WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Microsoft Windows 98 - Реферат

Microsoft Windows 98 - Реферат

98 увійшов повний набір Спеціальних можливостей Windows 95 (Accessibility Options) для користувачів із фізичними недоліками, включаючи корекцію клавіш, що залипають, по натисканні Ctrl/Alt і супровід звукових сигналів візуальними індикаторами. Крім того, є новий додаток Лупа (Magnifier), що повторює в збільшеному вигляді зображення ділянки екрана, на який указує миша.
Інші нові й обновлені утиліти Windows 98 свідчать про майже маніакальне прагнення підсилити контроль за жорстким диском. Самим великим удосконаленням у цьому плані, у всякому разі в порівнянні з Windows 3.1 і Windows 95, є уведення файлової FAT32. Ця файлова система , уперше включена у версію Windows 95 OSR2, дуже скорочує втрати дискового простору при збереженні маленьких файлів на дисках великої ємкості (більш 500 Мбайт) і дозволяє звертатися до дисків більш 2 Гбайт як до єдиного тому.
Але якщо FAT32, реалізовану в OSR2, предустановлювали в процесі виробництва тільки на нові ПК, те Windows 98 дозволяє обновляти до 32-розрядної FAT диски, отформатовані з використанням більш старої системи FAT16 (і навіть архаїчної FAT12). Утиліта конвертації проста у використанні (досить зазначити, який диск ви хочете конвертувати), а самий процес конвертації відбувається на диво швидко (він займає усього декілька хвилин), хоча обов'язковий процес наступної дефрагментації може зайняти декілька годин. Економія дискового простору вражає: ми одержали додаткові 145 Мбайт на 1-гигабайтному жорсткому диску.
Існує, однак, декілька важливих застережень, що стосуються дисків із FAT16 і антивірусних утиліт, більшість із якийбуде потрібно замінити, так само як і деякі поширені DOS-додатки і драйвери пристроїв. Утиліта конвертації автоматично перевіряє диск на наявність відомих їй несумісних програм, але дуже важливо бути упевненим у їхній відсутності, перед тим, як продовжити, оскільки процес конвертації диска необоротний.
Перетворення файлової системи в FAT32 не є непорушною умовою установки Windows 98. Яку б систему ви ні використовували, вам буде запропоновано запустити Майстер обслуговування (Maintenance Wizard), що, за заявою Microsoft, поліпшить продуктивність вашої системи і, зокрема, прискорить завантаження найбільш часто використовуваних програм . Але ми були розчаровані, коли вперше зштовхнулися з ним у бета-версіях (тоді він називався (Tune Up Wizard), оскільки виявилося, що фактично це не більш ніж автоматично планований запуск існуючих утиліт перевірки диска (Scandisk) і дефрагментації (Defragmenter), жодна з який не робить істотного впливу на продуктивність.
У фінальній версії ситуація мало змінилася. У "репертуар" майстра додана утиліта "прибирання" диска (Disk Clean Up), що видаляє тимчасові файли (наприклад, із розширенням TMP), і можливість видалення деяких пунктів із підменю автозавантажування (StartUp) - мабуть, передбачається, що вам подобається то поміщати туди команди, то забирати їх відтіля. Як уже говорилося, він може автоматично запускати і дискові утиліти.
Windows 98 береже журнал із переліком програм (EXE-файлів) і бібліотек (DLL), що ви завантажуєте регулярно, і при запуску дискового дефрагментатора намагається помістити взаємодіючі один з одним файли в однім місці з тим, щоб вони швидше завантажувалися. Це, звичайно, допомагає скоротити час завантаження на вражаючий розмір - 50%. Однак на практиці це виливається в економію двох секунд при завантаженні Word; замість ви повинні залишити свій ПК включеним на всю ніч, щоб Майстер зміг провести 90-хвилинну дефрагментацію диска. Гарна штучка, але навряд чи потрясе світ.
Та ж сама історія відбувається і з іншій частиною інтерфейсу Windows 98. Було багато що змінено з інструментів Панелі управління (Control Panel), але під косметичними поліпшеннями залишилися невирішеними проблеми Windows 95. Є Майстер підключення до Internet (Internet Connection Wizard), що допомагає підключитися до Мережі, надаючи вибір із досить короткого списку запропонованих їм постачальників послуг Internet (ISP), а в Росії й Україні цей список зовсім порожній. Однак, якщо ви хочете установити доступ до своєму власному ISP і задати свою конфігурацію електронної пошти, вам як і раніше доведеться мати справу з тією ж старою, що покладається винятково на вашу інтуїцію, системою сервісів віддаленого підключення до Мережі по телефонних лініях (Dial-up Networking) із установленими протоколами і поштовими службами. Незважаючи на заяву, що Windows 98 краще управляє системним реєстром (Registry), ми не виявили ніяких поліпшень в утиліті установки і видалення програм (Add/Remove Programs), уперте небажання якої видаляти що-небудь ледве більш складне, чим однофайловий стандартний додаток, уже стало легендарним. Одним словом, під косметичними змінами і хитромудрими настроюваннями диска ви знайдете, по суті, ту ж систему, що і попередня, - із більшістю її недоліків.
Internet Explorer 4.0
Крім того, що Internet Explorer є основою робочого столу, він одержав "другий подих" як окремий Web-браузер. У цій ролі він підкріплений значним комплектом додатків, включаючи додаток, відповідальний за його першу появу на екрані в Windows 98.
Internet Explorer 4.0 - це та точка, починаючи з котрої Microsoft бере верх над своїм давнім суперником Netscape по чисто технічних характеристиках. Його інтерфейс містить риси, такі як ниспадаючі меню історії на панелях навігації вперед-назад (що подібно до Navigator'а 4.0), і чудова панель Explorer, що забезпечує моментальний доступ до улюблених вузлів (Favorites), історії відвідувань і сторінці пошуку (чого позбавлений Navigator). Він має прозоре (хоча не зовсім надійне) кешування Web-сторінок, що дозволяє переглядати сторінки, що ви недавно завантажували, без реального переходу назад в онлайновому режимі і вибирати сторінки, уміст яких буде автоматично збережено для перегляду в off-line ("підписка"). Якщо ви тривожитеся про можливість "зараження" вірусами по мережі, можна використовувати зони захисту Internet Explorer 4, щоб відключити виконання аплетов із усіх вузлів, крім добре відомих вам, яким ви довіряєте.
Крім того, Internet Explorer 4 підтримує версію Microsoft динамічного

 
 

Цікаве

Загрузка...