WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

Видавнича діяльньсть.Комп"ютерні видавничі системи . - Курсова робота

визначений сенс.
" Не рекомендується закінчувати заголовок службовими частинами мови.
" Переноси в заголовках не допускаються, за винятком многострочных заголовків.
ТАБЛИЦІ
" Таблиці набирають шрифтом наступних кеглів: текст 12 - таблицю 8, 10; текст 10 - таблицю 6, 8; текст 8 - таблицю 6, 8.
" Рядка в заголовках граф повинні бути розташовані горизонтально і виключені по центрі.
" Якщо ширина заголовка менше висоти графи заголовка, то рядок набирається вертикально.
Якщо таблиця займає двох і більше сторінок, то графи нумеруються і на наступній сторінці заголовок граф включає тільки порядкові номери
ІЛЮСТРАЦІЇ
У цій главі:
Сканирование
Муар
Форматы файлов
Скануванняесколько джерел одержання ілюстрацій для вашої публікації:
" скановані зображення;
" колекції цифрових фотографій на CD-дисках;
" зображення, отримані за допомогою цифрових камер;
" зображення, отримані з екрана комп'ютера;
" оригінальні векторні чи графічні малюнки.
Найпоширенішим способом одержання зображень є сканування зображень з фотографій, слайдів, газет, журналів і ін. друкованих видань, але він є в теж час і самим складної, тому що вимагає визначених знань.
СКАНУВАННЯ
УСТАНОВКИ СКАНЕРА
При скануванні встановлюються наступні величини:
ГАМА
Гама - це коефіцієнт нелінійного перекручування. При збільшенні значення гами графік перетворюється в криву, вигнуту нагору. У такому випадку світла зона тонів на проекції збільшується, темних - зменшується, що зробить зображення більш світлим. Зменшення значення гами спричиняє відповідне затемнення зображення.
При скануванні світлих знімків гама повинна бути зменшена в порівнянні з лінійної, темних - збільшена.
РЕЖИМ СКАНУВАННЯ
Існує кілька режимів сканування:
" Grayscale - це чорно-білий напівтоновий 8-бітовий режим, що дає 256 градацій сірого кольору. Звичайно в цьому режимі сканують напівтонові ілюстрації і фотографії для чорно-білої печатки.
" Bitmap - це режим сканування чорно-білих штрихових ілюстрацій, таких як чи гравюра контурний малюнок. Bitmap-зображення будується тільки з чорних і білих пикселей. При печатці чорним пикселям відповідає чорний колір, а білим - папір. Ці зображення не растрируются.
" Halftone Screen - це режим, при якому напівтонове зображення растрируется і перетворюється в Bitmap-зображення.
" RGB - режим сканування кольорових зображень. 24 бітний режим, відтворює до 16 мільйонів квітів у трьох 8-бітових каналах (256 квітів на канал).
РОЗМІР КІНЦЕВОГО ЗОБРАЖЕННЯ
Він прямо зв'язаний з дозволом, тому обидва показники приходиться враховувати одночасно. Не можна збільшити розмір зображення без утрати якості. У слайдів, наприклад, відсоток збільшення без помітної втрати якості досягає 1000%;
З ЯКИМ ДОЗВОЛОМ ПОТРІБНО СКАНУВАТИ
Позначимо:
SR - вхідний дозвіл сканування (scan resolution, ppi)
PR - вихідний дозвіл принтера (print resolution, dpi)
SF - просторова чи частота линеатура (screen frequency, lpi)
GL - кількість півтонів на канал (grayscale levels, 0..256)
X - величина масштабирования (Scale)
GL = (PR / SF)^2 + 1
SF = PR / SQR(GL - 1)
SR = SF * 1.5 * X
Параметр 1.5 - оптимальний, більш точно - 1.41 (корінь з 2), але краще 1.5. Якщо поставити 2 (як багато хто роблять, буде надлишкова інформація, а значить неминуче усереднення і деяка втрата детальності).
Багато хто, коли роботу потрібно робити терміново і немає часу на обчислення, сканують усі картинки на 300 ppi - цього найчастіше цілком достатньо.
МУАР
