WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Струменеві принтери фірми Canon - Реферат

Струменеві принтери фірми Canon - Реферат

РЕФЕРАТНА ТЕМУ:
Струменеві принтери фірми Canon
Не дуже давно я вирішив поміняти свій старий матричний принтер Epson LX-100, що вірою і правдою прослужив мені більш п'яти років, на яке-небудь більш сучасний друкувальний пристрій. Оскільки я вже досить тривалий час не стежив за ринком принтерів, для мене, чесно говорячи, стало сюрпризом розмаїтість подібної продукції, що присутні у даний момент на російському ринку обчислювальної техніки. Думаю, багато хто з вас зіштовхувалися з подібною проблемою (не тільки щодо принтерів, але і будь-якої іншої техніки). І не секрет, що усім хочеться купити річ по-краще і подешевше, особливо коли грошей не так вуж і багато. І от я сиджу в роздумах: що б таке собі купити. Для кращого розуміння ситуації, я коротенько опишу ті вимоги, що пред'являлися до принтера, що здобувається мною. Отже, якість кольорової друку мене в момент вибору мало цікавило (природно, повна відсутність можливості такої мене не влаштовувало). Основні вимоги були до швидкості чорно-білої печатки текстів і собівартості одного листа формату А4.
Так склалося, що за кілька місяців до описуваних подій один мій знайомий придбав принтер Canon BJC-3000. Саме дана обставина наштовхнула мене на думку, що, у першу чергу, варто розглянути можливість покупки принтера виробництва саме цієї фірми. Результатом моїх досліджень у даному напрямку стала не тільки власне покупка принтера, але і безліч цікавої інформації про лінійку принтерів, пропонованих фірмою Canon. Саме про це я рахував можливим розповісти вам у дійсній статті. Звертаю увагу, що ціни, що я тут буду приводити, реальні для Санкт-Петербурга квітня 2001 р. Що відбувається в інших областях нашої безкрайньої Родіни і як ситуація буде мінятися надалі, я заявляти не беруся. Отже, приступимо.
У першій частині огляду я вважаю за необхідне поговорити про технології, застосовуваних фірмою Canon при створенні струминних принтерів. Усі технології в рамках однієї статті розглянути навряд чи вдасться (утім, як і всі струминні принтери), тому я зупинюся лише на ті з них, що приємно вразили особисто мене (справа в тім, що в описаній вище ситуації я дуже мало цікавився тими тенденціями, що мають місце в галузі створення друкувальних пристроїв).
Технології струменевого друку.
Отже, почнемо з пузирьково-стрменевої технології печатки Canon Bubble-Jet. Принцип пузирьково-струменевого друку був винайдений ще наприкінці 70-х років. Коротенько він полягає в наступному: у кожній дюзі (каналі, у якому формуються крапельки чорнила) розташовується мініатюрний нагрівач. На нього подаються електричні імпульси, що змушують чорнило скипати з утворенням повітряних пухирців, що у свою чергу з кожним імпульсом виштовхують рівні обсяги чорнила з дюзи. Для того щоб у дюзу потрапила нова порція чорнила, нагрів тимчасово припиняється і пухирець зникає. Чорнило втягуються в дюзу, підготовляючи її до подальшої роботи.
За інформацією фірми Canon, перший пузирьково-струменевий принтер надійшов у продаж у 1985 р. (монохромний принтер Canon BJ-80), а перший повноколірний BJ (від Bubble-Jet) принтер - BJC-440 (формату A2, з дозволом 400 крапок на дюйм) - з'явився в 1988 році.
Розвитком BJ-технології стала технологія краплинної модуляції (Drop Modulation).
Якщо в дюзи друкуючої голівки помістити не один, а два нагріваючих елементи, то з'являється можливість утворення не тільки стандартних крапель, але і їхніх зменшених еквівалентів (розміром 1/3 від звичайного). Це може бути досягнуте шляхом одночасного використання обох елементів, що нагрівають. При тій же швидкості друку цим досягається краще пророблення півтонів, зменшення зернистості і т.д. Зрозуміло, що, змінюючи розміри крапель, принтер може створювати більш плавні колірні переходи. Дана технологія реалізована в стандартних кольорових картриджах (BC-21e), а також у фотокартриджах (BC-22e).
Тут же варто сказати і про удосконалену мікрокраплинну технологію (Advanced MicroFine Droplet Technology). З її допомогою принтер здатний більш тонко керувати розміром краплі і наносити її на папір з більшою швидкістю і точністю, у той же час контролюючи обсяг краплі, що складає 4 пиколитра (4 x 10-12 л). Людське око не здатне помітити зернистість зображення без відповідного устаткування, якщо розмір крапель, його формуючих, менш 1 пиколитра. Однак, якщо зменшити насиченість кольору чорнила, те при її рівні в 1/6 від "звичайних" кольорового чорнила й обсязі краплі 4 пл досягається такий же результат, як при печатці 0,67 пл краплями з дозволом 1800 dpi "звичайними" чорнилом. Для того, щоб уникнути проблем, обумовлених опором повітря, що змушує краплю, що летить, відхилятися від своєї траєкторії, необхідно збільшити швидкість "вистрілювання" краплі. До того ж, для формування краплі меншого обсягу потрібний менший пухирець, а це утрудняє відділення її від краю дюзи. Завдяки зіркоподібній формі дюз, число яких перевищує 1000, а також розташуванню нагрівача ближче до краю дюзи, забезпечується сферична форма краплі і досягається більш рівномірна щільність чорнильних крапок на відбитку. Дана задача вирішена, зокрема, шляхом наближення нагрівача до краю дюзи, що дозволило зменшити розмір крапель і збільшити частоту їхнього утворення.
Наступне, про що хотілося б поговорити - це технологія роздільних змінних чорнильниць (Single Ink). Усім відомо, що чорнило ніколи не витрачаються з однаковою швидкістю. Завжди знаходиться який-небудь барвник, що закінчується першим, після чого приходиться заміняти старий картридж на новий, незважаючи на те, що в ньому ще залишаються чорнило інших кольорів. Починаючи з моделей 600-й серії, у принтерах Canon використовується технологія Single Ink. Друкуюча голівка виконана у виді окремого вузла. Кожен барвник, включаючи фоточорнило, знаходиться в індивідуальному змінному резервуарі, тому не потрібно викидати залишки інших кольорів, якщо закінчився тільки один з них. Крім того, стінки чорнильниць прозорі, тому існує можливість візуально контролювати ступінь витрати чорнила (до речі, дана функція також підтримується і самим принтером за допомогою оптичного датчика наявності чорнила, про яке ми поговоримо трохи пізніше). Очевидно, що при такому раціональному використанні барвників значно скорочуються експлуатаційні витрати на друк будь-яких видів графіки.
Звертаю увагу, що зовсім недавно з'явилися чорнильниці нового типу, що можуть бути використані в принтерах BJC-3000 / 6000 / 6100 / 6200 / 6500 / S400 / S450. Усі ці моделі використовують чорнильні картриджі 3-й серії (BCI-3X).Нові чорнильниці відрізняються від старих наявністю в маркіруванні індексу "е". Наприклад, BCI-3eBk. У цих картриджах

 
 

Цікаве

Загрузка...