WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

малюнка (наприклад, напівжирний шрифт New Baskerville розміром 10 пунктів).
Велику частину шрифтів можна розділити на чотири групи: шрифти з зарубками, чи антиква (serif), шрифти без зарубок, чи гротески (sans serif), декоративні (decorative) і рукописні (script).
Нижче приведені зразки деяких широко розповсюджених у DTP шрифтів:
ГРУПИ ШРИФТІВ
Для кожного шрифту існує кілька варіантів накреслення: нормальне (plain), курсивне (italic), жирне (bold) і жирне курсивне (bold italic). Різні варіанти накреслення деякого шрифту всіх можливих розмірів (кеглів) поєднуються в одне шрифтове чи сімейство гарнітуру.
Нижче приведений приклад різних накреслень гарнітури Таймс:
Times Plain
Times Italic
Times Bold
Times Bold Italic
Звичайно, це далеко не всі можливі накреслення, однак ці накреслення обов'язково присутні у всіх гарнітурах. Крім них можна назвати такі широко розповсюджені накреслення, як: світле (light), суперсвітле (extra light), напівжирне (demi bold), супержирне (extra bold), стиснуте (compressed чи condensed). Існує і безліч інших, для яких іноді навіть немає загальноприйнятого найменування.
ПРОПОРЦІЇ ШРИФТУ
У залежності від пропорцій знаків шрифт може бути стиснутим (condenced), нормальним (normal) і широким (expanded). Реалізація стиснутого шрифту деякої гарнітури як окремого різновиду в DTP-системах скоріше виключення, чим правило. У переважній більшості стиснутих шрифтів виходять засобами самої DTP-системи - шляхом пропорційної деформації. Причому така деформація може являти собою не обов'язковий стиск - будуються і розтягнуті накреслення.
ОФОРМЛЮВАЛЬНІ ЕФЕКТИ
Однієї з цікавих можливостей оформлення будь-яких шрифтів є побудова контурних літер (Outline-ефект). У DTP-системах реалізована також можливість створення тіньового (Shadow) ефекту для будь-яких шрифтів.
Ці і багато інших ефектів реалізуються комп'ютером шляхом модифікації стандартних шрифтів по визначених алгоритмах.
Серед інших, часто використовуваних оформлювальних операцій, можна назвати наступні: підкреслення і подвійне підкреслення, перечеркивание, зсув тексту щодо нормального положення рядка і різноманітні їхні комбінації.
РОЗМІР ШРИФТУ
Розміром шрифту називається відстань між верхньою і нижній шрифтовими лініями. Звичайно розмір шрифту (кегль) виражається в пунктах.
Візуальне визначення розміру шрифту представляє складність тільки для починаючих користувачів DTP-систем. Навіть після нетривалої роботи користувач здобуває досвід і через якийсь час розпізнає практично безпомилкова більшість кеглів часто використовуваних гарнітур.
На наступній ілюстрації зображені кілька кеглів однієї гарнітури:
Існують специфічні найменування для окремих кеглів, також "успадковані з минулого": діамант (3 пункти), діамант (4 пункти), перлина (5 пунктів), нонпарель (6 пунктів), міньйон (7 пунктів), петит (8 пунктів), боргес (9 пунктів), корпус (10 пунктів), цицеро (12 пунктів), мітель (14 пунктів), терція (16 пунктів), текст (20 пунктів).
ЄМНІСТЬ І НАСИЧЕНІСТЬ ШРИФТУ
Кожен шрифт має свій загальний чи тон насиченість - чисто визульный параметр, що характеризує, як буде виглядати конкретний шрифт на сторінці. Він може бути світлим чи темної. Насиченість міняється в залежності від виду шрифту і накреслення, рівномірності розташування тексту.
