WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

функціональними можливостями, серед них:
" Убудований власний DirectShow фільтр для поліпшення якості зображення;
" Накладення на зображення інформації про час програвання і рівень звуку;
" Підтримка субтитрів;
" Можливість перегляду відео в уповільненому 1/2X і прискореному 2X режимі;
" Підтримка багатокального звуку;
" Можливість (із поруч обмежень) включення/відключення висновку зображення через оверлей;
" Багатомовний інтерфейс. Є підтримка росіянина;
" Емуляція основного меню DVD диска.
Крім того, плеєр дозволяє робити скриншоти з фільму, навіть при включеному оверлее. Можна примусово змінювати формат висновку зображення між 4:3, 9:16 і оригінальним. Єдиним недоліком плеєра є трохи більш високий рівень завантаження процесора в порівнянні з WMP 6.4.
Sasami2k (http://sasami2k.kiwidream.com/index2.html).
Малюнок 5. Sasami2k
Могутній відеоплеєр зі зручним інтерфейсом, що має масу цікавих настроювань і функцій, таких як:
" Доступ до властивостей декомпресора аудіо;
" Висновок на екран у режимах RGB 565 RGB 888 Overlay YUY2 (автовибор);
" Відеофільтри (застосування цих фільтрів веде до значного збільшення завантаження процесора):
o Світліше;
o Темніше;
o Підвищити різкість (фільтр низьких частот);
o Розмивка (фільтр високих частот);
o Усереднення блоком;
o Усереднення хрестом;
o Mean (велика розмивка);
o Через терміновий режим (не підвищує швидкості);
o Перевернути (потрібно для старих версій кодека);
o Негатив.
" Pan-and-scan function (плавне масштабування на лету);
" Supersampling (підвищення дозволу інтерполяцією). Дає деяке поліпшення зображення в повноекранному режимі, але знову ж веде до збільшення завантаження процесора;
" Можливість зміни в настроюваннях пріоритету, з яким за замовчуванням запускається програвач.
Головним достоїнством даного плеєра є можливість включення режиму оверлей при перегляді фільмів з будь-яким дозволом. У разі потреби плеєр "нарощує" дозвіл вихідного кадру до значення, кратного 16 чи 32. Але, з іншого боку, великим мінусом програвача є украй високе завантаження процесора (починаючи з якості 1 у настроюваннях кодека). При відключеному висновку зображення через оверлей включення останнього знижує коефіцієнт використання процесора приблизно до рівня WMP6.4, що не працює через оверлей, загалом, відмінний плеєр, але тільки не для "слабких" PC.
Відразу після установки, усі пункти меню в даному плеєрі виводяться корейською мовою. Для того щоб змінити мова, використовувана за замовчуванням, на англійський, необхідно знайти в каталозі з установленим плеєром файл sasami2000.enu і перейменувати його в sasami2000.rus
Play (http://www.projectmayo.com/projects/subproject.php?projectID=2&subprojectID=3)
Малюнок 6. Play
Основне перевага даного плеєра - вкрай низьке завантаження CPU, досягнута, очевидно, за рахунок того, що при роботі плеєр не використовує ніяких програмних фільтрів, що обробляють відеопотік додатково. Регулювань якості, яскравості, кольоровості й іншого попросту немає! Однак навіть якщо відключити ці фільтри в інших, розглянутих раніше програвачах, то по показнику швидкодії Play усе рівно упевнено випередить їх. Тому даний плеєр можна рекомендувати, як заміну стандартного програвача на "слабких" машинах.
Малюнок 7. Завантаження процесора при використанні для перегляду різних плеєрів
Звідси (http://www.divx-digest.com/software/index.html#players)можна скачати безліч інших плеєров і супутнього софта.
Чи можна дивитися MPEG-4 відео в ОС, відмінних від Windows?
Звичайно, можна. Приміром, якщо сходити по останньому посиланню (див. ледве вище), те можна знайти плеєри для Linux і BeOS. Неважко улаштувати чи пошук вийти на сайты підтримки вашої ОС, для того щоб знайти відповідні їм плеєри.
Як можна вимірити швидкодія кодека Div на моєму комп'ютері?
На жаль, вимірити максимально досяжний fps (кадри/сек) так, як це робиться, наприклад у Quake, не можна. Роздягнула Статистика в плеєрах видає тільки поточне число кадрів у секунду, що не може перевищувати те значення (звичайно 24-25), з яким записаний MPEG-4 файл. Якщо для декомпресії відеопотоку не вистачає обчислювальних ресурсів процесора, то кодеку приходиться пропускати деякі кадри, для того щоб не втратити синхронізацію відео і звуку, при цьому починається посмикування зображення, і, отже, падає миттєве значення fps. Для оцінки швидкодії кодека миттєве значення fps непридатне, тому що у випадку недостачі обчислювальної потужності комп'ютера воно постійно змінюється в залежності від руху об'єктів у кадрі, а при достатній швидкодії комп'ютера залишається постійним у межах номінального (24-25 кадрів/сек.).
Непрямою оцінкою швидкодії того чи іншого плеєра на різних конфігураціях комп'ютерів може бути значення завантаження процесора при відтворенні відео. Якщо завантаження процесора менше 100%, швидше за все кодеку вистачає обчислювальних ресурсів для повного розжаття відеопотоку. Якщо значення завантаження процесора впритул наближається до 100%, то кодеку, очевидно, приходиться пропускати деякі кадри, щоб устигнути за звуковим супроводом фільму.
Усі тести, приведені в цій статті (за винятком тих випадків, де вказується на застосування інших конфігурацій), я проводив на наступному комп'ютері:
" процесор Duron 700;
" материнська плата Chaintech 7AJA (KT133, південний міст 686B);
" відеокарта ASUS 3800 RIVA TNT2PRO 16Mb;
" RAM 192MB (на частоті 133Mz);
" звукова плата Creative 128 PCI CT 4810.
Тестування проводилося в операційній системі Windows 2000 PRO, середнє завантаження процесора визначалося за допомогою системного монітора, що входить до складу засобів адміністрування операційної системи.
Середній відсоток використання процесора у всіх тестах визначався за проміжок часу, рівний 1 хв. 40 з, при відтворенні, що починається на 106-ий хвилині фрагмента фільму "Матриця" (сцена з падаючим вертольотом). Параметри стиску використовуваного фільму: дозвіл 680*312, бітрейт 80,595 Kbit/s, тривалість 130 хв. 59,240 с. Розмір файлу - 648 620 032 байта. Причому там, де явно не сказано про зворотний, якість зображення у властивостях кодека Div виставлялося на 2 і не використовувався режим оверлея.
Малюнок 8. Системний монітор
На представлених нижче діаграмах приведені середні значення коефіцієнтавикористання процесора в різних умовах роботи, тому зазначена, приміром, завантаження процесора 87,7% (на малюнку вище) не означає, що кодеку досить обчислювальної потужності процесора для відтворення відеопотоку без утрати кадрів, адже миттєве значення коефіцієнта використання кожні кілька секунд "стрибає" до 100%. Для нормального перегляду фільмів без дратівної втрати кадрів у відеопотоці бажано, щоб завантаження процесора не перевищувало 70%.
Що можна зробити, якщо MPEG-4 "гальмує"?
Заїкуватий звук, різке посмикування картинки на динамічних сценах, "випадання кадрів" - вірні ознаки того, що вашій системі не вистачає потужності для нормальної декомпресії відеопотоку. До речі, статистику роботи видеокодека при перегляді фільму можна з'ясувати в розділі меню Вид/Статистика універсального програвача. Перераховані вище

 
 

Цікаве

Загрузка...