WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

MPEG 4 у питаннях і відповідях - Реферат

РЕФЕРАТНА ТЕМУ:
MPEG4 у питаннях
і відповідях
Фільми, записані у форматі MPEG-4, уже встигли завоювати заслужену популярність серед широкої аудиторії користувачів ПК. Такі фільми звичайно уміщаються на одному компакт-диску, а по якості зображення можуть успішно конкурувати з відеокасетами. Не останнім фактором, що визначає популярність MPEG-4 дисків, є їхня ціна - 60-70 р. проти 400-600 р. за DVD. Тому проміжним етапом на шляху масового переходу домашніх користувачів з аналогових VHS-відеомагнітофонів на цифровий стандарт DVD цілком міг би стати саме MPEG-4.
У російськомовній частині Internet можна знайти багато матеріалів, присвячених стандарту MPEG-4, однак велика їхня частина містить опис тонкостей процесу компресії відео в цей формат. Це, безумовно, специфічний і потребуючий докладного дослідження питання, але для користувачів, що виступають тільки в ролі глядачів, подібні статті найчастіше не можуть дати відповідь на питання, що виникають при бажанні подивитися фільми. Інше велике джерело інформації - це конференції. У розділах "Процесори", "Відео", "Мультимедія" постійно піднімаються теми, пов'язані зі швидкодією, якістю, оптимальною конфігурацією і всім тим, що стосується MPEG-4, але відповіді, що надходять, найчастіше суперечать один одному. Хтось заявляє, що все життя дивився без гальм MPEG-4 на Pentium 200, інші скаржаться на шоу, маючи при цьому комп'ютер із процесором Pentium III.
У статті почата спроба роз'яснити питання, що найбільше часто виникають у людей, що недавно зштовхнулися з цим форматом, а також залучити до нього увага тих, хто ніколи раніш не зіштовхувався з MPEG-4. Сподіваюся, після прочитання даного матеріалу читач, що не займається редагуванням і компресією відео, зможе впевнено сказати: "Тепер я знаю про цьому досить".
Що це таке MPEG?
MPEG - абревіатура, що розшифровується як Moving Picture Experts Group (перш ніж писати лист, що перша буква розшифровується не так - сходите на http://www.mpeg.org).
Це досить велика організація, що складається з розроблювачів аудіо, відео і комп'ютерної техніки, а також програмістів і фахівців, що займаються розробкою і впровадженням стандартів на алгоритми компресії, передачі, збереження і відтворення аудіо- і відео даних.
Серед розробок цієї групи в області цифрового відеозапису найбільш відомими є:
" Стандарт MPEG-1. Був випущений у 1992 р. Частіше асоціюється в користувачів з фільмами на VideoCD. Типовий побутовий формат відео для MPEG-1 у стандарті PAL складає 352*288 пікселів, 25 кадрів у секунду. Аудіо частина - стереозвук з частотою дискретизації 44,1 кгц, стиснутий у MPEG-1 Layer II. Повнометражний фільм, записаний у цьому форматі, займає два компакт-диски в стандарті VideoCD. Якість зображення на VideoCD дисках знаходиться на рівні побутовий VHS відеокасети.
" Стандарт MPEG-2. Випущений у 1995 р. Користувачі зіштовхуються з цим форматом компресії відео головним чином придбавши DVD диски з фільмами. Типовий розмір кадру для DVD фільму у відеостандарті PAL/SECAM складає 720*576, при 25 кадрах у секунду, чи 640*480 при 30 кадрах у секунду в стандарті NTSC. У порівнянні з MPEG-1, в аудіо частини додана підтримка багатоканального звуку (Dolby Digital 5.1, DTS, і т.п.). Збільшення бітрейта і застосування удосконаленого алгоритму стиску відеопотоку забезпечило DVD фільмам набагато краща якість зображення, чим на VideoCD. MPEG-2 сьогодні застосовується також у цифровому супутниковому телебаченні. Побутові програвачі DVD-дисків у нашій країні ще тільки завойовують популярність. Не останню роль у цьому грає відносно висока ціна фільмів на DVD. Ліцензійний диск з одним фільмом коштує 15-25$ (у Москві роздрібні ціни, у тому числі в інтернет-магазинах, коливаються від $20 до $35 ).
