WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

упакуванні CD c записаними в цьому форматі фільмами в графі системні вимоги звичайно пишуть: комп'ютер не нижче PII-400. Але це далеко не однозначна оцінка. Швидкодія програмного декодера прямо залежить від параметрів стиску конкретного фільму, головним чином від бітрейта і розміру кадру. Фільми з розрішенням 352*288 тривалістю в одну годину цілком пристойно виглядають на Pentium 200MMX, у той час як при розрішені 720*576 фільм тривалістю о другій годині перетворює перегляд у "шоу" на Pentium II 400 (передбачається, що в обох випадках фільм займає один CD). Щоб довідатися основні параметри стиснутого відеофайлу, потрібно в провіднику клацнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт Властивості, після чого відкрити закладку Зведення.
Отже, розглянемо один по одному компонента комп'ютера, від яких залежить плавність і якість відтворення MPEG-4 відео.
Процесор. Швидкодія практично всіх старих socket 7 систем є недостатнім для якісного відтворення більшості фільмів, записаних з порівняно високими дозволами. Приміром, фільм "Матриця", стиснутий з параметрами 680 x 312, 24 біт, 196481 кадрів, 25,000 кадрів/с, 80 кб/с, тривалістю 131 хвилина, мені так і не удалося нормально подивитися на комп'ютері з процесором K6-2+ 500 навіть з установкою нульової якості зображення. Але ж це найшвидший представник socket 7 процесорів з коли-небудь, що випускалися! Положення не рятує навіть інтегрований у його ядрі кеш другого рівня обсягом 128Kb (як у процесора більш пізнього покоління - Celeron). Що вуж говорити про процесори без такого кеша, так ще і працюючих на менших частотах. Вузьким місцем Socket 7 систем є навіть не процесор, а пропускна здатність шини даних між пам'яттю і процесором. Не вистачає продуктивності й у представників наступного покоління процесорів - Celeron і перших моделей Pentium II з частотою FSB всего 66 Мгц. Для нормального перегляду подібних фільмів бажано мати процесор з частотою не нижче 600-700 МГц і - саме головне - з 100-, а краще 133-мегагерцовий системною шиною.
Малюнок 15. Завантаження ЦП у залежності від процесора
У цьому тесті в настроюваннях Div якість зображення виставлялося на 0. Можливо, індивідуальне настроювання кожного з PC трохи змінила б відносні співвідношення продуктивності кодека на різних комп'ютерах, але загальна картина все одно залишилася б колишньою: K6-2 безнадійно гальмує, Celeron 733 через свою 66-мегагерцову зовнішню шину показує майже такий же результат, що і Pentium II 400, що володіє великим кешем L2 і працюючий на частоті зовнішньої шини 100Мгц. Серед дешевих процесорів сьогодні кращим вибором для нового комп'ютера є Duron.
Відеокарта. Відеокарти останнього років випуску мають приблизно однаковий набір функцій для висновку двомірного зображення і рівнем продуктивності в 2D режимах, цілком достатнім для відтворення MPEG-4 фільмів. Єдине, на що потрібно звернути увагу, це на використовувану відеокартою шину. AGP трохи підвищує загальну продуктивність у 2D у порівнянні з PCI, зв'язано це головним чином з більш високою швидкістю доступу до локальної пам'яті відеокарти через шину PCI. Апаратно прискорювати MPEG-4 не вміє жоден з відеоконтролерів, що сьогодні випускаються, тому відеокарти відрізняються один від одного в основному рівнем якості відеосигналу, який виводиться на монітор (виражається, приміром, у "замилюванні" зображення), і деякими розходженнями в алгоритмах масштабування і перетворення зображення.
Малюнок 16. Завантаження процесора при різних відеокартах
Обсяг і параметри роботи пам'яті. 64Mb цілком достатньо для відтворення відео. Однак з обліком сьогоднішніх незвичайно низьких цін на модулі пам'яті як розумний мінімум краще установити 128МБ. Велике значення для швидкодії кодека має швидкість роботи з пам'яттю. Тому вкрай бажано виставити частоту системної пам'яті в BIOS SETUP на 133 МГц, а також настроїти інші параметри, що відносяться до системної пам'яті, на максимальну швидкодію (див. малюнок 9).
Звукова плата. Використання старої звукової плати ISA чи програмного звуку, інтегрованого на системній платі, не сприяє підвищенню продуктивності комп'ютера. Краще використовувати повноцінну звукову плату PCI. Що цікаво - програмний висновок звуку через контролер, убудований у південний міст 686B чіпсету VIA на процесорі Duron 700, і далі через AC'97 кодек займає навіть менше ресурсів, чим при висновку через стару звукову плату ISA. Однак багато старі ISA звукових плат не здатні відтворювати звук з частотою дискретизації 48 кгц, проблема веде до порушення природної швидкості відтворення відео, теоретично в таких ситуаціях можна поступитися якістю і перекодувати звуковий потік з меншою частотою дискретизації, практично простіше і краще замінити звукову карту.
Малюнок 17. Завантаження процесора в залежності від типу звукової карти
HDD, CD-ROM. Швидкість цих пристроїв при досить сильному процесорі майже не впливає на продуктивність системи в цілому.
Як краще дивитися фільми - по телевізору чи моніторі?
На це питання важко відповісти однозначно. З одного боку, у комп'ютерного кінескопа набагато менше розмір зерна люмінофора, за рахунок чого досягається помітно більш висока чіткість зображення, але, з іншого боку, звичайно по розмірі діагоналі екрана монітори сильно програють телевізорам. А чим більше розмір екрана, тим далі розташовується глядач від останнього - у результаті підвищена зернистість зображення стає непомітної для людського ока. Виходячи з цих розумінь, можна порадити наступне: якщо ви є власником 17-дюймового монітора і 21-дюймового телевізора, те переважніше все-таки дивитися фільми на комп'ютерному моніторі. У випадку якщо ваш телевізор 25 і більш дюймів, то краще використовувати для перегляду фільмів телевізор. Природно, підключити телевізор до комп'ютера можна тільки в тому випадку, якщо ваша відеокарта володіє TV виходом. Можна установити другу PCIвідеокарту з TV-OUT, але в цьому випадку не виключені труднощі із софтом, відверта кривизна якого може звести нанівець усі переваги телевізійного перегляду.
Способи підключення до телевізора, вибір стандарту зображення, порівняння якості відеовиходів різних відеокарт і рішення виникаючих при цьому проблем - це тема для окремої статті. Якість зображення на екрані телевізора залежить також від сполучного кабелю.
І на закіньчення про найважливіше. Можливо, вам приходилося зауважувати при підключенні антенного штекера до працюючого телевізора пробігаючу між контактами, що з'єднуються, іскру. Отож, така іскра практично гарантовано виведе з ладу мікросхему, що відповідає за TV-OUT. Тому перед комутацією сполучних кабелів не зневажайте інструкціями і виймайте з розетки розйоми комп'ютера і телевізора!
Де ще можна почитати про MPEG-4?
Мені зустрічалися наступні цікаві ресурси, з яких можна почерпнути досить багато корисної інформації:
" http://mydivx.da.ru/
" http://www.fortunecity.com/rivendell/world/6/
" http://www.divx-digest.com/
" http://mosdivx.al.ru/
" http://mpeg.boom.ru/index.html
" http://www.divx.com/
" http://www.projectmayo.com
" http://www.projectmayo.com/projects/DivX_White_Paper.txt
" http://doom9.org/
" http://doom9.org/faqs.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...