Шрифти того самого кегля можуть мати різну ємність, тобто в одному рядку може міститися різна кількість знаків. У деяких книгах по типографике приводяться таблиці ємності шрифтів для визначення середньої кількості знаків для різних кеглів у рядках різного формату. Я б не радив їх використовувати, тому що параметри того самого шрифту міняються в залежності від виробника. Більш прийнятним способом є самостійне визначення ємності. Для цього наберіть колонку тексту і зробіть її дублікати для шрифтів, що ви збираєтеся використовувати.
На малюнку нижче той самий текст набраний одним кеглем, але має для різних шрифтів свою ємність і насиченість:
РАДИ ПО ВИКОРИСТАННЮ ШРИФТІВ
Для кожної групи видань добре б знайти визначений набір гарнітур. Але це не виходить, що ви повинні обмежитися лише декількома шрифтами. Вибирайте більше гарнітур, чим потрібно для одного документа, - це розширить ваші творчі можливості.
Загальним принципом є застосування гарнітур із зарубками для основного тексту і рубаних - для заголовків і інших елементів. Але немає правил без виключень. В одному документі можна обмежитися тільки рубаними гарнітурами, у тільки з зарубками. Треба тільки враховувати, що текст, набраний рубаним шрифтом, сутужніше читати; особливо це стосується великих обсягів.
Нижче приводяться трохи простих рад по використанню шрифтів:
Для основного тексту використовуйте пряме світле накреслення шрифту.
При виборі шрифту (особливо це стосується дуже світлих гарнітур) визначите, на якому пристрої будете виводити ваш документ. Справа в тім, що лазерні принтери друкують букви більш товстими, чим вони виходять на фотоскладальних автоматах, причому чим гірше дозвіл принтера, тим толще виходять букви. У будь-якому випадку, перш ніж приймати рішення, переглянете спробні відбитки.
Для заголовків і підзаголовків застосовуйте більш жирне накреслення. Уникайте однакових гарнітур для заголовків і основного тексту. З іншого боку, для заголовків і підзаголовків краще використовувати схожі гарнітури; це ж стосується тих випадків, коли в основному тексті існує трохи гарнітур.
Якщо заголовок займає більш трьох рядків, гарнітура повинна бути дорівнює по насиченості основному тексту. Якщо гарнітури заголовка і тексту збігаються, відокремите заголовок від тексту. Використовуючи напівжирне накреслення шрифту для перших слівзаголовка, ви як би даєте шапку, а набір курсивом допоможе відокремити заголовок від основного тексту, не відволікаючи уваги. Якщо заголовок займає менш трьох рядків, ефектно смотрится гарнітура більш солідного виду, чим в основного тексту. Намагайтеся не застосовувати на смузі більш трьох різних гарнітур, а обходитеся різними накресленнями однієї гарнітури в елементах документа (заголовках, основному тексті, шапках і ін). Однак деякі гарнітури дуже схожі між собою, і ви можете використовувати їхній як варіанти однієї гарнітури.
Курсив відмінно смотрится в шапках, рядках із прізвищами авторів, бічних заголовках і заголовках-кватирках.
ВЕРСТКА
У цій главі:
Длина строки
Ширина колонки
Выравнивание
Формирование переносов
Межбуквенные просветы
Интерлиньяж
Подгонка текста
Довжина РЯДКА
Для сторінок, заповнених текстом з невеликим числом розривів (чи без них) і набраних нормальним шрифтом, рекомендується обмежувати довжину рядка 60 символами. Причому зниження цієї величини до 50 тільки поліпшує загальне враження від сторінки. Після вибору розміру рядка випливає поэкспериментировать з межстрочным інтервалом, щоб підбудувати його під щільність використовуваної в наборі гарнітури. При виборі оптимальної довжини рядка, чи в термінології складачів ширини набору, варто брати до уваги ряд важливих факторів.
Якщо ж виділене під рядок місце так велике, що дозволяє розмістити більш ніж 50-60 символів, то можна удатися до одному з наступних прийомів.

 
 

Цікаве

Загрузка...