WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Транкінгові системи зв'язку - Реферат

Транкінгові системи зв'язку - Реферат

тим самим функціонування системи.
Побудова багатозонової системи:
Будується шляхом об'єднання центральних станцій. Її серце - центральний вузол, на який покладені усі функції керування. До складу вузла входять центральний процесор і комутатор розмовних каналів. При цьому центральний процесор може керувати до 10 центральними станціями по звичайних провідних лініях через порти RS 232. Комутатор здійснює з'єднання розмовних каналів відповідно до команд, що надійшли з центрального процесора.
Багатозонові системи можуть мати або радіальну, або лінійну структуру.
Лінійні багатозонові системи.
Споконвічно мають яскраво виражений производственно - технологічний характер, тому виконуються в малоканальном варіанті (звичайно не більш 4-х каналів). Тому що довжина подібних систем складає до декількох сотень кілометрів, у них застосовується чергування частот (як правило, трьох).
Для побудови многозонових систем використовується кабельна чи радіорелейна лінія зв'язку з наскрізним телефонним каналом. Причому зонове приемопередающие устаткування розташовується в місці установки регенераторів у кабельних лініях зв'язку чи в місцях переприйому у випадку радіорелейних ліній зв'язку. Побудова многозонових лінійних систем можливо в двох варіантах.
Перших призначений для одне-, двухканальних систем з невеликим навантаженням. Його відмінна риса є використання одного контролера для всі лінії зв'язку. У результаті виходить одноканальна система великої довжини, у якій абоненти можуть зв'язатися один зодним незалежно від місця розташування і мають можливість для виходу на АТС чи диспетчера.
По сигналі з контролера включаються передавачі по всій лінії зв'язку, аналогічно НЧ сигналу з контролера подається одночасно на всі передавачі. Сигнал, що з'являється на кожнім з базових приймачем, подається на вхід контролера.
Як додаткове достоїнство даного варіанта можна відзначити можливість контролю розмов диспетчером, що необхідно в аварійних ситуаціях. Застосування даної системи оптимально при забезпеченні зв'язком аварійних бригад на чи нафтопроводах лініях електропередачі.
Другий варіант технічно більш досконалий і дозволяє коштувати системи більшої ємності. Тут лінія зв'язку використовується тільки для можзогового обміну, що дозволяє об'єднати зони з довільною конфігурацією і числом каналів.
Число каналів у кожній зоні вибирається по числу працюючих у ній абонентів, а число межзогових ліній зв'язку - по числу абонентів, яким потрібно зв'язок між зонами. У такій системі може існувати розподіл на двох груп абонентів - із правом роумінгу і працюючих тільки у своїй зоні. Як достоїнство можна відзначити можливість організації виходу абонентів на АТС кожної зони.
Третій варіант аналогічний побудові лінійної системи з одним контролером на кілька зон, але у відмінності від нього має не лінійну, а зіркоподібну структуру зі збереженням тієї ж ідеології побудови.
Тут також як і в першому варіанті, існує можливість автоматичного роумінгу з використанням тільки зонового устаткування, але при переїзді з зони в зону зв'язок переривається. Так само в зонах, що сусідять, необхідно використовувати різні частоти. Можна об'єднати досить вилучені друг від друга зони, які не можна перекрити одним передавачем.
Побудова великих міжрегіональних систем.
Можна об'єднати через міжрегіональний процесор до 16 систем MPT-1327, здійснюючи комунікацію розмовних каналів через додатковий комутатор. Стандарт MPT-1327 задовольняє всією основною вимогою, пред'явленим до стандартів подібного роду: він забезпечує вам можливість широкого вибору апаратного забезпечення різних виробників і об'єднання разразнених мереж у єдину. Крім того, системи, засновані на даному стандарті, не просто ефективні, але і вигідні економічно. У багатьох системах передбачена перевірка кожної радіостанцій на право користування зв'язком при кожнім виклику, що забезпечує досить ефективний захист інформації.
4. Висновок.
Для російських умов найбільш придатним є LTRt + SMRlink системи. По сукупності техніко - експлутаційних і цінових параметрів, ці системи перевершують аналогові транкінгові системи.
Розгортання LTRt + SMRlink систем дозволить не тільки встановлювати багатофункціональні недорогі транкінгові системи, але і з їх допомогою поєднувати вже існуючі системи інших протоколів.
Усі системи, що використовують відкритий протокол LTRt по визначенню забезпечують роботу звичайних LTRt радіостанцій будь-якого виготовлювача, а їхня відмінність між собою полягає в основному методами об'єднання базових станцій у многозонових системах, загальним керуванням системами, методами пошуку і реєстрації абонентів у зонах і варіантами зв'язку з мережами загального користування.
Системи на базі протоколу LTRt + SMRlink, у порівнянні із системами на базі протоколу MPT-1327 забезпечують:
Можливість побудови мультипротокольних систем, що дозволяють будь-якої базової станції в багатозоновій системі забезпечувати зв'язком з радіостанциями стандарту LTRt, ARCnet, а так само зі звичайними не транкінговими радіостанциями. Це дозволяє абонентам, що мають радіостанції різних протоколів, що працюють у різних діапазонах частот зв'язується між собою, начебто вони працюють в одній системі з єдиним протоколом.
Можливість побудови мультичастотних систем, коли частина каналів працює в одному частотному діапазоні (наприклад, 800 Мгц), інша частина в другому (900 Мгц, 400 Мгц, 300 Мги, 147-174 Мгц) і т.д. Можлива так само організація зв'язку з радіостанциями КВ діапазону (3-30 Мгц) при установки додаткового устаткування.
Для зв'язку з телефонною мережею загального користування
абонент системи може по своєму бажанню вийти в
будь-яку зону і відповідно на будь-яку зонову АТС,
використовуючи тільки міжзонові лінії зв'язку.
Транкінгові системи стандарту MPT-1327 - і багатозонові призначені для організації оперативного і радіотелефонного зв'язку в містах і населених пунктах з можливістю практично необмеженого нарощування кількості абонентів і охоплюваної території.
Використана література:
1. Дещо про транкінгові системи. - К., 2000.
2. Новое в технике. - М., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...