WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

обставина не можна розглядати сьогодні як велика перешкода на шляху широкого поширення формату MPEG4. Для порівняння - у часи виходу MPEG-2, у 1995 році, частота процесора нових PC складала близько 100 Мгц. Сьогодні ця цифра зросла в десять разів!
Для нас як кінцевих користувачів найбільший інтерес представляє само збереження і відтворення відео на комп'ютері. Цей формат цілком можна назвати дешевої і як наслідок більш доступною альтернативою DVD в області розваг.
Більш докладно про стандарт MPEG-4 можна прочитати російською мовою тут (http://mpeg.boom.ru/divx.htm).
Від чого залежить якість MPEG-4 фільмів?
Якість фільмів у форматі MPEG-4 залежить від багатьох факторів, їхній можна умовно розділити на три групи.
1. Якість вихідного матеріалу. Приміром, якщо фільм із двох VideoCD (MPEG-1) компакт-дисків c дозволом 352*288 стискується до одного диска в MPEG-4 чи, що того гірше, з піратської відеокасети, те ні про яку прийнятну якість не може бути і мови.
2. Параметри стиску вихідного відеоматеріалу: бітрейт (потік даних, що проходить через декодер), розмір зображення й інші, менш істотні. Значення цих параметрів визначає насамперед тривалість фільму. Так, на один CD можна умістити фільм тривалістю півтори години, а можна впхнути і тригодинний. При цьому зрозуміло, що в першому випадку потік даних виявляється ширше, а необхідний ступінь компресії менше. Отже, фільм буде стиснутий і записаний на CD з меншими втратами як зображення. Оптимальний вибір параметрів кодування в MPEG-4 є строго індивідуальним і залежить від конкретного фільму. Тому без достатнього досвіду в цій справі важко домогтися гарного результату. Не секрет, що усі фільми в MPEG-4 мають кустарне виготовлення. Найчастіше якість зображення дуже низьке, а враження від перегляду фільму може бути цілком зіпсовано артефактами і постійними ривками зображення. У форматі DVD, навпроти, фактично всі диски мають зображення і звук чудової студійної якості.
3. Параметри декомпресії стиснутого відео, настроювання відеокарти, монітора/телевізора і швидкодія комп'ютера, використовуваного для перегляду. Чим менше швидкодія, тим більше будуть помітні ривки зображення, випадання кадрів (особливо в динамічних сценах).
На фактори перших двох груп по зрозумілих причинах глядач ніякого впливу зробити не може, тому ми їхній не будемо розглядати. Тут залишається тільки порадити ретельніше вибирати диски. Фактори третьої групи залежать цілком від користувача і його комп'ютера, нижче ми розглянемо їхній більш докладно.
Оверлей: що це таке?
Відеопотік у Windows може відтворюватися через спеціальний режим DirectDraw, називаний Overlay (оверлей), при цьому відеоінформація виводиться не у відеобуфер, а в окрему область локальної пам'яті відеоплати, де вона додатково обробляється апаратними засобами самої відеоплати (перетворення колірного простору YUV у RGB, апаратне масштабування і фільтрація). Розмір кадру оверлея і глибина його кольору не залежать від десктопа. Після обробки буфер оверлея може виводитися на десктоп чи по окремому каналі, наприклад, через відеовихід на телевізор, причому багато відеоплат дозволяють робити над умістом цього буфера гамма-корекцію, регулювати яскравість, контрастність і т.д. незалежно від десктопа. На десктоп оверлей виводиться за технологією "хромакей". Windows малює вікно, де повинне відображатися оверлей, і заповнює його "ключовим кольором"; відеоконтролер, зустрічаючи цей колір, при висновку на DAC (цифро-аналоговий перетворювач) заміщає його даними з буфера оверлея, попередньо роблячи масштабування зображення до розміру чи вікна на весь екран. Перевірити, чи працює ні режим оверлея при відтворенні відео, дуже просто: досить спробувати зробити скриншот екрана - якщо на місці відеозображення з'явиться чорний прямокутник, виходить, відео виводиться через оверлей.
Що таке Div і для чого він потрібний?
Div (http://divx.ctw.cc)-кодек, що робить компресію/декомпресію зображення, стиснутого в стандарті MPEG-4. У прагненні витиснути з ринку потокового відео конкурентів (до приклада Apple c його QuickTime) у Microsoft зайнялися розробкою кодека, що дозволяє компресувати відеопотік у формат MPEG-4. На одному з етапів налагодження нового продукту в "маси" була випущена бета-версія цього кодека, що після невеликих доробок групою хакеров була перейменована в DivX-кодек. По "політичним" мотивах Microsoft пізніше згорнула розробки в цьому напрямку, випустивши тільки модуль для відтворення вже закодованого відео.
При установці Div робить реєстрацію в системі, для того щоб до нього могли звертатися програми більш високого рівня - плеєри.
Малюнок 1. Панель керування: відеокодеки
Який софт потрібний для перегляду фільмів у форматі MPEG-4?
У заголовку MPEG-4 відеофайлу є інформація про те, яким кодеком він закодований. Варіантів звичайно два: або це стандартний Microsoft MPEG-4, або Div. Існує утиліта, що дозволяє переправляти заголовок файлу й у такий спосіб обманювати програму-плеєр (http://rising.nm.ru/ru/divx/index.htm).
Для формату Div необхідно використовувати Div (http://www.divx-digest.net/software/encode/DivX_311alpha.zip)кодек. Щоб уникнути проблем зі звуком і зображенням бажано також установити Dіrесtх не нижче 7-й версії і DXMedia 6.0. Звичайно на компакт-дисках з фільмами у форматі MPEG-4 є установка кодека Div і програми плеєра.
Для перегляду підійде Windows Media Player 6.4.
Малюнок 2. Windows Media Player 6.4
Даний плеєр являє собою додаток, що використовує у своїй роботі компонентів ActiveMovie. Власне, можливостями останнього і визначається набір типів файлів, які можна програвати за допомогою цього плеера. Достоїнства: відносно низьке завантаження процесора, досить зручний, не перевантажений інтерфейс, входить у постачання ОС Windows 98, Me, 2000. Недоліки: отсутствует можливість включення/відключення оверлеєв, немає підтримки багатоканального звуку.
WMP7.1 - новітня офіційна версія універсального програвача від Microsoft.
Малюнок 3. Windows Media Player 7.1
Крім наверненого інтерфейсу я не знайшов яких-небудь значних поліпшень, що впливають на програвання MPEG-4 фільмів. Відсутність можливості настроювання кодека Div і украй високе завантаження процесора викликають великі сумніви з приводу виправданості використання цього програвача.
Потрібно помітити, що якість і швидкість зображення залежать в основному від кодека - плеєр є тільки надбудовою. (Однак деякі плеєри від ентузіастів набагато обережнише звертаються з пам'яттю і не дратують постійно тріскотливим від свопингу вінчестером, як це люблять робити оптимізовні для низького бітрейта "виробу" від M$. Крім того, сторонні плеєри мають безліч настроювань - від доситьбанального, але легкодоступного повзунка якості Div до включення оверлея і вибору режиму багатоканального звуку )
Чим, крім плеєрів від Microsoft можна дивитися MPEG-4?
Існує багато альтернативних програвачів відео в MPEG-4, принципових розходжень між ними ні, тому що усі вони використовують той самий кодек, але є реально необхідні настроювання, що відсутні в стандартних програвачах.
BSPlayer (http://bsplayer.cjb.net).
Малюнок 4. BSPlayer у стандартному оформленні і зі скіном DVD
Зручний плеєр з багатими

 
 

Цікаве

Загрузка...