в оперативну пам'ять та керування пристроями введення-виведення. Основна характеристика процесора - його швидкодія.
Оперативна пам'ять - (пам'ять з довільним доступом, Random Access Memory, RAM ) - змонтований, як правило, на одній монтажній платі набір мікросхем. Вона працює досить швидко, що дозволяє процесору не простоювати при зверненні до постійної пам'яті.
Інші види пам'яті:
- надоперативна (надшвидка, Cache Memory);
- постійна (Basic Input-Output System, BIOS);
- напівпостійна ( Complementary Metal-Oxide Semiconductor, CMOS);
- відеопам'ять.
Клавіатура - пристрій для введення алфавітної і цифрової інформації. Стандартні клавіатури ІВМ РС поділяються на 84 - і 101- клавішні. Існує розширена 104 - клавішна клавіатура, створена спеціально для Windows.
Миша - пристрій, виготовлений у вигляді пластмасової коробочки з вмонтованою кулькою і, як правило, двома клавішами. При переміщенні миші по робочому столі вказівник миші переміщується по екрану монітора. Аналогічні пристрої - трекбол і трекпойнт.
Дисководи - для гнучких дисків - пристрої для введення інформації на гнучких дисках. відповідно до розміру дискет розрізняють для 3,5" і 5,25" ( 89 і 133 мм відповідно).
Жорсткий диск (вінчестер) - як правило вмонтований в системний блок, служить для запису та зберігання великої кількості інформації.
Монітор - пристрій для відображення текстової та графічної інформації на екрані. Використовуються чорно-білі та кольорові монітори. основні характеристики

 
 

Цікаве

Загрузка...