WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

явища можуть виникати не тільки на відверто слабких машинах, але і на досить могутніх комп'ютерах при неоптимальному настроюванні. У цьому випадку почати перевірку системи потрібно з установок у BIOS SETUP. Особлива увага варто приділити настроюванню підсистеми пам'яті, тому що саме її задача - устигнути пропустити весь розціплений кодеком потік даних між процесором і відеокартою. Кодек MPEG-4 виповнюється майже цілком на програмному рівні, тому розгін процесора може дати істотний приріст по продуктивності. Нижче приведені результати оптимізації настроювань BIOS Setup мого комп'ютера.
Малюнок 9. Зміна завантаження процесора в залежності від настроювань BIOS
За замовчуванням пам'ять працювала на частоті 100Мгц із таймінгами пам'яті 7-1-1-1R 4-1-1-1W 3-3-3CL. Збільшення робочої частоти пам'яті до 133Мгц, зменшення таймінгів до 6-1-1-1R 4-1-1-1W 2-2-2CL і включення Bank interleave 4-way привело до зниження середнього завантаження CPU на 4,8%, а наступний розгін зовнішньої шини процесора до 107 Мгц (частота процесора 7*107=750Мгц, пам'яті - 107+33=140Мгц) дав зниження завантаження ще на 4,3%. Таким чином, правильне настроювання і невеликий розгін системи привели майже до десятипроцентному зниження завантаження процесора. Тепер поговоримо про настроювання операційної системи. Насамперед бажано скачати останній патч (заплатку) із сайта виробника для чіпсету, установленого на вашій материнській платі, особливо, якщо цей чіпсет від VIA. Потім потрібно перевірити, чи включений режим DMA для CD-ROM і диска: у Панелі керування в розділі Система подивитися властивості CD-ROM і вінчестера. У цьому режимі обмін даними між оперативною пам'яттю і зовнішніми пристроями відбувається без участі процесора. Крім того, при перегляді фільмів із вінченстера, що працює в режимі UDMA, середнє завантаження процесора знижується на 1-2%. Виграш по продуктивності, звичайно, невеликий, але заради зменшення загального шумового тла від комп'ютера варто постаратися.
Малюнок 10. Завантаження CPU у залежності від використовуваного нагромаджувача
Зміна розрішення і глибини квітів робочого столу і розгін відеокарти не роблять значного впливу на швидкодію кодека. У підтвердження приводжу наступний графік. При змінах у широкому діапазоні частоти графічного процесора/пам'яті на відеокарті RIVA TNT2 PRO від 100/125 до 160/200, а також розрішення і глибини квітів екрана розкид результатів середнього завантаження процесора склав 4,3%.
Малюнок 11. Завантаження процесора в залежності від настроювання відеокарти
Отриманий результат наочно показує, що відеокарта практично не бере участь у процесі декомпресії відеопотоку. Єдине, що може доручити їй плеер, це масштабування і перетворення формату квітів у вихідній картинці, а ці дії масові графічні контролери навчилися добре робити ще років п'ять назад. Тому що розмір потоку між відеокартою і процесором не залежить від розрішення екрана, то невелике коливання відсотка завантаження CPU зв'язано головним чином зі зміною роботи відеопам'яті в різних режимах швидкості.
Як уже говорилися, масштабування зображення і перетворення формату квітів з YUV у RGV може і повинне (для розвантаження процесора) вироблятися на апаратному рівні силами відеокарти. Апаратне масштабування підтримують практично усі відеоадаптери останніх двох-трьох років випуску, однак деякі відеопроцесори, наприклад від MATROX і NVIDIA TNT/TNT2, не завжди запускають оверлеї, якщо розрішення вихідної картинки для масштабування не кратно по горизонталі 16 чи 32. Оверлей також може не працювати при неправильному настроюванні драйверів чи відеокарти ж просто тому, що програма-плеєр не уміє виводити відео в цьому режимі. Мені так і не удалося включити оверлей при перегляді "Матриці" (розрішення 680*312) на відеокарті TNT2PRO у всіх плеєрах крім Sisami2k. При перегляді інших фільмів (з розрішення по горизонталі, кратним 32) включення режиму оверлея знижувало завантаження процесора (Duron 700) у середньому на 10-15%.
