WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

Елементи управління формами баз даних Access. - Реферат

накомандну кнопку В, розміщену в області приміток, то можна побачити дані для першої фірми, назва якої починається з букви В. Форма сконструйована таким чином, що при натисканні на кожну з цих командних кнопок використовується відповідний фільтр і вибираються тільки ті фірми, назви яких починаються з даноі букви. Щоб зробити доступними всі записи форми, потрібно натиснути кнопку Все
1.6. Багатосторінкові форми.
Якщо потрібно вивести на екран записи, кожен з яких вміщує великий об'єм інформації, можна створити багатосторінкову форму? Прикладом може служити форма СОТРУДНИКИ бази даних Борей. При цьому спочатку з'явиться перша сторінка даних про першого співробітника. Щоб переміщуватися по записах, переглядаючи першу сторінку бази даних про кожного співробітника, можна користуватися кнопками, розміщеними в лівому нижньому кутку форми і полем номера запису. Щоб побачити другу сторінку даних про будь-якого із співробітників, можна скористатися стрічкою прокрутки, розміщеною в правій частині форми, або клавішою PgDn. При перегляді різних сторінок форми чорна смужка в верхній частині форми (на якій виведене ім'я співробітника) не змінюється.
.
2 розділ: Конструювання та використання форм.
В Access 97 є три стандартних види форм, які будуються автоматично :
- стовпцева (В столбец) - всі поля запиту чи таблиці розташовуються на формі в одному чи кількох стовпчиках;
- стрічкова (Ленточная) - всі поля запиту чи таблиці розміщуються на формі у вигляді, подібному до електронної таблиці;
- таблична (Табличная) - форма відкрита в режимі таблиці.
-
2.1. Створення автоформи В СТОЛБЕЦ.
Для створення першої стандартної форми необхідно:
1) у відкритому вікні бази даних відкрити вкладинку формы і натиснути кнопку создать;
2) у діалоговому вікні новая форма, яке з'явиться, відкрити список таблиць і вибрати з них ту, з якої потрібно створити форму;
3) виконати команду автоформа: в столбец у тому ж діалоговому вікні.
У результаті з'явиться вікно форми, де всі поля розташовані в стовпець. Такі форми зручні для швидкого виведення даних. Порядок полів форми відповідає порядку полів у таблиці чи запиті: перше поле таблиці чи запиту буде першим полем форми.
При спробі закрити створену форму система робить запит про необхідність її збереження. Якщо форма зберігається, то видається ще один запит про ім'я, під яким буде зберігатись створена форма. Ім'я можна ввести нове або згодитися з тим, яке пропонує система.
2.2. Стрічкові форми.
Для перегляду запитів з невеликим числом полів даних зручно використовувати стрічкову форму. На відміну від звичайної форми, яка показує тільки один запис, в стрічковій формі відформатовані записи виводяться на екран один за другим, як у таблиці.
Стрічковою є форма выработка сотрудников бази даних Борей. Щоб переміщуватися по списку записів, які виводяться на екран, можна користуватися вертикальною смугою прокрутки, а для переходу від запису до запису користуватися полем номера запису чи кнопками переходу, розміщеними в лівому нижньому кутку форми.
2.3. Створення автоформи ЛЕНТОЧНАЯ.
Щоб створити автоформу ЛЕНТОЧНАЯ необхідно:
1) на вкладинці ФОРМИ вікна бази даних натиснути кнопку СОЗДАТЬ;
2) у діалоговому вікні НОВАЯ ФОРМА, яке з'явиться, виділити таблицю або запит, з яких потрібно створити форму;
3) виконати команду АВТОФОРМА: ЛЕНТОЧНАЯ у тому ж діалоговому вікні.
Access створить стрічкову форму. У цій формі кожний запис займає окремий рядок-стрічку. Стрічкові форми дають можливість одночасно переглядати кілька записів.
Розміри форм в стовпчик і стрічкової можна змінювати. Для цього потрібно:
- встановити приблизний розмір вікна (як у Windows);
- розкрити меню ОКНО і виконати команду ПО РАЗМЕРУ ФОРМЫ.
мал. 5
2.4. Створення автоформи ТАБЛИЧНАЯ.
Щоб створити табличну автоформу, потрібно виконати такі дії:
1) на вкладинці ФОРМИ вікна бази даних натиснути кнопку СОЗДАТЬ;
2) в діалоговому вікні НОВАЯ ФОРМА вибрати таблицю чи запит, з яких буде створена форма;
3) в тому ж діалоговому вікні виділити опцію АВТОФОРМА: ТАБЛИЧНАЯ.
Access створить табличну автоформу. Табличні автоформи, як і стрічкові, дають можливість переглядати одночасно кілька записів. Різниця лише в тому, що табличні автоформи представляють тільки вміст бази даних без растрових зображень, розмітки та ін., це тільки електронна таблиця.
2.5. Підлеглі форми.
Хорошим прикладом підлеглої форми може служити форма ЗАКАЗЫ бази Борей. Хоча форма ЗАКАЗЫ виглядає, як єдине ціле, центральна частина вікна (яка нагадує таблицю), насправді є підлеглою формою, внесеною в форму ЗАКАЗЫ. В основній частині форми виведена інформація з запиту, який об'єднує таблиці КЛИЕНТЫ, СОТРУДНИКИ та ЗАКАЗЫ. Інформація у введену форму поступає з запиту до таблиць ЗАКАЗАНО і ТОВАРЫ.
2.6. Монопольні форми.
Монопольною називають форму, вікно якої є монопольним. Як приклад може служити форма ПЕЧАТЬ ОТЧЕТОВ бази даних Борей. Діалогове вікно цієї форми з'являється, якщо вибрати кнопку Печать отчетов в формі ГЛАВНАЯ ПАНЕЛЬ УПРАВЛЕНИЯ бази даних Борей. Цю форму можна відкрити безпосередньо з вікна бази даних. Поки діалогове вікно цієї форми відкрите неможливо активізувати ніяке інше з виведених на екран вікон чи меню. Щоб продовжити роботу потрібно або вибрати тип звіту і натиснути кнопку Печать , або закрити діалогове вікно Печать отчетов подвійним натисканням мишки по кнопці системного меню, розміщеній в лівому верхньому кутку діалогового вікна.
2.7. Спеціальні елементи управління
(перемикачі, прапорці, вимикачі і групи).
Коли дані, які виводяться на екран, мають тільки два чи три допустимих значення, то щоб побачити чи встановити в поле потрібне значення, можна користуватися такими елементами управління, як перемикачі, прапорці і вимикачі. Наприклад, коли є два значення, як у випадку простого логічного поля (такні), для графічного позначення значення поля можна використати прапорець: встановлений(помічений) - так, а вилучений(не помічений) - ні.
Щоб забезпечити можливість наглядного графічного вибору з кількох варіантів можна створити групу з перерахованих елементів управління. В групі тільки один з елементів управління може мати значення "так". Прикладом може служити група ДОСТАВКА з форми ЗАКАЗЫ бази даних Борей , яка складається з трьох прапорців. Оскільки в названому додатку використовується тільки три способи доставляння. За допомогою цієї групи легко встановити, який спосіб вибраний для поточного замовлення. Microsoft Access для визначення значення базового поля групи використовує відносний номер елемента управління в групі.
В діалоговому вікні Печать отчетов група використовується по іншому. Коли натиснути на один з трьох перемикачів цієї групи, тим самим встановлюється певне значення. Наприклад, якщо натиснути на перемикач

 
 

Цікаве

Загрузка...