WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Транкінгові системи зв'язку - Реферат

Транкінгові системи зв'язку - Реферат

кожної з вільних каналів системи. Загальна взаємодія системи здійснюється через блок сполучення.
По загальній шині передачі данних він з'єднаний з контролерами каналів, забезпечуючи функціональне керування, облік і тарифікацію з'єднань, а так само контроль її стану і конфігурацію через термінал керування SYSCON. Термінал може підключатися безпосередньо через порт RS 232 чи, якщо ви хочете заслужити репутацію прогресивного молодого фахівця, по модему.
Незважаючи на порівняльну простоту однозонових систем як при установці, так і в експлуатації, вони мають два істотних недоліки:
А. Єдиним способом збільшення числа абонентів, що обслуговуються, є збільшення число робочих каналів. При обмеженій зоні обслуговування це приводить до збільшеннячисла радіостанцій, що працює зі значною потужністю, що, у свою чергу, робить ефір схожим на ринкову площу, тобто веде до сильних перешкод. Але навіть якщо зважиться збільшити число каналів, варто мати на увазі, що їхнє число все рівно не нескінченно.
Б. Інший недолік - це неможливість розширення зони обслуговування.
Побудова однозонової системи практично не залежить від робочого діапазону частот і визначається вимогами до числа каналів, мінімально можливим розносом частот прийому і передачі, а також кроком сітки прийомних і передавальних частот. Також важливе призначення системи, тобто який стандарт, обраний для роботи в системі (SmarTrunk, MPT-1327, LTR і т.п.) чи буде організоване підключення до телефонної системи загального користування (Тфоп) і чи передбачається подальше розширення системи по числу чи каналів зоні обслуговування.
Для спрощення систему можна розділити на двох частин: антенно-фідерні пристрої і базове приемопередающее і комутаційне устаткування.
Можливі варіанти побудови антенно-фідерного тракту.
А. Найбільше простій і дешевої станції (БС) системи, у якій кожен передавач і кожен приймач має свою антену. Він відносно дешевий, по цьому одержав поширення на зорі розвитку транкінгових систем. Прийнятний тільки для малоканальних (на 1-2 каналу) систем з малим радіусом обслуговування, оскільки важко установити поруч багато антен.
Оскільки рознести антени в просторі на необхідну відстань досить складно, приходиться використовувати малоефективні, що зменшують радіуси дії, антени і включати на виході передавачів
додаткові пристрої, для усунення интермодуляционних перешкод. Звичайно це смугові фільтри на основі об'ємних резонаторів. Якщо крок сітки частот досить малий (<200 - 300 Кгц ), приходиться доповнювати фільтри чи ізоляторами використовувати спеціалізовані смугові фільтри з ізоляторами. Фільтруючі пристрої (преселектори) необхідні і на входах приймачів, щоб вони не "забилися" сигналами передавачів.
Якщо застосовувати якісні фільтруючі пристрої, вартість такого варіанта побудови різко зростає, тобто губиться єдина його перевага. До того ж розвивати систему можна, тільки встановлюючи додаткові антени. Тому в настоящиее час цей варіант не використовується.
Б. Технічно значно кращий спосіб, що дозволяє оптимізувати число антен і оптимальний по співвідношенню ціна / якість для систем маючих чотири - шість каналів.
У цьому варіанті кожен передавач працює на свою антену, а приймачі працюють на одну антену через розподільну панель із преселектором і попереднім підсилювачем (для компенсації загасання в антенному кабелі і преселекторі). У результаті з'являється можливість застосовувати високоефективні багатоелементні вібраторні антени чи фазированние антенні ґрати і встановлювати попередній підсилювач безпосередньо в антени з дистанційним харчуванням по коаксіальному кабелі, що дозволяє одержати найкраще співвідношення сигнал / шум.
Застосування тільки одного селектора мінімізує вартість системи при досить високих параметрах.
У цьому випадку, як і в першому варіанті потрібні додаткові фільтруючі пристрої на виході передавачів для усунення интермодуляционних перешкод. Вимоги до них аналогічні описаними вище. Тому що кожен передавач працює на свою антену, знижуються вимоги до підбора їхніх частот, тобто крок сітки частот передачі може бути великим чи нерегулярної. Але при кроці менш 200 - 300 Кгц можуть знадобитися ізолятори в тракті передавача. Вони забезпечать необхідний ступінь розв'язки й усунуть интермодуляцию, але це може сильно підвищити вартість системи.
З недоліків можна відзначити необхідність розміщення досить великого числа антен, то може виявитися скрутним при необхідності установки їх на щоглі і роботі в діапазоні VHF. Проте, це один із самих популярних варіантів для систем ємністю до 4 каналів і роботі в діапазонах VHF і UHF.
Багатозонова система.
Припустимо, що з'явилася велика група користувачів, що бажають скористатися послугами такої системи, але знаходиться на відстані, як мінімум у два рази перевищуючим радіус дії системи.
Для рішення цієї проблеми було запропоновано розділити передбачувану територію обслуговування на кілька зон великого чи малого радіуса дії. Цей зв'язок одержав найменування стільникової. Далі мова йтиме не про системи стільникового зв'язку, а лише про спосіб організації системи. Серед побудованих по такому принципі систем найбільше поширення одержали системи на основі специфікації MPT-1327. Цей стандарт гарний тим, що:
А. Як відкритий стандарт, він дозволяє знизити ціни на продукцію за рахунок конкуренції великого числа виробників.
Б. Модульний принцип побудови дозволяє плавно поліпшувати систему від простої однозонової до многозоговой з великою територією, що обслуговується. Додавання і закриття каналів і центральних станцій не вимагають
внесення змін у програмне чи забезпечення вимикання харчування існуючого устаткування.
В. Гнучкість системи, що обумовлює легкість конфигурирования - у тому числі за допомогою звичайної чи портативний ЕОМ через убудований порт обміну даними. Ви берете свій ноутбук…і усі. Більше для зміни конфігурації нічого не потрібно.
М. Можливість повного обліку і, якщо необхідно, тарифікації всіх з'єднань.
Д. Технічні параметри керування можуть бути задані для кожної конкретної центральної станції. Вони можуть автоматично зміняться, у залежності від часу чи доби для тижня, оптимизируя

 
 

Цікаве

Загрузка...