WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → WLL - системи зв'язку - Реферат

WLL - системи зв'язку - Реферат

Вт 0,0001 - 1 1 0,25 0,16 1,6 0,00006...0,5
Перспективи розвитку WLL
Поряд з добрезарекомендували себе підходами до рішення проблеми "останньої милі", такими як ущільнення абонентських ліній (ЧЕРВОНИЙ), усе більшою популярністю користаються рішення, засновані на безпровідних технологіях. Вони мають безперечні переваги при чи відсутності недостатньому розвитку кабельної інфраструктури (важкодоступні райони, сільська місцевість, приміські зони), неможливості прокладки ЧЕРВОНИЙ чи занадто їхньої великої вартості.
Дійсно, кабельне господарство багатьох операторів фізично зношено, а їхньої послуги не відповідають сучасним вимогам ні по якості, ні по номенклатурі. Для модернізації вимагаються значні довгострокові інвестиції, причому "вузьким місцем" як і раніше залишається абонентська мережа - "остання миля".
Системи безпровідного доступу - це системи радіозв'язку з багатостанційним доступом, використовувані на ділянці між фіксованими абонентськими терміналами (телефонними апаратами) і АТС замість провідної абонентської частини ТФОП. Термін WLL (Wireless Local Loop) дослівно означає "безшнуровой (беспровідний чи радіо) абонентський шлейф". Типова архітектура практично будь-який WLL представлена на мал. 1.
Рис. 1.
Типова архітектура системи WLL
БС - базова станція
УД - пристрій доступу
Бурхливий розвиток в усьому світі систем WLL обумовили їхні незаперечні достоїнства:
Висока швидкість розгортання.
Системи WLL дозволяють у короткий термін розгорнути систему великої абонентської ємності, щодня підключаючи від 300 до 500 абонентських терміналів. Це, з одного боку, має велике значення для операторів зв'язку в умовах твердої конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг, коли важливо випередити можливих конкурентів і якнайшвидше одержати віддачу від вкладених коштів. З іншого боку, характеризує простоту і зручність (отже і низькі витрати) проведення монтажнихработ.
Відсутність обмежень по рельєфі місцевості.
Передача сигналу забезпечується незалежно від рельєфу місцевості завдяки можливості розміщення БС на пануючих висотах і/чи використанню ретрансляторів.
Простота і швидкість нарощування.
Для підключення до системи нового абонента досить забезпечити його номером і абонентським терміналом. При дефіциті ємності системи, її можна легко розширити додатковими чи модулями підсистемами.
Ефективність в умовах низької щільності абонентів.
Вартість системи не росте зі збільшенням відстані (у межах припустимих радіусів зон обслуговування БС) до абонента. На мал. 2 представлена залежність повних середньорічних витрат на один абонента від щільності абонентів. Як видно з малюнка, ефективність використання "провідної" технології вирівнюється з "беспроводной" при 300 - 600 аб./кв. км, і це тільки по одному показнику. При цьому варто розглядати саму можливість і доцільність прокладки кабельних ліній.
Рис.
Залежність повних середньорічних витрат на один абонента
від щільності абонента
Гнучка політика інвестування створюваної мережі.
Провідна інфраструктура вимагає великомасштабних інвестицій, що істотно випереджають прогнозовані потреби в кількості абонентських ліній і не завжди виявляються виправданими, тоді як беспроводная технологія допускає інвестування дрібними кроками, що більш точно відслідковують прогнозованої потреби. На мал. 3 приведена якісна залежність планованих інвестицій для провідного і беспроводного типів мереж. Подібна стратегія прискорює повернення вкладених коштів і знижує фінансові витрати на створення незатребуваної частини інфраструктури.
Рис.
Залежність планованих інвестицій для провідного і безпровідного типу мереж від часу реалізації проекту
Відносно невелика вартість обслуговування.
У даному випадку виключається випадкове чи навмисне ушкодження інфраструктури зв'язку, наприклад, кабельних комунікацій. Система забезпечує ефективну діагностику несправностей.
Відповідно до прогнозів системи WLL до 2010 року будуть складати до 15% серед усіх систем у мережах доступу.
Вартість введення одного телефонного апарата (ТА) із провідним принципом доступу найближчим часом у Росії та Україні буде складати 1000 USD, що порівнянно з вартістю устаткування в розрахунку на один абонента для сучасних систем WLL. Багато хто аналитики вважають, що вартість інфраструктури абонентської кабельної мережі складає не менш 30% від капітальних витрат оператора. Велика частина цих витрат приходиться на будівництво лінійно-кабельних споруджень; очікується, що згодом їхня вартість буде тільки зростати.
Структура вартості введення ТА з провідним принципом доступу (світова практика) показана на мал., з якого видно, що витрати, зв'язані з прокладкою кабелю, складають більш 40%.
Рис.
Структура вартості введення ТА
При використанні безпровідної технології основні витрати приходяться на устаткування, ціни на которое неухильно падають. Уже сьогодні, у цілому ряді випадків, радіодоступ є вигідною альтернативою провідному рішенню.
У США більш 50% усій введеній у 1995 році номерної ємності базується на технології WLL. До початку 1996 року в усьому світі було майже 15 млн. користувачів, підключених до ТФ мереж через безпровідний доступ, причому, більш 50% від загального числа - у країнах Азії і Тихоокеанського регіону.
По оцінках експертів очікується, що до 2000 року в Росії та Україні буде розгорнуте близько 5% від загального числа систем WLL. Прогнозований швидкий ріст числа абонентів систем WLL обумовлений поруч факторів, серед яких і низька телефонна щільність (особливо в сільській місцевості), і великі території з низькою щільністю населення і, нарешті, економічна доцільність використання саме систем WLL.
З огляду на той факт, що 90% населення Росії та Україні проживає на територіях країв і областей із середньою щільністю населення менш 80 чоловік на кв. км, будівництво й експлуатація систем WLL виявляється економічно більш вигідної, чим використання систем із провідним принципом доступу (мал. 2, щільність абонентів у межах 16 - 25 на кв. км).
Результати досліджень сільської телефонії показали, що 1868 сільських районів, 151 000 сільських населених пунктів, 45 000 населених пунктів узагалі не мають телефонного зв'язку; телефонна щільність по Росії та Україні менш 9%, значна частина устаткування застаріла морально і зношена фізично. Таким чином, у перспективі на 5 - 7 років прогнозується телефонна щільність 20%. При цьому стільникові телефони для сільського зв'язку не актуальні. Для телефонізації сільських районів перспективними будуть системи WLL з радіусом зон обслуговування не менш 5 - 8 кілометрів.
Використана література:
1. Нові технології сьогодні. - К., 2001.
2. WLL в питаннях і відповідях. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...