WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Системне програмування і операційні системи - Контрольна робота

Системне програмування і операційні системи - Контрольна робота

ядром своїх ф-цій досить очевидне. Наприклад, вона узнає, що даний файл є звичайним файлом або пристроєм, але ховає цю відмінність від процесів користувача. Так само воно, формуючи інформацію файла для внутрішнього зберігання, захищає внутрішній формат від користувацьких процесів повертаючи їм невідформатований потік байтів. Накінець, ядро реалізує ряд необхідних ф-цій по забезпеченню виконання процесів користувацького рівня за виключенням ф-цій, які можуть бути реалізовані на самому користувацькому рівні. Наприклад, ядро виконує дії, які необхідні shell'y читати дані, які вводяться з клавіатури, динамічно породжувати процеси, синхронізувати виконання процесів, відкривати канали і переадресовувати ввід/ вивід. Користувачі можуть розробляти свої версії комп'ютерного процесора shell з тим, щоб привести робоче середовище у відповідність з своїми вимогами, не затрогуючи інших користувачів. Такі програми користуються тими ж послугами ядра, що й стандартний процесор shell.
3. Історія розвитку та основні характеристики ОС Linux.
Linux (вимовляється ліі-нукс, з характерним фінським розтягненням першого складу) - 32-розрядна операційна система, спроектована для роботи на комп'ютерах з процесором Intel 80386 (і вище). Зтехнічної точки зору Linux являється аналогом UNIX , тобто ця система опрацьовує стандартні команди UNIX, але це не зовсім вірно (якщо б Linux була клоном і використовувала тексти UNIX, то вона була б дорожча, через ліцензійні збори). Linux відповідає специфікації POSIC з деякими розширеннямиBSD i System V.
З початку над проектом Linux працював лише один чоловік, Лінус Торвальдс(Linux Torvalds), який в той час був студентом Фінляндського універсиреру в Хельсінкі. Він захотів мати свою альтернативу для одного з варіантів UNIX - конкретно операційної системи Minix, комерційного аналога UNIX, розробленого для PC. Він проектував Linux так, щоб система була схожа на Minix (більше того, Linux підтримує файлову систему Minix), але вона працювала стійкіше і була безкоштовна. Торвальдс до цих пір володіє авторським правом на ядро Linux, але вільно розповсюджує його по вимогам загальної ліцензії GNU (про які ми будем говорити пізніше).
Впродовж довгого часу Linux була OC, яка знаходилась на стадіях розробки. В комп'ютерному світі розповсюджується багато бета-версій Linux (в основному через Інтернет). В середині 1991року з'явилась версія 0.2. Нарешті, в 1994 році була випущена версія 1.0. В подальшій роботі над Linux Торвальдсу допомагає група ентузіастів-добровольців, таких як Патрік Фолькердінг. Вони допомогли скласти допоміжні програми, які в немалій степені мали вплив на ріст попклярності Linux. В подальшому були підготовлені різні варіанти поставки Linux (зокрема, Red HatLinux i Debian Linux). Однією з самих відомих поставок, є Slackware Linux. Як одна і та ж програма може існувати в декількох варіантах? Не поставки Linux однакові. Всі вони засновані на ядрі Linux та вільно розповсюджені на вимоги загальної ліцензії GNU. Linux можна вільно продавати або роздавати безкоштовно, але у всі продані або роздані поставки повинні входити вихідні ("исходные") тексти, а при внесенні зміни в пакет необхідно також привести вихідний текст цих модифікацій. Різні поставки в більшості співпадають, але вони використовують різні процедури установки і мають різний набір програмного забезпечення від незалежних фірм.
Ос Linuxдуже витончена. Базове ядро Linux можна встановити з трьох дискет. Так навіщо потрібні два CD-ROM, під зав'язку заповнених бітами і байтами? Тому, що база ОС Linuxсама по собі опрацьовує командну стрічку і реагує на невеликий набір команд. Для реального використання Linuxпотрібні додаткові програми, від утиліт типу diff для Free Software Foundation до розроблених незалежними фірмами пакетів типу Apache HTTP Server. Склад додаткових (допоміжних) програм встановлення пакетів Slackware Linux знаходиться тільки в Slackware. Крім того, в Linux зберігається власний графічний інтерфейс, заснований на X Windows System.
Фундаментальний принцип Linux (відноситься такождо UNIX) заключається в тому, що Linux представляє собою набір інструментів. Один інструмент призначений для одних задач, інших - для других. Набір інструментів із поставки Slackware - дещо більше, ніж просто Linux.
Що особливого в Linux?
Чому варто використовувати Linux? Наступні переваги ставлять Linux на особливе місце в світі операційних систем:
" Linux є альтернативою для комерційних ОС. Про "удар проти Імперії" потрібно сказати декілька слів. Linux - результат багатогодинної роботи добровольців, які вважають, що підхід "від коренів" дає більш гармонічний результат, ніж роздуті комерційні додатки. Linux розроблений багатьма інтузіастами і є видатною ОС, нетривіальною і багатою можливостями.
" Linux побудована для Інтернета і сіток. Інтернет вважають важливою частиною комп'ютерного світу, а Linux відноситься до числа ведучих гравців Інтернет-ліги. Зрозуміло, без Інтернета система Linux сьогодні не була би тим, чим вона є, поскільки сотні добровольців через Інтернет спілкувались один з одним, обмінювались вихідними текстами і файлами програм. Slackware Linux містить все необхідне для роботи з Інтернетом і мережами; вам не доведеться купувати додаткові програми. Все, що вимагається від користувача, - настроїти вже встановлені у Вас компоненти.
" Linux є повністю відкритою системою. На CD-ROM знаходяться вихідні тексти ОС Linux. Якщо вам захочеться внести свої зміни в ОС, ви зможете це зробити. Якщо вам потрібен драйвер для екзотичного периферійного пристрою, ви зможете написати його самі, чи попросити когось зробити це за вас.
" Linux є багатозадачною ОС. Linux може виконувати декілька задач одночасно і реалізує справжню витісняючу багатозадачність, при якій різним задачам можуть назначатисьрізні пріоритети.
" Ви маєте доступ до інформації від спільноти активних користувачів. В світі існує близько 10 мільйонів активних користувачів Linux, і багато з них беруть участь в конференціях Usenet, присвячений рішенню різних проблем в Linux. Наскільки хороша ця підтримка? Достатньо, щоб сукупність користувачів Linux 1997 року була нагороджена премією "Найкращої технічної підтримки" журналу Info-World, залишивши позадутакі великі корпорації, як Microsoft, Apple Computer i Oracle.
4.
Команда UNIX MS DOS
Порівняти два файли Cmp Fc
Зробити текучим кореневий каталог Cd / Cd
Вивести інформацію про текучі дату і час Date Date
Завершити текучий сеанс роботи Bye, exit exit
" $ cat student.zvit - перегляд вмісту файлу student.zvit
" $ cat - перегляд вмісту файлу
" $ cat >zvit.2001 - перенаправлення виводу в файл (вивід здійснюється не на екран а в файл)
" $ cat zviy.2001>zvit.2002 - переписує вміст файлу zviy.2001 у файл zvit.2002. При цьомувміст файлу zviy.2001 знищується.
" $ cat zvit.2002>>zvit.2001 - перенаправлення виводу в файл з добавленням (не знищуючи вміст файла)
" $ cat >>zvit.2002 - в файл нічого не дописується.
" $ cat *.2001 /grep klass/ lp - виводить на принтер файли з розширенням 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...