WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

Продажи по типам, в нижній частині з'являється список типів товарів. Цей списокз'являється внаслідок того, що макрос перевіряє значення перемикача і виводить на екран список типів тоді, коли вибраний другий перемикач в групі. Коли натиснути на командну кнопку Печать або Просмотр, макрос знову перевірить це значення, щоб визначити, який звіт потрібно запустити.
2.8. Об'єкти OLE.
В деяких формах є графічні зображення. Зображення вносяться в поля таблиць бази даних за допомогою зв'язку і внесення об'єктів (OLE). Логотип, розміщений в лівому нижньому кутку форми ЗАКАЗЫ є зображенням, яке Access зберігає як частину форми. Елемент управління, який використовується для виведення в формі зображень та інших об'єктів OLE, називається РАМКОЮ ОБ'ЄКТА. Зв'язана рамка об'єкта використовується для виведення в формі об'єктів OLE, які зберігаються в полях таблиці, а незв'язана - для виведення об'єктів, які не зберігаються в таблиці.
Об'єкт, включений в форму, можна редагувати за допомогою останньої команди з меню ПРАВКА, яка запускає додаток, за допомогою якого був створений ОБ'ЄКТ. Якщо об'єкт є зображенням, графіком чи електронною таблицею, додаток, яким він був створений, можна активізувати подвійним натисканням на об'єкті. Якщо об'єкт є звуковим сигналом, то таким натисканням його можна почути.
Наприклад, в базі даних Борей зображення в таблиці ТИПЫ зв'язане з рамкою об'єкта в формі ТИПЫ. Якщо це зображення виділити і вибрати команду ПРАВКА - ОБЪЕКТ РИСУНОК PAINTBRUSH - РЕДАКТИРОВАНИЕ або двічі натиснути на зображення, то Access запустить додаток Paintbrush, в якому було створене це зображення. Це зображення можна відновити, використовуючи будь-який з інструментів Paintbrush. В зображення можна вставити будь-яке інше шляхом копіювання його в буфер обміну і вибору команди ВСТАВИТЬ з меню РЕДАКТИРОВАНИЕ графічного редактора Paintbrush. Накінець, після внесення необхідних змін, потрібно відкрити меню ФАЙЛ і виконати команду ОБНОВИТЬ, а потім - команду ВЫХОД і ВОЗВРАЩЕНИЕ В ТИПЫ.
2.9. Командні кнопки.
Більшу частину роботи в Access можна виконати користуючись введенням і переглядом даних в окремих формах. Проте є можливість за допомогою командних кнопок зв'язати форми між собою щоб створити додаток бази даних.
Наприклад, в базі даних Борей більша частина форм пов'язана з формою ГЛАВНАЯ КНОПОЧНАЯ ФОРМА, з якої за допомогою командних кнопок запускаються різноманітні функції додатку. Основна перевага командних кнопок - вони дозволяють дуже просто запускати макрос. Цей макрос може не робити нічого, крім відкриття іншої форми, друку звіту або виконання запиту - дії, яка поновлює більшість записів в базі даних. За допомогою макросів Access можна виконати понад 40 різних команд. Використовуючи форми, звіти, макроси та найпростіші процедури Access Basic можна досить просто побудувати складний додаток Access.
2.10. Переміщення в формі і робота з даними.
Перегляд даних.
Перегляд даних та переміщення в формі аналогічні переміщенню по таблиці, проте існують деякі відмінності (пов'язані з конструкцією форми), які визначають спосіб роботи з даними в формі. Прикладом служить форма ТИПЫ бази даних Борей.
Щоб відкрити форму ТИПЫ спочатку потрібно відкрити базу даних Борей, потім натиснути на вкладинку Форма у вікні бази даних. У списку, який з'явиться, вибрати форму ТИПЫ і натиснути на кнопку Открыть, щоб побачити форму.
Переміщення по формі.
Спосіб переміщення частіше залежить від структури форми. Наприклад, в формі ТИПЫ є підлегла форма. Щоб перейти від форми до підлеглої форми і назад слід користуватися комбінаціями клавіш Ctrl + Tab i Ctrl + Shift + Tab.
Підлегла форма представлена у вигляді таблиці, тому по ній можна переміщуватись, як по таблиці. Вікно цієї підлеглої форми досить широке для того, щоб вивести всі поля таблиці. Якщо всі поля не вміщуються у вікні, в нижній частині вікна підлеглої форми з'являється смуга прокрутки для переміщення вліво і вправо. Аналогічно вертикальна смуга прокрутки дозволяє переміщуватись по таблиці вверх і вниз. Цю підлеглу форму можна вивести в двох режимах перегляду - в режимі таблиці (її поточний стан) та в режимі форми. Якщо потрібно побачити підлеглу форму в режимі форми, потрібно натиснути на будь-яке поле таблиці підлеглої форми (щоб підлеглій формі було передано фокус), а потім відкрити меню ВИД. У цьому випадку команда ПОДЧИНЕННАЯ ТАБЛИЦА буде відмічена. Ця команда є перемикачем. Якщо виконати команду ПОДЧИНЕННАЯ ТАБЛИЦА, вигляд підлеглої форми зміниться . Для відновлення попереднього вигляду знову потрібно вибрати команду ВИД - ПОДЧИНЕННАЯ ТАБЛИЦА (вона тепер не відмічена).
В формі ТИПЫ можна переглядати різні записи користуючись одним з двох полів номера запису. Щоб змінити категорію товару, потрібно користуватись полем номера запису основної форми, щоб переглідати різні товари в рамках однієї категорії потрібно користуватись полем номера запису підлеглої форми.
Щоб перейти до першого, останнього, наступного або попереднього запису в основній чи підлеглій формі, можна також скористатися командою ЗАПИСИ - ПЕРЕЙТИ. Можна виділити будь-яке поле, натиснувши всередині цього поля. Щоб скористатися командою ПЕРЕЙТИ, потрібно спочатку перейти до форми чи підлеглої форми, в залежності від того, по якому набору записів потрібно переміщуватися.
2.11. "Гарячі" клавіші.
При занесенні в форму нових даних зручніше переміщуватись, користуючись клавіатурою.
"Гарячі" клавіші для переміщення по полях і записах:
Клавіші
Tab
Shift+Tab
Home
End
Ctrl
Ctrl
Ctrl+Home
Ctrl+End
Ctrl+Tab
Ctrl+Shift+Tab
Ctrl+Shift+Home
F 5 Переміщення
Перехід до наступного поля.
Перехід до попереднього поля.
Перехід до першого поля поточного запису.
Перехід до останнього поля поточного запису.
Перехід до поточного поля попереднього запису.
Перехід до поточного поля наступного запису.
Перехід до поточного поля першого запису.
Перехід до поточного поля останнього запису.
Перехід до першого поля першого запису.
Перехід до останнього поля останнього запису.
Якщо поточною є підлегла форма, то здійсниться перехід до наступного поля основної форми. Якщо підлегла форма є останнім полем в послідовності елементів основної форми, здійсниться перехід до першого поля наступного основного запису. Якщо поточною є основна форма, то здійсниться перехід до наступного поля.
Якщо поточною є підлегла форма, то здійсниться перехід до попереднього поля основної форми. Якщо підлегла форма є першим полем в послідовності елементів основної форми, здійсниться перехід до останнього поля попереднього основного запису. Якщо поточною є основна форма, то здійсниться перехід до попереднього поля.
Перехід до першого поля основної форми.
Перехід до поля номера запису.

 
 

Цікаве

Загрузка...