WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення та редагування текстових документів(пошукова робота) - Реферат

Створення та редагування текстових документів(пошукова робота) - Реферат

необхідно змінити параметри для вже створеної частини документу, то її потрібно спочатку виділити. Використання меню для встановлення параметрів шрифту доцільно тоді, коли необхідно застосувати додаткові ефекти (розрідження, анімація, тощо). Для цього використовуються закладки Интервал та Анимация відповідного пункту меню.
2.5.Встановлення мови перевіркиорфографії
Word має засоби для автоматичної перевірки орфографії. Для встановлення мови перевірки орфографії використовується пункт меню Сервис - Язык - Выбрать язык. На екрані з'являється список мов, з якого користувач обирає потрібну йому. Цей пункт доцільно задавати тоді, коли документ одномовний. Якщо документ багатомовний, часто використовує іншомовні фрагменти (наприклад, як дані вказівки), то потрібно встановити засоби автоматичного підбору мови перевірки орфографії, якщо, звичайно, такі засоби передбачені у конкретній версії Word. Якщо таких засобів немає, то рекомендується на етапі створення документу відключити перевірку орфографії, і включити її вже на етапі редагування документу.
Пункт меню Сервис - Язык дозволяє також задати або відмінити автоматичну розстановку переносів.
2.6.Встановлення мови вводу документа.
Мова вводу встановлюються або за допомогою індикатора клавіатури, розташованого в лівій частині панелі завдань, або за допомогою відповідних клавіш клавіатури. Як правило, для багатомовних документів переключення мови здійснюється по мірі необхідності.
Після того, як параметри документа встановлені, можна приступати до його вводу. При цьому слід пам'ятати, що Word автоматично здійснює перехід на новий рядок абзацу. Клавіша Enter натискується лише при переході на новий абзац. Для покращання орієнтації в документі рекомендується встановити режим виводу недрукованих символів (табуляції, абзацу, пропусків та інших). Цей режим встановлюється за допомогою кнопки Непечатаемые символы панелі інструментів, лінійка Стандартная. Але слід зазначити, що цей режим дещо погіршить візуальне сприйняття документу.
Головним результатом етапу створення документа є його збереження.
2.7.Збереження документа.
Для цього необхідно обрати пункт меню Файл - Сохранить (рис 11.4). На екрані з'явиться вікно , у якому потрібно задати ім'я документа (поле Имя файла), його тип (поле Тип файла) та маршрут розташування (поле Папка). Останнє є як правило найбільш складним, тому зупинимося на цьому детальніше.
За умовчанням, для більшості випадків при записові документа встановлюється папка Личная профілю користувача. Як правило, насправді користувачеві необхідно розмістити файл у іншій папці. Для цього йому необхідно виконати такі дії:
а) відкрити список справа від вікна Папка;
б) задати маршрут тієї папки, куди потрібно записати файл.
Якщо потрібно змінити ім'я або тип вже існуючого файлу, то при його збереженні потрібно обрати пункт меню Файл - Сохранить как… Вікно, що з'явиться, матиме вигляд, аналогічний рис 11.4. З метою надійного збереження інформації та захисту від її втрати в результаті різноманітних збоїв системи, настійливо рекомендується проводити операцію запису файлу через кожні 10-15 хвилин роботи.
Таким чином, рекомендується наступний порядок створення документа, особливо для осіб, які створюють свої перші документи:
1. Створити нове вікно (Файл - Создать)
2. Налагодити параметри сторінки (поля та розмір паперу) (Файл - Параметры страницы).
3. Налагодити параметри абзацу (відступи, вирівнювання та інтервал між рядками :Формат - Абзац),
4. Налагодити параметри шрифту (тип та розмір :Формат - Шрифт).
5. Встановити мову перевірки орфографії (Сервис - Язык - Выбрать язык.
6. Встановити мову введення документу.
7. Ввести текст документу.
8. Записати документ (Файл - Сохранить).
Для прискорення введення змісту документа використовуються такі вбудовані засоби, як автотекст та автозаміна. Словник автотексту містить набір найбільш поширених або вживаних слів та словосполучень. При введенні перших чотирьох літер такого елементу на екрані з'являється підказка з повним текстом елементу. Для завершення вводу такого елементу достатньо натиснути клавішу Enter. Користувач може також самостійно обрати елемент автотексту (наприклад, власне прізвище), використавши команду Вставка -Автотекст - Автотекст.Автозаміна дозволяє спростити введення довгих слів та словосполучень шляхом введення більш короткої послідовності символів. Крім того, цей засів автоматично виправляє слова з помилками за умови, що правильний варіант слова міститься в словнику автозаміни.
3. Редагування текстового документа.
Редагування документа передбачає зміну вмісту або параметрів документа. Для внесення виправлень в набраний документ необхідно спочатку завантажити цей документ, тобто відкрити його Для відкриття документу потрібно обрати пункт меню Файл - Открыть. На екрані з'явиться вікно (рис 11.5), у якому потрібно задати маршрут (текстове вікно Папка ) та ім'я файлу (текстове вікно Имя файла). Так же, як і у випадку запису файла, маршрут у більшості випадків користувачеві потрібно задати самостійно. Текстове вікно Тип файлов дозволяє задати додаткові обмеження на типи файлів, які будуть відображатись у цьому вікні. За умовчанням, у вікні відображаються лише файли, що є документами Word. Якщо користувачеві наперед невідомий тип файлу, рекомендується встановити у цьому вікні значення Все файлы (рис 11.6).
Відкриття документу можна зробити й іншими способами. Наприклад, дворазовим клацанням на документі, або обравши документ з відповідного списку в меню Документы кнопки Пуск. Текстовий процес буде запущений в цьому випадку автоматично.
Поширеними операціями при редагуванні документу є використання контекстного пошуку та заміни фрагментів документа.
Внесення змін у документ вимагає вміння роботи з фрагментами документа, тому розглянемо основні прийоми роботи з фрагментами.
3.1.Виділення фрагмента.
Ця дія відбувається за допомогою маніпулятора при натиснутій лівій кнопці. Виділений фрагмент відмічається іншим кольором. Для виділення великого фрагмента, який займає об'єм більше однієї екранної сторінки, доцільно скористатись такою послідовністю дій:
а) встановити курсор на початок фрагменту;
б) натиснути подвійним клацанням кнопку ВДЛ у рядку стану вікна Word;
в) перемістити курсор у кінець фрагменту.
Виділення окремих елементів документу( слова, рядка, тощо) також можна здійснити за допомогою маніпулятора більш зручними способами. вони наведені у наступній таблиці:
№ Дія Як виконати
1 Виділення

 
 

Цікаве

Загрузка...