WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Microsoft Windows 98 - Реферат

Microsoft Windows 98 - Реферат

HTML. Завдяки цьому вся структура Web-сторінки обробється сценарними язиками й аплетами, що дає можливість динамічно змінювати зміст, заданий HTML. Це дійсно якісний стрибок Web-технології, що зближає поводження Web-сторінок із традиційними інтерактивними настільними додатками. У цьому Netscape теж програє Internet Explorer, виглядаючи в порівнянні з ним дуже блякло.
Широкоекранний режим Windows 98
Одна з можливостей Windows 98, для використання якої не потрібна апаратура наступного покоління, - підтримка кількох моніторів. Якщо ви зможете установити два або більш дисплейних PCI або AGP-адаптери (усі вони, крім одного, повинні мати набори мікросхем, які зазначені в дуже короткому списку популярних моделей) і монітори, то ви одержите можливість "розтягти" робочий стіл Windows на декілька екранів (максимальне число - 9).
Установка декількох моніторів виконується дуже просто (принаймні, теоретично). Ви повинні установити Windows 98 тільки з одним адаптером, а після цього можете підключати інші, перезавантажте систему, і вона автоматично розпізнає їх (plug-and-play). Потім вам треба просто вибрати команду "Розширити робочий стіл Windows" (Extend my Windows Desktop) у діалоговому вікні властивостей дисплея - і готово. Реалізація багатоекранної підтримки Windows 98
виконано розумно і гнучко. Можна змінювати екранне вирішення і кольоровість (хоча є тенденція до переключення на кольоровість, найменшу з активних). По умовчанню додатки завантажуються на первинний дисплей (той, на якому знаходиться кнопка Пуск (Start)), але якщо ви перетягнете вікно додатка на інший екран, те Windows 98 запам'ятає це і наступного разу відчинить його саме там . Розкриті вікна додатків займають тільки поточний екран, але ви можете змінити розмір вікна додатка так, щоб воно займало кілька екранів, а потім відкрити на кожному екрані окремий документ. Windows 98 навіть підтримує функцію енергосбереження Energy Star відразу на кількох моніторах. Для роботи з кількома дисплеями вам не потрібно мати спеціально написаних додатків, хоча розроблювачі можуть використовувати нові виклики API Windows 98, щоб автоматично вбудовувати підтримку кількох моніторів. Можливо, ідея виглядає кілька дивно, однак багатоекранна підтримка, здається, є хитом для всіх користувачів, починаючи від розроблювачів, що виконують редагування вихідного коду і покрокове тестування, і кінчаючи людьми, що полюбилитрюки старого Lotus 1-2-3 для DOS по перегляді електронної таблиці на однім екрані, а результуючих графіків - на іншому.
Загальнодоступні утиліти
У Windows 98 включений набір системних утиліт, у тому числі обновлена версія програми MS Systen Info. При цьому, як ні дивно, ви одержуєте менше інформації, чим при використанні OSR2,- із переліку зникли такі корисні відомості, як установлені текстові конвертори. Зате збирається більше інформації з кожної категорії, включаючи історію змін конфігурації пристроїв.
Нова програма перевірки файлів (file checker) сканує основні файли Windows 98, видаючи попередження, якщо один із них був переміщений, змінений або віддалений, і пропонуючи відновити його з вашого аварійного диска. У якості стандартної програми включена програма перевірки реєстру (Registry checker). Вона може сканувати системний реєстр на наявність помилок, вносити виправлення, а також робити резервні копії і відновлювати їх при необхідності. Також Windows 98 включає нову утиліту настроювання системи (System Configuration Utility), що дозволяє встановлювати параметри файлів AUTOEXEC. BAT, CONFIG. SYS, а також процесу завантаження Windows за допомогою установки/зняття прапорців (check boxes). З одного боку, це дуже зручно а з іншого боку - потенційно небезпечно, і, очевидно, саме тому ви не знайдете цієї утиліти в меню Програми (Program). Підказ: виберіть із меню Пуск (Start) команду Виконати (Run) і введіть MSCONFIG.
Установка Windows 98
Подібно Windows 95, Windows 98 включає Майстер установки, що виконує автоматичну діагностику встановленого програмного й апаратного забезпечення, потім установлює системний код і драйвери і конвертує такі об'єкти, як програмні групи Windows 3.1, у формат Windows 98. У більшості випадків це процес, що не вимагає участі користувача; звичайно він займає біля 45 хвилин. Втім, коментар що супроводжує установку дає масу інструкцій із подолання проблеми недостачі пам'яті на більш старих ПК і по установці з жорсткого диска на машинах із невідомим типом CD-ROM. Важливо зробити аварійний завантажувальний диск, тому що більш старі завантажувальні диски не будуть працювати із системним кодом Windows 98. Для процедури установки буде потрібно максимум 285 Мбайт вільного місця на диску, хоча звичайно досить 195 Мбайт.
Найменше часу установка займає при відновленні з Windows 95, оскільки в цьому випадку використовуються існуючі настроювання пристроїв. Коли основний етап установки завершиться, запускається пакет "Ласкаво просимо в Windows", що містить можливість (там, де це можливо) відновлення диска до FAT32. Дуже простий процес установки - у всякому разі для користувачів Windows 3.1 і Windows 95.
Вимоги до апаратного забезпечення виросли в порівнянні з Windows 95, для котрої необхідним мінімумом був процесор 386 і 4 Мбайт ОЗП. Для Windows 98 потрібно процесор 486/66 із 16 Мбайт ОЗП (рекомендується 24 Мбайт), хоча Pentium-120 - більш правдива оцінка.
DirectX
Інше доповнення до Windows 95, що виявилося інтегрованим компонентом у Windows 98, - це Microsoft DirectX. DirectX, призначений для підтримки ігор і мультимедійних додатків, є підсистемою Windows, що намагається виконати (і їй це часто вдасться) хитромудру комбінацію: з одного боку, дати незалежний від типу пристрою програмний інтерфейс (API) для управління звуковими платами, акселераторами тривимірної графіки і тому подібними пристроями, а з іншого боку - забезпечити розроблювачам відносно прямий доступ до одержання високої продуктивності.
DirectX є хитом для розроблювачів розважального ПО і використовується в таких "гігантах", як Cool 3D, Microsoft NetShow і Forsaken. У Windows 98 включений DirectX 5.0.

 
 

Цікаве

Загрузка...