WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Системне програмування і операційні системи - Контрольна робота

Системне програмування і операційні системи - Контрольна робота

sКоломийський коледж комп'ютерних наукКафедра комп'терних
технологій
Заочне відділення
Контрольна робота
з дисципліни:
Системне програмування і операційні системи
Спеціальності №5.080406 "Експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень".
Виконав студент 3-го курсу
групи ЗКН-21
Кантемир Євген Володимирович
Перевірила:
Викладач Яворська З. В.
Коломия 2001
Індивідуальне завдання.
1. Управління пам'яттю процесу в ОС UNIX. Заміщення сторінок.
2. Характеристики та функції операційних систем.
3. Історія розвитку та основні характеристики ОС Linux.
4. Опишіть за допомогою яких команд операційних систем MS DOS та UNIX можна виконати слідуючі завдання:
" порівняти два файла;
" зробити текучим кореневий каталог;
" ввести інформацію про текучі дату і час;
" завершити текучий сеанс роботи.
Опишіть результат роботи команди стандартного вводу і стандартного виводу cat в операційній системі UNIX:
" $ cat student.zvit
" $ cat
" $ cat>zvit.2001
" $ cat zvit.2001>zvit.2002
" $ cat zvit.2002>>zvit.2001
" $ cat >>zvit.2001
" $ cat*.2001/grep klass/ lp
" пояснити на прикладі.
2.
2.1. Характеристики операційних систем: багатопроцесорність, багатозадачність, переносимість.
Різні операційні системи використовують ті чи інші можливості обслуговування компонентів комп'тера і організації діалогу з користувачем. До числа основних характеристик операційних систем відносяться: розрядність, підтримка багатопроцесорності, багатозадачності, підтримка багатокористу-вацького режиму.
Розрядність операційної системи показує, яка розрядність внутрішньої шини даних центрального процесора здатна підтримувати операційна система. Розрядність операційної системи говорить про те, з якими програмами вона буде працювати. Всі сучасні операційні системи підтримують 32-розрядний інтерфейс прикладних програм. Розрядність коду інтерфейсу прикладних програм має безпосереднє відношення до адресного простору ОЗУ. Адресний простір пам'яті - це є область адресів підсистеми пам'яті, яка розпреділяється між окремими програмними модулями операційної системи і даними. Адресний простір розприділяється також між відеопам'яттю, пам'яттю BIOS, бдоком інформації захищеного режиму роботи. Операційна система може підтримувати два режими роботи центрального процесора - реальний і захищений. В реальному режимі роботи, який є характерний для операційної системи MS DOS, всі програми і дані розміщуються в одній області оперативної пам'яті. Таким чином кожний користувач може ввійти в любу системну програму і нехотячи її зіпсувати. 32-розрядні операційні системи, як правило можуть підтримувати захищений режим роботи, який дозволяє зберігати програми і дані окремо в залежності від їх важливості в системі. Найбільш важливі і цінні програми і дані ядра операційної системи. Вони зберігаються в одній області пам'яті, яка має найвищіправа доступу. Системні програми і дані мають меншу цінність і на ієрархічній драбині розміщуються нижче, ніж програми ядра. Вони розміщені в другій області пам'яті. Найнижчою степінню значимостідля системи володіють програми і дані користувачів, вони також розташовуються в окремій області пам'яті.
Всього існує чотири кольца захищеності системи від несинкціонованого доступу до привілейованих програм і даних. Всі програми і дані захищені також установками атрибутів.
Багатозадачність. Робота з додатками складає важливу частину роботи операційної системи. Це явно, якщо згадати, що основна функція операційної системи складається із забезпечення інтерфейсу, додатку з апаратними програмними засобами обчислювальної системи, а також з користувачем. З точки зору керування виконання додатку, розрізняють однозадачні і багатозадачні операційні системи. Однозадачні операційні системи (нааприклад DOS) передають всі ресурси обчислювальної системи одному виконуваному додатку і не допускають ні паралельного виконання іншого додатку (повна багатозадачність), ні зупинки і запуску іншого додатку (витісняючи багатозадачність). В цей же час паралельно з однозадачними операційними системами можлива робота спеціальних програм, які називають резидентними. Такі програми не опираються на операційну систему, а небезпосередньо працюють з процесором, використовуючи його систему переривань.
Більшість сучасних операційних систем - багатозадачні. Вони керують розприділенням ресурсів обчислювалбної системи між задачами і забезпечують:
- можливість одночасної чи послідовної роботи декількох додатків;
- можливість обміну між додатками;
- можливість спільного використання програмних, апаратних і інших ресурсів обчислювальної системи декількома додатками.
Багатопролцесорність - це здатність операційної системи, центрального процесора і системних контролерів комп'ютера обслуговувати одночасно роботу декількох процесорів. Багатопроцесорна операційна система забезпечує контроль одночасної паралельної роботи декількох процесорів над виконанням однієї і тієї ж задачі.
Переносимість операційної системи - це можливість операційної системи працювати на комп'ютерах, які базуються на центральних процесорах з різною архітектурою.
2.2.Функції операційної системи. Оболонка, її характеристика.
Рівень ядра ОС UNIX зображений безпосередньо під рівнем прикладних програм користувача. Виконуючи різні елементарні операції по запитах користувацьких процесів, ядро забезпечує функціонування інтерфейса користувача. Серед ф-цій ядра відмітимо:
" Управління виконанням процесів посередництвом їх створення, завершення до призупинки і організації взаємодії між ними.
" Планування черговості надання виконуваних процесом часу ЦП (диспетчиризація). Процеси працюють з ОЦП в режимі розподілу часу. ЦП виконує процес, після завершення відведеного ядром кванта часу процес припиняється, ядро активізує виконання іншогопроцесу. Пізніше ядро запускає призупинений процес.
" Виділення виконуваному процесу ОП. Ядро ОС дає процесам можливість сумісно використовувати ділянки адресного простору на певних умовах, захищаючи при цьому адресний прості, виділений процесу, від втручання ззовні.
Якщо системі потрібна вільна пам'ять, ядро звільнює пам'ять, тимчасово, вигружаючи процес на зовнішні запам'ятовуючі пристрої, які називаються пристроями вигрузки. Якщо ядро вигружає процеси на пристрій вигрузки повністю, така реалізація системи UNIX називається системою із свопінгом (підкачкою); якщо ж на пристрій вигрузки виводяться сторінки пам'яті така система називається системою із заміщенням сторінок.
" Виділення зовнішньої пам'яті з метою забезпечення ефективного збереження інформації і вибірка даних користувача. Якраз в процесі реалізації цієї функції створюється система. Ядро виділяє зовнішню пам'ять файли користувача, мобілізує невикористану пам'ять, структуризує файлову систему в формі, доступній для розуміння і захищає файликористувача від несанкціонованого доступу.
" Управління доступом процесів до периферійних пристроїв: клавіатура, дисководи, сіткове обладнання.
Виконання

 
 

Цікаве

Загрузка...