WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сканер Hewlett-Packard 5370C - Реферат

Сканер Hewlett-Packard 5370C - Реферат

РЕФЕРАТНА ТЕМУ:
Сканер Hewlett-Packard 5370C
По формальних характеристиках сканери пятисотої і шестисотої моделі дуже схожі. Але сама фірма по продуктивності і ціні ставить сканер НР-5370 нижче рівня сканера НР-6390 і відносить його до офісних, а не до професійних сканерів. Відмінність, на перший погляд, між моделями тільки в тім, чи мається в комплекті податчик папера. Він у сканера 5370С купується і підключається окремо. Другою відмінністю, що впадає в око, є те, що сканер 5370С може бути підключений до комп'ютера як через USB, так і через LPT, тоді як 6390 - через USB і SCSI.
Як у тім, так і в іншому сканері можна запустити додаток від кнопок і скористатися адаптером для слайдів. Адаптер для слайдів названий активним, хоча ніяких активних і рухливих елементів у ньому немає. Це просто освітлювач, що складається з лампи, відбивача і молочного скла. Він зроблений досить вдало. Істотної нерівномірності (більш ніж кілька відсотків по полю) не спостерігається. Виміри проводилися фотоэкспонометром Свердловськ-4. Поле, освітлюване слайдом-модулем, має розміри 165х 140 мм. Сам він встановлюється на спеціальну чорну рамку, що кладеться на предметне скло сканера. У ній є робоче вікно розміром 125х130 мм і каліброване віконце, прикрите дворазовим нейтральним світлофільтром. На рамці зроблені прорізи під ніжки слайда-модуля, що дозволяють точно выдцентрувати його щодо сканера. Для зручності сканування в комплект входить рамка для установки в неї двох відрізків плівки по три кадри кожний. Плівку треба вставити опуклою стороною нагору, при цьому зображення повинне було б виходити переверненим, однак, програмне забезпечення автоматично його відновлює. Крім цього, існує рамка з чотирма віконцями для слайдів. В обох випадках прикладені спеціальні чорні заглушки, що прикривають невикористовувані вікна, що дозволяє уникнути паразитної засвітки.
Якщо модель 6390 нормально сканувала негативи тільки на немаскованій плівці, то тут система оптимизирована для сканування маскованих плівок. Якщо ж вам треба працювати з немаскованими плівками, що тепер уже досить рідко зустрічаються, то треба користатися опцією "інвертувати зображення", а не опцією "негатив".
На малюнках приведені зображення, отсканированные з негативної плівки Fujicolor Super G Plus 400. При скануванні негатива з дозволом 1200 dpi отримане якість, порівнянна з якістю зображення відсканованної з дозволом 300 dpi фотографії 10х15 див. Більш високий дозвіл для сканування високочутливих плівок фактично не потрібно. При скануванні фотографії з дозволом 600 dpi вже видна зернистість первинного зображення.
Зі слайдами справи йдуть краще, ніж у сканера 6390, оскільки тут автоматика відключається і вручну досить добре вдається висвітлити тіні. Хоча висвітлити не значить добре проробити. Всерівно їхнє пророблення трохи гірше, ніж у сканерів, що допускають зміна експозиції за рахунок зміни часу сканування. (див порівняння сканерів HP6390 із сканером Microtek E6.)Експозиція, по визначенню, кількість висвітлення, що повідомляється світлочутливому шару і виражаюча добутку освітленості на час висвітлення. У розглянутому сканері світловий потік від лампи, діафрагма об'єктива і час висвітлення кожної крапки зображення величини постійні. Те, що тут називається експозицією, відноситься до обробки одержуваного зображення шляхом зміни контрастності і яскравості. У той же час слід зазначити, що динамічний діапазон сканера більш ніж прийнятний. А з огляду на, що автоматика в нього може бути виключена і достатнє гнучко набудовується вручну, те вдається спокійно прочитати текст, частина якого прикрита восьмикратним фільтром (частина зображення ослаблена в 64 рази). Тобто, можна добре розрізнити деталі, що розрізняються на два порядки в темних і світлих місцях, що для сканера цього класу, у порівнянні з іншими, можна визнати дуже непоганим результатом.
Переходимо до наших тестів. Для тестування була відсканована штрихова радіальна світу, знята на негативну чорно-білу плівку. При скануванні видно, що дозвіл цього сканера практично однаково по горизонталі і вертикалі. Оптичний дозвіл сканера цілком відповідає заявленим параметрам.
Глибина різкості складає 2.5 см. Кут зору на краю полючи складає 16 градусів.
Тепер про час сканування. Воно визначалося від моменту натискання кнопки до моменту закінчення сканування. Результати приведені в таблиці.
РЕЖИМ ПОРТ ДОЗВІЛ, dpi ЧАС, сек.
Попереднє сканування USB, LPT 200 23
Сканування фото
10 х 15 див USB 300 24
Сканування фото USB 600 96
Сканування фото USB 1200 133
Сканування фото LPT 300 45
Сканування фото LPT 600 187
Сканування слайда USB 1200 48
З цим сканером ви можете працювати як через TWAIN-модуль з будь-якої програми, що підтримує такий спосіб звертання до додатків, так і через окрему програму PrecisionScan Pro 2.5, з якої можна записувати зображення чи файл передавати в інші додатки.
На жаль, аж ніяк не всі додатки, що установлені на вашому комп'ютері, виявляються цією програмою. Але це, у принципі, не страшно, тому що ви можете, натиснувши праву клавішу миші, скопіювати в буфер обміну відскановане зображення і далі вставити його практично в будь-який додаток. Треба відзначити, що при автоматичному скануванні в більшості випадків дуже точно визначається тип зображення. Сканер навіть намагається розрізнити чорно-біле це чи зображення текст і, якщо це текст, то автоматично включається досить ефективно працюючий модуль розпізнавання символів кількома мовами. Цей текстовий файл можна одержати, наприклад, у Word у

 
 

Цікаве

Загрузка...