WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання Palm m100 - Реферат

Використання Palm m100 - Реферат

годинник висвітлюються при закритій кришці Palm, якщо ви натиснете кнопку "прокручування нагору". Для цього в кришці є спеціальне прозоре вікно і проріз над кнопкою прокручування.
У правом повернемо куту згаданої області знаходиться піктограма регулювання контрастності. Слід зазначити, що екран дуже чіткий і інформація з його легко читається навіть при самому маленькому розмірі шрифту.
При натисканні на кнопку включення Palm на 2 секунди включається підсвічування. Вона інверсна - тобто на темному тлі горять зелені букви і цифри. У темряві це досить зручно, а от при дуже слабкому висвітленні підсвічування зовсім не допомагає. Відразу пригадується підсвічування наручних годин Casio Illuminator - от вона рятує у всіх випадках!
Настроювання спільної роботи Palm з комп'ютером полягали в тому, що я установив компакт-диск у привод CD-ROM комп'ютер і запустив програму інсталяції. Під час інсталяції програма поставила запитання: з чим я буду синхронізувати дані на Palm - c Palm Desktop чи MS Outlook. Я вибрав другий варіант. Після перезавантаження комп'ютера я вставив кабель у хто-порт і у свій "палм" і перший раз натиснув кнопку HotSync на кабелі. Пройшло кілька хвилин. На екрані з'явилося повідомлення "HotSync complete" і, зайшовши в адресну книгу Palm, я побачив, що всі мої контакти цілком перенеслися! Причому перенеслися і "Справи", і "Замітки". Приголомшлива простота!
Що ж стосується екрана - як уже було сказано - мені його цілком вистачає. А якщо все-таки почуваю себе некомфортно можна збільшити шрифт (доступні 3 розміри)
Що він уміє?
У першу чергу при придбанні Palm я думав про гарну записну книжку із синхронізацією з Outlook.
Для цього мені були необхідні наступні додатки:
1. Адресна книга
2. Список справ (To Do)
3. Щоденник
4. Можливість робити короткі замітки
Я спробував кілька програм сторонніх виробників для заміни адресної книги на Palm, але вони показалися мені занадто великоваговими, і я вирішив повернутися до стандартного додатка Palm Address.
Воно дозволяє зберігати стандартні полючи для контактів, такі як: Ім'я, Прізвище, Заголовок, Організація, Робочий телефон, Домашній, Факс, Інший телефон, Основний телефон, Стільниковий телефон, пейджер, e-mail, Адреса. Крім цих полів є ще 4 що набудовуються полючи, назви яким користувач може задавати сам. За допомогою програми Pocket Mirror ці додаткові полючи легко заповнюються інформацією з додатка MS Outlook на настільному комп'ютері. Або можна просто задати назви цим полям (наприклад, ICQ) і вводити дані. Крім того, до кожного запису можна додати замітку, довжиною до 4 Кбайт, що буває дуже зручно. Контакти можна розбивати на категорії. Наприклад, у мене є категорії: друзі, фірми, робота. До недоліків варто віднести те, що не можна одному контакту привласнювати кілька категорій - наприклад, якщо з другом зв'язаний ще і по роботі. Ця проблема легко зважується за допомогою програм сторонніх виробників
Іншим корисним додатком є ToDoList. З його допомогою можна відслідковувати справи, який потрібно зробити. Кожній справі можна привласнити пріоритет - від 1 до 5. Також мається можливість сортувати справи по категоріях і задавати дату, до якого ця справа повинна бути зроблена. Як і в адресній книзі існує можливість до кожної справи прикріплювати замітку. Наприклад, якщо в мене в списку справ коштує "Заїхати в ДАІ за правами", те в примітці я пишу адресу ДАІ й орієнтири при проїзді до нього. Недоліком ToDoList є неможливість прив'язати контакт до конкретної справи, щоб при виборі справи відразу висвітлювались координати людини, зв'язаного з ним.
Додаток Щоденник дозволяє в зручному виді відображати розклад зустрічей і справ. Його зовнішній вигляд досить стандартний, і я не буду приводити скрин-шот. Скажу лише, що існують наступні види представлення даних: День, Тиждень, Місяць і "Нагадування". Користувачі Outlook (та й не тільки) легко звикнуть до цих уявлень, оскільки вони стандартні для більшості програм PIM.
