WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і телебаченні - Реферат

Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і телебаченні - Реферат

літератури по 3DSMAX. На відміну від MAYA, тут вакууму не спостерігається. Усе це робить програму неймовірно функціональної іпривабливий. Крім цього, на сьогоднішній день, не без допомоги PLUG-INS, ми маємо набір інструментів, що дозволяє конкурувати з могутніми графічними станціями SGI, і головне - доступний практично кожному!
SoftImage - пакет у принципі непоганий, широко використовується в нас на телебаченні, але тільки в силу того, що можливості MAYA дотепер толком не вивчені. Пару місяців назад я мав бесіду з арт-директором відомої компанії B. S. Graphics г-ном Малашкіним, що хвалив MAYA і ремствував на відсутність досвіду по цьому напрямку. Правда, його заява про непридатність 3DSMAX для створення спецэффектів у кино-видеовироництві повалило мене в здивування, але сперечатися я з ним не став. Згодом, працюючи над спецэффектами для кліпу "Клязьма", про яке піде мова нижче, я часто з посмішкою згадував його слова і скорботне обличчя, що виражає повну переконаність у сказаному.
LightWave - приємний пакет, чимось нагадує мені 3Dstudio для DOS. Багато хто говорять про те, що його моделер досить зручний, але я цілком і цілком переконаний, що це просто сила звички - пакет набагато менш інтерактивний у порівнянні з вищеописаними в плані перегляду сцени (до її візуалізації), а окремі програми для виконання анімації і моделинга навівають ностальгію про старі добрі часи. Проте, він і донині користається великою популярністю через свої скромні вимоги до апаратного забезпечення (навіть у порівнянні з 3DSMax), а також у силу якихось інших причин, мені незрозумілих. Наскільки мені відомо, у серіалі BABYLON-5 цей пакет широко використовувався, і результат виявився дуже і дуже непоганий.
Усе, що описано вище ніяким чином не претендує на аксіому і є винятково моєю точкою зору.
Тепер, коли читач загалом розібрався в асортименті 3D-програм, що є на сьогоднішній день на ринку графічних технологій, хочеться сказати кілька слів про пакети для ретушування, композинга, кольорокорекції і монтажу зображень. Без них вся робота, пророблена в 3D, мала би малий зміст із погляду фотореалістичності спецефектів, вживлюваних у реальне відео.
Я знавав безліч людей максималістів, що намагаються зробити всю роботу по створенню якого-небудь матеріалу в одному пакеті. Здебільшого ці люди, звичайно, не є професіоналами, тому що такий підхід, в основі своєї, непрофесійний і зустрічається рідко на заході (в основному, від бідності :)). Поясню. Справа в тім, що такі поліфункціональні пакети, як 3DSMAX, мають досить широкі можливості, включаючи монтаж, кольорокорекцію, відеофільтри й ін., узагалі при бажанні можна все робити в MAX, не прибігаючи до продуктів сторонніх виробників. Інше питання - наскільки зручний і виправданий такий підхід з погляду часу і якості кінцевого продукту: усім відомо, що качка може дуже багато чого, але ось як вона це може... Не можна охопити неосяжне, і модуль монтажу в 3Dstudio MAX ніколи не буде зручніше, функциональнее і якісніше чим, скажемо, Adobe AfterEffect чи Adobe Premiere (пакети, призначені для роботи з растровими форматами.).
Отже, після більш-менш загального знайомства з предметом перейдемо безпосередньо до опису застосування цих і інших інструментів для створення професійного відео з використанням комп'ютерної графіки. Як приклад по даній тематиці я взяв роботу, виконану мною для відеокліпу "Клязьма" групи "Ногу звело". Це гарний приклад уживляння комп'ютерних анимированных моделей у живе відео, а також застосування комп'ютерної графіки для збільшення видовищності відеофрагментів і кліпу в цілому. Стаття ілюстрована невеликими пояснювальними картинками й анімацією, відразу хочу принести вибачення за невисоку якість і дозвіл зображень (вихідні кадри були прораховані в розрішенніі 720х576 для наступного запису у формат BETACAM SP). Це зв'язано як з бажанням зробити матеріал більш компактним для завантаження через мережу, так і з деякими технічними проблемами з моєї сторони. У будь-якому випадку, якщо вас більш докладно зацікавлять деталі зображення, ви завжди можете включити телевизор (кліп зовсім свіжий, так що його транслюють по МУЗ-ТВ і MTV), або зв'язатися з мною по e-mail.
Отже, почнемо
На картинці ви бачите загальний план групи, не напружуйте ока - ніякої комп'ютерної графіки ви тут не побачите: її тут просто немає ;) Зате на цій картинці добре помітна загальна колірна спрямованість відео, виконана в грязно-зеленувато-болотних квітах, що було зроблено навмисно, тому що кліп у процесі створення придбав екологічну спрямованість, і було необхідно показати глядачу, як погано буває, коли забруднені річки, повітря, і ін. Загальна кольорокорекція була зроблена в Adobe Premiere. Ця програма, крім всього іншого, володіє однією корисною функцією - підтримкою формату PVD (формат, використовуваний деякими платами введення/висновку відеоінформації). Для оцифровки відеоінформації використовувалася відеоплата Perception, що дозволяє оцифровувати зображення у форматі BETACAM, тобто з розрішенням 720х576, і записувати їх назад на відео. Я трохи відвернуся від теми і коротенько розповім про цей чудовий пристрій.
Відеоплата Perception - це пристрій для введення/висновку інформації в стандартах VHS, SVHS і BETACAM. Зрозуміло, що для чи читання запису растрових зображень розрішенням 720x576 і глибиною кольору 24 біта при кадровій частоті 25fps потоки даних досягають величезних значень, проста арифметика: 1кадр незжатого растра при таких параметрах займає порядку 1.2Mb. Помножимо його розмір на кількість fps і одержуємо потік даних близько 30 Мбайт/с. Такий потік даних не під силу переварити IDE-вінчестерам, мало того, не кожен твердий диск із SCSI-інтерфейсом може робити читання/запис з такою швидкістю. У Perception на апаратному рівні реалізований пристрій кодування інформації в реальному масштабі часу за допомогою алгоритму Motion JPEG, при цьому потік даних, в основному, зменшується на 40-60% Компресія реалізована дуже якісно, так що візуально її виявити практично неможливо. Фактично, тільки після 3-х раз прогону відеоінформації з відео на твердий диск і назад на екрані телевізора буде помітний легкий шум, але такими речами, звичайно, ніхто не займається. Крім апаратного пристрою компресії відеоінформації, на відеоплаті є вбудований SCSI контролер, що працює з відеоплатою прямо, крім, таким чином, втрат у швидкості читання/запису, зв'язані з проміжними звертаннями операційної системи до твердого диска, конфліктами переривань, каналів DMA і ін. Крім того, на платі є якась кількість пам'яті, що використовується в якості Cash. Крім всього іншого, для Perception за окрему плату поставляється модуль роботи зі звуком, що, фактично, являє собою високоякісний АЦП/ЦАП, інтегрований з відеоплатою на апаратному і програмному рівні для здійснення можливості синхронізації звуку з відео, плюс апаратний

 
 

Цікаве

Загрузка...