Якщо всі попередні рекомендації істотно не допомогли, залишається тільки жертвувати якістю декомпресії в обмін на плавність. При відкритому файлі MPEG-4 у WMP 6.4, у меню Файл > Властивості > Додатково, виберіть властивості MPEG-4 DVD Video decompressor і підберіть оптимальний рівень CPU Quality. Зменшення цього показника визволить додаткові такти процесора, і зображення не буде "затикатися".
При значенні 0 буде виключений програмний фільтр згладжування зображення; рівні від 1 до 4 відповідно підвищують ступінь згладжування - це веде до зменшення помітності "квадратиків" на зображенні.
Малюнок 12. Завантаження процесора при різному рівні фільтрації
Можна спробувати з каталогу WindowsSystem видалити файл Div_c32.ax, що при відтворенні відео додатково обробляє розціплений відеопотік, коректуючи яскравість, контрастність, насиченість кольору і якість згладжування. Мінус у тім, що після видалення цього файлу ви позбавитеся відповідних настроювань у властивостях кодека. У самому крайньому випадку можна піти на зменшення розрішення кадру MPEG-4 фільму, тому що зі зменшенням розрішення різко вивільняються ресурси для повноцінного відтворення відеопотоку. Докладніше про це можна прочитати тут: http://mpeg.boom.ru/pixel.htm.
Чи можна якось поліпшити якість зображення при перегляді відео?
Якщо для перегляду MPEG-4 фільмів ви використовуєте програвач WMP 6.4 зі складу OS Windows, то, запустивши його в меню Файл>Властивості>Додатково, виберіть властивості MPEG-4 DVD Video decompressor: у цьому розділі повзунок CPU Quality можна переміщати від 0 до 4 починаючи з одиниці. При значенні CPU Quality "чотири" досягається найкраща якість зображення, однак при цьому сильно зростає обсяг обчислень, необхідних для прорахунку кожного кадру. У цьому розділі також можна настроїти рівень яскравості, контрастності, насиченості і балансу квітів.
Малюнок 13. CPU Quality 0
Малюнок 14. CPU Quality 4
Інші плеєри, до приклада Sasami2k, іноді містять додаткові фільтри, що поліпшують якість зображення, але використання їхній вимагає наявності досить могутнього процесора з частотою не нижче 800Мгц.
Чи існують для PCвідеокарти з апаратним прискорювачем MPEG-4?
На сьогодні таких відеокарт немає в природі і причин тому трохи.
Економічні. MPEG-4 - це великий стандарт, що описує роботу з мультимедіа. Використання кодеків з його складу для стиску і збереження фільмів на CD як дешеву альтернативу DVD є лише одним з його застосувань. При цьому у відеоформаті MPEG-4 (так, як він реалізований сьогодні) і нагромаджувачах на CD цілком відсутній який б це не був апаратно-програмний захист від несанкціонованого копіювання, так що піратське тиражування CD (зокрема CD MPEG-4) здійснити набагато простіше, ніж DVD. Тому навряд чи варто очікувати згоди з боку найбільших виробників відеопродукції на розробку подібного виду пристроїв саме як альтернативи DVD.
Технічні. Стандарт MPEG-4 на сьогодні є досить сирим, його постійно доповнюють, змінюють і виправляють. Крім того, декомпресія відео в цьому стандарті здійснюється по дуже складних алгоритмах, для досягнення якісного результату роботи яких вимагаються значні обчислювальні ресурси.
Яке залізо потрібно для нормального перегляду MPEG-4 фільмів?
На

 
 

Цікаве

Загрузка...