WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Текстовий процесор Microsoft Word - Дипломна робота

Текстовий процесор Microsoft Word - Дипломна робота

колонтитулу по вертикалі. Виберіть команду "Колонтитулы" у меню "Вид". Виберіть верхній або нижній колонтитул. Натисніть кнопку - "Параметры страницы". Виберіть вкладку "Поля". В групі "От края до колонтитула" вкажіть віддаль від краю сторінки до верхнього краю верхнього колонтитулу в полі "Верхнего" або до нижнього краю нижнього колонтитулу в полі "Нижнего".
Зміна віддалі між основним текстом та колонтитулом. Виберіть команду "Колонтитулы" у меню "Вид". Виберітьверхній або нижній колонтитул. Вкажіть на верхню або нижню границю колонтитулу на вертикальній лінійці, яка розташована ліворуч. Після того як покажчик миші прийме вигляд двосторонньої стрілки, перетягніть верхню або нижню лінію границі уверх або униз.
Видалення колонтитулів
Виберіть розділ, який містить колонтитул, що підлягає видаленню. Виберіть команду "Колонтитулы" у меню "Вид". Виділіть колонтитул, який підлягає видаленню, після чого натисніть клавішу DEL.
Колонки
Утворення колонок
Перейдіть в режим розмітки (команда "Разметка страницы" у меню "Вид" або кнопка - "Режим разметки" ліворуч від горизонтальної полоси прокрутки). Для утворення колонок із усього тексту документа виберіть команду "Выделить все" у меню "Правка". Для утворення колонок із частини тексту документа виділіть потрібну частину. Виберіть команду "Колонки" у меню "Формат". Введіть потрібне число колонок у полі "Число колонок". Зніміть прапорець "Колонки одинаковой ширины". Введіть для кожної з колонок точні значення її ширини та віддалі між колонками в поля "Ширина" та "Интервал".
Порада. Для швидкого утворення колонок однакової ширини можна скористатись кнопкою - "Колонки" стандартної панелі інструментів, встановивши за допомогою перетаскування необхідне число колонок.
Вставка розриву колонки
Якщо потрібно перенести частину тексту після курсору з однієї колонки в іншу, виберіть команду "Разрыв" у меню "Вставка", а потім у полі "Начать" встановіть прапорець "Новую колонку". Щоб побачити розташування колонок на сторінці, виберіть режим розмітки сторінки.
Утворення загального заголовка над декількома колонками
Якщо колонки ще не утворені, утворіть їх. У режимі розмітки виділіть текст заголовка. Натисніть кнопку - "Колонки" стандартної панелі інструментів та за допомогою перетаскування виділіть одну колонку.
Зміна числа колонок
Перейдіть у режим розмітки. Для зміни числа колонок у всьому документі виберіть команду "Выделить все" у меню "Правка". Для зміни числа колонок у частині документа виділіть потрібну частину. Для зміни числа колонок у розділі документа встановіть курсор у цей розділ. Виберіть команду "Колонки..." у меню "Формат". Уведіть потрібне число колонок у рядок "Число колонок".
Зміна ширини колонок
Перейдіть у режим розмітки. Якщо документ містить розділи, встановіть курсор у потрібний розділ. Перетягніть маркер колонки по горизонтальній лінійці. Якщо із-за сусідньої колонки не вдається збільшити ширину колонки, то спочатку зменшіть ширину сусідньої колонки.
Примітка. Якщо колонки мають однакову ширину, то змінюються всі колонки. Якщо колонки мають різну ширину, то змінюється тільки одна колонка.
Додавання роздільників колонок
Виберіть команду "Колонки..." у меню "Формат". Установіть прапорець "Разделитель".
Видалення колонок
Перейдіть у режим розмітки. Якщо документ містить розділи, встановіть курсор у потрібний розділ. Натисніть кнопку - "Колонки" стандартної панелі інструментів та за допомогою перетаскування виділіть одну колонку.
Утворення та імпорт рисунків
Утворення рисунків
Робота з графічними об'єктами
У документ крім тексту можна добавити також графічні об'єкти. За допомогою кнопок, що розташовані на панелі графічних елементів, легко зображувати лінії, стрілки, еліпси, прямокутники, кола, дуги, сектори та різні криві. Після створення графічного об'єкту його можна залити кольором або узором, змінити колір та тип ліній, збільшити або зменшити, перемістити, повернути або дзеркально відобразити об'єкти. Нижче наводиться приклад графічного об'єкту, що підготовлений у редакторі.
Рисування лінії, прямокутника, еліпса, дуги та інших фігур
Щоб вивести на екран панель графічних елементів, виконайте команду "Панели инструментов..." у меню "Вид", а потім встановіть прапорець "Рисование". Швидше це можна зробити, натиснувши кнопку - "Рисование" на стандартній панелі інструментів.
Виберіть інструмент, який слід використати. Наприклад, натисніть кнопку - "Дуга" для рисування дуги. Встановіть курсор у точку, з якої слід почати рисування, а потім переміщуйте покажчик до отримання потрібного об'єкта.
Якщо при проведенні ліній утримувати натиснутою клавішу SHIFT, одержана пряма буде проведена по горизонталі, по вертикалі або точно під кутом у 30, 45 або 60 градусів.
Порада. Для зображення квадрата або круга натисніть кнопку - "Прямоугольник" або - "Эллипс", а потім переміщуйте покажчик, утримуючи клавішу SHIFT.
Примітка. Для багаторазового рисування фігури одного типу двічі натисніть кнопку із зображенням потрібного інструменту. Після закінчення роботи встановіть покажчик у будь-якому місці документа і натисніть кнопку миші для відміни вибору інструменту.
Зміна кута дуги
У режимі розмітки сторінки виділіть сектор. Переміщуйте маркер розміру до одержання потрібного кута.
Примітка. Для зміни кута на 45 градусів переміщуйте маркер розміру, утримуючи натиснутою клавішу SHIFT. Для зміни кута з центру сектору переміщуйте маркер розміру, утримуючи натиснутою клавішу CTRL.
Утворення рисованої кривої
Щоб вивести на екран панель графічних елементів, натисніть кнопку . Натисніть кнопку - "Рисованная кривая". Встановіть курсор у точку, з якої слід почати рисування, і проробіть одну з наступних дій:
* Переміщуйте покажчик для утворення кривої лінії.
* Натискайте кнопку миші для утворення прямої лінії.
Для закінчення утворення кривої двічі натисніть кнопку миші.
Зміна рисованої кривої
Щоб вивести на екран панель графічних елементів, натисніть кнопку . Натисніть кнопку, яка відповідає потрібній формі. Натисніть кнопку - "Изменить форму". Для зміни форми кривої встановіть покажчик на одній із вершин та перемістіть її на нове місце. Для добавлення вершини натисніть клавішу CTRL та, встановивши покажчик на потрібній лінії, натисніть кнопку миші. Для видалення вершини натисніть клавішу CTRL та, встановивши покажчик на потрібній вершині, натисніть кнопку миші. Для закінчення роботи встановіть покажчик зовні кривої та натисніть кнопку миші.
Добавлення та видалення стрілок
У режимі розмітки сторінки виділіть пряму або криву, на кінці якої треба утворити або видалити стрілку. Щоб вивести на екран панель графічних елементів, натисніть кнопку . Натисніть кнопку - "Тип линии". Для добавлення стрілки виберіть потрібний вигляд

 
 

Цікаве

Загрузка...