Муар - темні плями на зображенні. Для компенсації муару розроблені спеціальні технології. Якщо вас цікавить питання, відкіля з'явився цей термін, то муар є французькою технікою упресовування хвилеподібних візерунків у тканину. (Більш докладно див. у статье "Муар")
ФОРМАТИ ФАЙЛІВ
ВЕКТОРНІ ФОРМАТИ
EPS
Формат EPS (Encapsulated PostScript) підтримується більшістю програм верстки і графічного редагування. Він створений фірмою Adobe як вихідний формат для печатки графічних зображень. Якщо вам необхідно зберегти зображення для використання їхніх програмах верстки, таких як QuarkXPress, Adobe Illustrator чи PageMaker, використовуйте формат EPS. Формат EPS часто використовують для експортування файлів цветоделенных оригіналів зображень CMYK з однієї програми в іншу. Якщо ви передаєте файл із зображенням для печатки в друкарню, то звичайно використовується формат EPS.
МЕТАФАЙЛ WINDOWS
Для векторної графіки фірма Microsoft створила формат метафайла Windows (WMF), відповідаючи на виклик фірми Apple Macintosh, що користається форматом PICT. Цей формат розуміють усі прикладні програми Windows, що дозволяє імпортувати зображення з будь-якої програми Windows у будь-яку іншу програму.
Але формат метафайла Windows не так багатий художніми можливостями, як EPS. Не застосовуйте його, якщо хочете працювати з квіткоділенням, тому що цей формат не підтримує пойменованих квітів, що вимагаються для квіткоділення малюнків (пойменовані кольори зв'язують мітку, наприклад Deep Blue, з кольором і визначають склад кольору.
Настійно рекомендуємо використовувати формат Windows Metafile для переносу простих малюнків, наприклад діаграм, створених за даними електронної таблиці.
ФОРМАТИ РАСТРИРОВАННОГО ЗОБРАЖЕННЯ
TIFF
У видавничому середовищі найбільш популярним растрированным форматом є TIFF (Tagged Image File Format), створений фірмами Aldus і Microsoft. У колірних моделях RGB і CMYK формат TIFF підтримує до 16,7 млн. відтінків (24 біт), і кожна програма редагування фотоизоб-ражений підтримує цей формат.
Існує кілька варіантів TIFF, але поки немає програми, що підтримує їхній усі. Для забезпечення сумісності ми рекомендуємо використовувати незжаті файли TIFF. Це не виходить, що при роботі зі стиснутими файлами TIFF (особливо з розширенням LZW) нічого не вийде. Виходить, але не завжди.
КОЛІР
У цій главі:
Система RGB
Система CMYK
Цветоделение, или конвертация RGB - CMYK
Простые цвета
Создание рабочей среды для управления цветами
Калибровка монитора
У теорії кольору існує кілька колірних систем, основними з який є RGB і CMYK.
СИСТЕМА RGB
У RGB-системі всі опенки спектра виходятьзі сполучення трьох основних квітів: червоного, синього і зеленого (Red, Green і Blue), заданих з різним рівнем яскравості. Ця система є аддитивной, тобто в ній виконуються правила додавання квітів. Сума трьох основних квітів при максимальній насиченості дасть білий колір, а при нульовий - чорний. Червоний і зелений кольори утворять жовтий, а зелений н синій - голубой.
Ця система застосовна для всіх зображенні, видимих у минаючому чи прямому світлі. Вона адекватна колірному сприйняттю человеческою ока, рецептори якого теж "набудовані" на червоний, синій і зелений кольори. Тому побудова зображення на екранах моніторів, у сканерах і інших оптичних приладах відповідає системі RGB. У комп'ютерній RGB-системі кожен основний колір може мати 256 градацій яскравості. (Це зв'язано з особливостями обробки інформації в комп'ютері. 256 градацій відповідають 8-бітовому режиму.)
СИСТЕМА CMYK
У поліграфії приходиться мати справа з

 
 

Цікаве

Загрузка...