WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → LINUX - Реферат

LINUX - Реферат

Міністерство науки і освіти УкраїниРеферат
на тему:
LINUX
Виконала Свістяк А.С
Перевірила Красничук В.В
Зміст
1. Історія Linux .
2. Системні характеристики .
3. Настройте свій BIOS .
4. Створення загрузочної дискети .
5. Що не підтримується .
6. Модеми .
7. Диски і розділи .
8. Настройка принтера .
9. Боротьба з проблемами системи .
9.1. Проблема загрузки засобів інсталяції .
9.2. Проблеми входу в систему .
1. Історія Linux
Linux - багатозадачна і широко користувальна операційна система для бізнесу , науки і індивідуального програмування . Linux належить до сімейства UNIX - подібних операційних систем , яка може працювати на комп'ютерах Intel 80386 , 80486 і Pentium . Рекомендовані конфігурації комп'ютерів :
мінімально - Intel 80386 DX 40MHz/4Mb(RAM)/80Mb(HDD);
рекомендовано - Pentium 100MHz/16Mb/540Mb;
оптимально - Pentium 133MHz/32Mb/1Gb.
Linux може любий вищеназваний персональний комп'ютер перетворити в робочу станцію . Бізнесмени інсталюють Linux в сітях машин , які використовують операційну систему для обробки даних в сфері фінансів , медицини , в теленомунікаціях і т.д.
UNIX - одна із самих популярних в світі операційних систем завдяки тому , що її супроводжує і розповсюджує велике число компаній .
Linux - вільно розповсюджувана версія UNIX , спочатку була розроблена Лінусом Торвальдсом ( Linus Torvalds ) . Linux був створений за допомогою багатьох UNIX-програмістів і інтузіастів із Internet , тих , хто має достатньо практики і здатності розвивати систему . Ядро Linux не використовує коди AT&T або якого небуть другого частного істочника , і більшість програм Linux розроблені в рамках проекта GNU із Free Software Foundation в Cambridge , Massachusetts . Але в нього внесли свою частку також програмісти всього світу .
Відносно появи Linux версії 0.01 ніколи не робилось ніяких офіційних заяв . Початкові тексти 0.01 не давали навіть нормального виконуваного кода : вони фактично складалишь із набору заготовок для ядра і мовчки пропонували , що ви маєте доступ до Minix-машини , щоб мати можливість компілювати їх і удосконалювати .
5-го жовтня 1991 року Лінус об'явив першу " офіційну " версію Linux , версія 0.02. Знову це розглядалось як створення якоїсь хакерської системи . Основна увага - створення ядра . Ніякі питання підтримки роботи з користувачем , документування , тиражування і т. д. навіть не обговорювались . Здається , що і сьогодні група Linux-систів рахує ці питання другорядними по порівнянню з " справжнім програмуванням " - розвитком ядра .
Після версії 0.03 Лінус ривком перейшов до нумерації версії 0.10 , так як над проектом стало працювати багато людей . Після декількох послідовних переглядів версій , Лінус присвоїв черговій версії номер 0.95 , щоби цим самим відобразити свої враження про те , що скоро імовірна уже "офіційна" версія . Це було в березні 1992 р. Приблизно через півтора роки - в грудні 1993 версія ядра все ще була Linux 0.99.pl14 - наближаючись до 1.0. А на даний момент версія ядра - 1.2.
Сьогодніі Linux - це повноцінна ОС сімейства UNIX , готова працювати з X Windows , TCP/IP , Emacs, UUCP , mail і USENET . Практично всі найголовніші програмні пакети були поставлені і на Linux , для Linux тепер доступні і комерційні пакети . Все більше різного обладнання підтримується по порівнянню з початковим ядром . Багато людей тестували Linux на 486-му і встановили , що він досить схожий з робочими станціями Sun Microsystems і Digital Equipment Corporation .
2. Системні характеристики
Linux - це повна багатозадачна великокористувацька операційна система ( так само як і інші версії UNIX ) . Linux достатньо добре поєднуються з рядом стандартів на рівні початкових текстів , включаючи IEEE POSIX.1 , System V и BSD . Він створювався маючи на увазі таку поєднаність .
Другі специфічні внутрішні особливості Linux включають контроль роботи по стандарту POSIX ( він використовується оболонками , такими як csh і bash ) , підтримку національних і стандартних клавіатур динамічно загружувані драйверами клавіатур.
Linux підтримує різні типи файлових систем для зберігання даних . Реалізована також файлова система MS-DOS , яка допомагає прямо звертатися до файлів MS-DOS на жорсткому диску . Підтримується також файлова система ISO 9660 CD-ROM для роботи з дисками CD-ROM .
Ядро Linux зразу створене з рахунком спеціально захищеного режима для процесорів Intel 80386 і 80486 . Для збільшення об'єма доступної пам'яті Linux cтворює також розбивання диска на сторінки : це означає що на диску може бути виділено до 256 Мбайт " місця для свопінга " ( swap space ) . Коли системі треба більше фізичної пам'яті , то вона за допомогою свопінга виводить не активні сторінки на диск . Це позволяє виконувати більш об'ємні програми і обслуговувати одночасно більше користувачів . Але свопінг не виключає збільшення фізичної пам'яті , оскільки він знижує швидкодію , збільшуючи час доступа .
Ядро також підтримує універсальний " пул " пам'яті для користувальних програм і дискового кєша . При цьому для кєша може використовуватися вся пам'ять , і навпаки , кєш зменшується при роботі великих програм .Це позволяє виконуваним файлам займати менше місця на диску , особливо тим , які багаторазово використовують бібліотечні функції.
3. Настройте свій BIOS
BIOS ( Basic Input/Output System ) - Базова Система Вводу/Виводу використовуються для загрузки комп'ютера . В дійсності , вона використовується для пошуку механізму , на якому розміщена операційна система і для її запуску . Вона також використовується для початкового настроювання системи .
Поява технології plug'n'play і її широкє розповсюджування означає , що всі сучасні BIOS можуть ініціалізувати ці прилади але все ж вам треба попросити їх зробити це . Якщо ваша Windows 9x ініціалізує ці устройства замість BIOS , це прийдеться змінити для роботи під Linux .
Зміна установок вашого BIOS звичайно проводиться натисканням клавіші DEL під час загрузки комп'ютера . Прикро , але є багато різних різновидів BIOS , і

 
 

Цікаве

Загрузка...