" Стандарт MPEG-4. Розробляти його почали ще в першій половині 90-х років минулого століття. У грудні 1999 року був представлений реліз цього формату, що одержав офіційний статус стандарту ISO/IEC. MPEG-4 задумувався як спосіб передачі потокових медіа-даних, у першу чергу відео, по каналах з низькою пропускною здатністю. Стандарт зненацька завоював популярність у бюджетного користувача: застосування більш складних алгоритмів компресії дозволило розміщати повнометражні фільми тривалістю півтора-дви години в прийнятній якості усього на одному компакт-диску! При тому самому бітрейте і визначених умовах кодування, якість зображення фільму в MPEG-4 може бути порівнянне чи навіть краще, ніж у випадку застосування MPEG-1 чи MPEG-2. Однак застосування нових алгоритмів стиску спричинило за собою й істотне збільшення вимог до обчислювальних ресурсів, необхідним для якісної декомпресії зображення з цього формату. Так, приміром, на більшості компакт-дисків з фільмами у форматі MPEG-4 у системних вимогах зазначений PII-400, у той час як MPEG-1 цілком сносно відтворюється навіть на комп'ютері з процесором P100.
У чому відмінність MPEG-4 від MPEG-1 і MPEG-2?
Стандарт MPEG-4 задає принципи роботи з контентом (цифровим представленням медіа-даних) для трьох областей: власне інтерактивного мультимедіа (включаючи продукти, розповсюджувані на оптичних дисках і через Мережу), графічних додатків (синтетичного контенту) і цифрового телебачення - DTV; фактично даний формат задає правила організації середовища, причому середовища об'єктно орієнтованої. Він має справу не просто з потоками і масивами медіа-даних, а з медіа-об'єктами (ключове поняття стандарту). У MPEG-4 визначениа подвійна мова опису об'єктів, класів і сцен - BIFS, що розроблювачі характеризують як "розширення Си++".
Стандарт MPEG-4 представляє користувачам гнучкі засоби роботи з мультимедійним контентом. Крім роботи з аудіо і відео, формат дозволяє працювати з природними і синтезованими комп'ютером 2D і 3D об'єктами, робити прив'язку їхнього взаємного розташування і синхронізацію друг щодо друга, а також указувати їхня інтерактивна взаємодія з користувачем. Крім того, формат забезпечує доступ до мультимедійної інформації через канали різної пропускної здатності.
Алгоритм компресії відео в MPEG-4 працює по тій же схемі, що й у попередніх форматах. При кодуванні вихідного зображення кодек шукає і зберігає ключові кадри, на яких відбувається зміна сюжету. А замість збереження проміжних кадрів прогнозує і зберігає лише інформацію про зміни в поточному кадрі стосовно попереднього. Отримана в такий спосіб інформація стискується по алгоритмах компресії, аналогічним тим, що застосовуються в архіваторах. Компресія звуку найчастіше виробляється у формат MP3 чи WMA. Однак можливе використання будь-якого кодека, аж до застосовуваного в DVD шестиканального AC-3 потоку (єдина вимога - щоб даний аудіокодек був встановлений у системі).
Кардинальне нововведення при компресії відео в MPEG-4 полягає в наступному. На відміну від попередніх форматів, що поділяли зображення на прямокутники, при обробці зображень кодек оперує об'єктами з довільною формою. Приміром, людина, що рухається по кімнаті, буде сприйнятий якокремий об'єкт, що переміщається щодо нерухомого об'єкта - заднього плану. Природно, алгоритми пошуку й обробки подібних об'єктів вимагають набагато більше обчислювальних ресурсів, ніж у випадку MPEG-1/2. Але з урахуванням швидкодії сучасних комп'ютерів остання

 
 

Цікаве

Загрузка...