Для того щоб робити короткі замітки в Palm m100 існують 2 програми: Memopad і Notepad. MemoPad дозволяє зберігати до 4 Кбайт тексти в окремих замітках. Він синхронізується з "Замітками" MS Outlook на настільному комп'ютері. Відповідно, його зручно використовувати для збереження заміток, що набираються на ПК. Notepad же дозволяє робити невеликі замітки від руки, що зберігаються як малюнки. У ньому зручно робити швидкі замітки - написати номер телефону, чи схему проїзду. Ці додатки прекрасно доповнюють один одного. Хотілося б тільки, щоб у NotePad можна було як заголовок замітки використовувати більше одного рядка тексту. Але ця проблема знову ж зважується за допомогою програм сторонніх виробників (при необхідності).
Про Calc у Palm сказати особливо чогось - калькулятор з пам'яттю він і в Африці калькулятор :)
Тепер я розповім небагато про програми сторонніх розроблювачів, що є на моєму КПК. Першою програмою, який я установив, стала програма обліку фінансів Money Tender. Вона дозволяє заносити доходи і витрати по декількох рахунках. Мені здається, що це гарна заміна стандартному додатку Expenses, що отсутствует на Palm m100 (на відміну від попередніх моделей). Можна заносити доходи і витрати і вони будуть автоматично суммироваться. Я користаюся їй як проміжним інструментом протягом дня, щоб увечеріперенести цю інформацію в домашню програму "CashFly". Недоліком Money Tender є те, що вона не дозволяє вести облік по декількох валютах одночасно, а також планувати періодичні платежі. З іншої сторони ця програма безкоштовна, на відміну від додатків, що володіють більшою функціональністю.
Наступною програмою на Palm, значення якої важко переоцінити є перекладач "СловоЕд" від кампанії Paragon Software. Вона є багатомовним словником, призначеним для використання на кишенькових комп'ютерах під керуванням операційної системи Palm OS. Особливостями даної програми є зручний інтерфейс, можливість швидко одержати переклад потрібного слова, велика кількість словникових статей при рекордно малому споживанні пам'яті кишенькового комп'ютера і можливість установки декількох словників. Також словник включає резидентный модуль, що дозволяє одержувати переклад слів, не виходячи з інших програм.
На сайті Paragon приведена думка користувача словника "СловоЕд", з яким я цілком згодний:
Тепер (у версії 2.17) їсти можливість перевести слово, не залишаючи ту програму, у якій ви знаходитеся, будь це MemoPad, AvantGo, QEd чи будь-яка інша. Усі необхідні команди керування словником у резидентном модулі можна виконати як через меню, так і слэш-командами. Зручно! Це просто подарунок тим, хто активно працює з іноземними текстами. Спробувавши цю можливість, я тепер не представляю палмового словника без її, так я до цього звик. Якщо чесно, іконкою самого СловоЕда я тепер зовсім перестав користатися - викликав резидента, перевів усе, що потрібно, і ОК. Чудова штучка - спасибі програмістам Парагона.
Володимир Троценко (Уссурійськ, Росія)
Варто також сказати пари слів про програми, що дозволяють з користю убивати час разом з Palm.
У першу чергу це читалка текстів Isilo. За допомогою цієї програми я прочитав на Palm кілька книг. Як не дивно, але читати на Palm не многим складніше, ніж книгу. А якщо врахувати, що Palm займає місця трохи менше, те його переваги очевидні. Існує програми для Windows, що перетворять текстовий файл у формат Isilo. Крім того, у цьому форматі зручно зберігати різні текстові довідники. Також дуже КПК із цією програмою зручно користатися як шпаргалкою на іспиті ;)
Для Palm існує безліч ігрових програм на будь-який смак. Аркади мені показалися дуже повільними (усе-таки ЖК-екран не найшвидший), але в шахи я граю з великим задоволенням. Ну і, звичайно ж, у мене на Palm є "Сапер" :)
Тепер повернемося до питання про тім: чи досить 2 Мбайт оперативної пам'яті для роботи з Palm? У мене вільно ще 500 Кбайт, і це з обліком того, що встановлено повну версію словника "Словоед" (640 Кбайт) і завантажене 300 Кбайт текстів. Мені здається, цього більш ніж досить для повсякденної роботи.
Висновки
У якості просунутої записної книжки Palm m100 підходить ідеально. До його достоїнств варто віднести:
1. Невеликі розміри
2. Гарний, дисплей, що легко читається, з підсвічуванням
3. Можливість синхронізації з PC
4. Довгий час автономної роботи
5. Наявність величезної кількості програм сторонніх виробників.
Недоліки ж наступні:
1. Низький рорішення дисплея: 160x160 крапок
2. Не дуже зручна кришка, що закриває екран

 
 

Цікаве

Загрузка...