WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

По-перше, можна вибрати більший кегль і за рахунок цього залишитися в рамках оптимальної величини 50-60 символів на рядок. По-друге, можна вибрати шрифт із більш широкими літерами, прагнучи як і раніше не вийти за рекомендовану межу. А останньою альтернативою є перехід до набору в трохи колонок.
ШИРИНА СТОВПЧИКА
При виконанні верстки тексту в трохи колонок необхідно випливати наступному універсальному правилу, що задає верхню межу ширини стовпчика. Варто виписати в рядок усі рядкові літери того шрифту, яким передбачається набирати колонку. Якщо довжину отриманого рядка помножити на півтора, то вийде максимально припустима ширина стовпчика.
Відповідно до цього правила можна визначити граничне число стовпчиків на листі в залежності від ширини літер застосовуваного шрифту, тобто в залежності від кегля і виду шрифту.
ВИРІВНЮВАННЯ
Любою абзац при верстці можна оформити одним з наступних способів: вирівнюванням по лівому краї, вирівнюванням по правому краї, центруванням, блоковим вирівнюванням (спільно правим і лівої). Кожний з цих способів припускає верстку в рядок скількох слів, скільки може в ній поміститися. Відмінність між ними зводиться до методу доповнення рядка, що верстається, пробілами до встановленої максимальної довжини.
ФОРМУВАННЯ ПЕРЕНОСІВ
У сучасних системах DTP реалізовані різноманітні алгоритми автоматичної верстки рядків. Наявність таких алгоритмів дозволяє відмовитися від ручної розбивки слів на склади на границях рядків (ручного переносу) із вставкою дефіса. Така ручна верстка сильно ускладнює процедуру внесення наступних змін, тобто додавання і видалення слів, тому що при цьому приходиться переверстувати значну частину рядків, вручну, видаляючи "старі" знаки переносу і вставляючи нові.
Цілком відмовитися від розбивки і переносу слів неможливо, тому що при малій ширині стовпчика це приведе до занадто великих проміжків між словами. Для ілюстрації останнього положення показані два варіанти верстки абзацу: із включеним і з виключеним алгоритмами автоматичного переносу:
Великі проміжки між словами в тексті з'являються звичайно тоді, коли застосовується блокове вирівнювання і ширина стовпчика, у якій верстається текст, невелика. Ефект збільшується при збільшенні чи кегля зменшенні ширини стовпчика. Для того, щоб хоч якось бороти з цим деякі DTP-системи виконують розрядку букв (трекинг) у довгих словах у тих рядків, у яких проміжки особливо великі. Результати такої верстки з розрядкою можна часто спостерігати в газетних статтях.
МЕЖБУКВЕННЫЕ ПРОСВІТИ
Новачки часто зневажають установкою межбуквенных просвітів (чи пробілів). Але ж це - один з основних способів поліпшення зовнішнього вигляду документа. Поняття межбуквенного просвіту тісно зв'язано з такими поняттями, як кернинг і трекинг.
КЕРНИНГ
При виконанні верстки, особливо у великих кеглях, варто враховувати вплив на зовнішній вигляд тексту ретельної верстки сполучень букв. Розташування літер у слові без корекції межбуквенного просвіту для деяких пар символів дає малопривлекательный результат. Створюється ілюзія нерівномірності інтервалу. Особливо це помітно, наприклад, для пари літер W і А. Могутні DTP-системи мають спеціальні засоби, що дозволяють визначити величини межбуквенного просвіту для всіх пар літер кожного з використовуваних у них шрифтів. Виконувана при верстці "тонке припасування" межбуквенных просвітів для визначених пар літер називається кернингом (англ. kerning).
ТРЕКИНГ
Трекинг робить самий сильний вплив на фарбування тексту, оскільки їм визначається відстань між окремими буквами. Чим більше розрядка між буквами, тобто вільніше трекинг, тим світліше фарбування. Якщо трекинг досягає максимуму, текст починає рватися і утрачає фарбування, тому що його однорідність порушується.
При використанні трекинга рекомендується враховувати ряд особливостей сприйняття людиною типографського тексту. Наприклад, текст, набраний великим шрифтом, виглядає краще, якщо літери в словах коштують тісніше (чим при використанні стандартного інтервалу). Це особливо помітно, коли слово набране цілком прописними літерами. Ступінь необхідної корекції межбуквенного пробілу залежить не тільки від кегля, але і від гарнітури. Деякі гарнітури вимагають більш відчутного трекинга, інші можуть обійтися практично без такого. Особливо корисний трекинг у ситуаціях, коли виникає необхідність щільного набору деяких частин тексту, наприклад, в окремих графах таблиці.
Збільшувати трекинг приходиться порівняно рідко, але в двох випадках це дуже бажано. При жирних шрифтах заголовків букви займають весь простір, так що, здається, і не зітхнути. Тому і вводять невелику розрядку, що друкарі так і назива-повітря. Другий випадок удалого використання трекинга - одержання особливого ефекту, усе більш популярного в поліграфістів: розрядка букв у слові таким чином, що між окремими буквами величина просвіту перевищує ширину символу. Цей прийом гарний для текстів, набраних заголовними буквами, особливо якщо текст невеликий, розташований в одному рядку і є чи шапкою підзаголовком.
ІНТЕРЛІНЬЯЖ
Це растояние між базовими лініями сусідніх рядків. Воно виміряється в пунктах і складається з кегля шрифту і відстані між рядками. Наприклад кегль 10 пунктів при відстані між рядками в 2 пункти називають кеглем 10 пунктів при інтерліньяжі 12 пунктів. Пишеться 10/12.
НЕГАТИВНИЙ МЕЖСТРОЧНЫЙ ІНТЕРВАЛ
Інтерліньяж вважається негативним, коли він менше, ніжрозмір шрифту в рядку, наприклад, якщо інтерліньяж складає 20 пт при розмірі шрифту 24 пт. Маніпулюючи величиною інтерліньяжу і приводячи її до дуже маленьких значень, можна домогтися часткового накладення наступної рядка на попередню.
Негативний інтерліньяж при верстці звичайних текстових документів використовується відносно рідко. Але можливість використовувати негативну величину безумовно корисна при оформленні різних логограм, заголовків, колонтитулів, ілюстрації й ін.
ПРИПАСУВАННЯ ТЕКСТУ
Припасування часто використовують у журналах, бюлетенях новин, газетах, там, де заздалегідь відома площа, на якій повинні розташуватися всі матеріали.
Звичайно матеріалу набирається більше, ніж місця під нього, що тому нижче випливають ради допоможуть вам трохи "здавити" текст. Однак, випливаючи їм "з точністю до навпаки", ви можете розтягти текст. Наші пропозиції розташовані по ступені переваги: звертайтеся до останнього тільки в тому випадку, якщо не працюють перші.
Відредагуйте текст, видаляючи зайві рядки. Особливу увагу звертайте на рядки наприкінці абзаців, що мають одне-два слова. Іноді, видаливши кілька символів, ви зможете скоротити целую рядок.
" Ущільните трекинг, щоб увігнати короткі рядки, що завершують абзаци.
" Зменшите інтерліньяж на чи половину чверть пункту. У багатьох випадках це зовсім непомітно, а в кожнім стовпчику выгадывается кілька рядків.
" Зменшите на полпункта розмір шрифту. Це ефективніше, ніж здається на перший погляд, тому що дозволяє внести на смугу більше рядків і умістити більше тексту на кожнім рядку.
" Небагато зменшите ширину символів (наприклад, установите масштаб 95%).
Зменшите ширину середника між чи колонками злегка скоротите ширину полів.

 
 

Цікаве

Загрузка...