WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання Palm m100 - Реферат

Використання Palm m100 - Реферат

РЕФЕРАТНА ТЕМУ:
Використання Palm m100
Багато хто сьогодні користаються електронними записними книжками. Вони зручні і функціональні. Можна зберігати кілька тисяч телефонів і адрес, відшукавши потрібний усього за 2-3 секунди. А те, що практично у всіх електронних книжках є органайзер і калькулятор, дозволяє не носити із собою відразу два пристрої. Безсумнівно, електронні записні книжки стали великим кроком вперед у порівнянні з паперовим органайзером. Але навіть з погляду рядового користувача вони мають ряд недоліків:
" Неможливість синхронізації з комп'ютером. Інформація зберігається тільки в самій записній книжці. І якщо з нею що-небудь случиться, те всі адреси і телефони,, що збираються дбайливо в плин декількох місяців (а те і років) виявляться безповоротно загубленими. Причому случитися може усе, що завгодно: можуть сісти основна і резервна батарейки, у записну книжку може потрапити вода, може відмовити екран (що і случилося з моєї Casio, коли я відпочивав на півдні). У результаті, після цього відмовлення, мені довелося задуматися про пристрій, що синхронізувало б дані з настільним комп'ютером, тому що перспектива вручну синхронізувати дані з паперовою записною книжкою мене абсолютно не приваблювала. Деякі записні книжки все-таки мають можливість через додатковий кабель з'єднуватися з комп'ютером. На жаль, цей кабель невиправдано дорогий і, наскільки мені відомо, інформація з записної книжки при цьому не синхронізується з якою-небудь програмою на комп'ютері, а лише виробляється її резервне збереження.
" Неможливість встановити додаткови програми. Скільки разів під час поїздки в чи метро стояння в чергах я задумувався про неможливість пограти на записній чи книжці набрати деякий текст для того, щоб потім передати його на домашній чи робочий комп'ютер.
Ідея покупки ноутбука мене не влаштовувала: по-перше, вони занадто дороги (від 600 USD), по-друге, дуже великі - потрібно носити їх в окремій пристойній сумці. Крім того, час роботи цих пристроїв від акумуляторів дуже невелике (6-8 годин). Ну і, нарешті, їхні можливості надлишкові для записної книжки. Як домашній комп'ютер ноутбук мене також не влаштовує.
Наступним, на що я звернув погляд, стали КПК. Докладніше про методику виборі КПК можна почитати в этой статті.
Шлях до Palm
Першим моєї КПК став Casio Cassiopea A-11A (6 Мбайт ОЗУ). Для мене було великим відкриттям, що на такій невеликій машинці я можу робити так багато! Вона дуже легко синхронізувалася з комп'ютером (у т.ч. записна книжка), та й інтерфейс Windows знаком зараз кожному. Однак уже через місяць роботи з нею я звернув увагу на деякі серйозні недоліки:
1. Інтерфейс Windows звичайно звичний, але все-таки трохи затяжкий для "ручного" комп'ютера. Наприклад, приходиться жати на целую купу клавіш для того, щоб подивитися адреса потрібної людини
2. Час роботи від батарей звичайно більше, ніж у ноутбука, але все рівно раз у день мені приходилося заряджати акумулятори. Особливо сильно саджала акумулятори підсвічування
3. Якість екрана. Зображення було дуже розмитим
4. Швидкість роботи. При спробі відкрити файл Excel розміром 1 Мбайт Cassiopea могла "піти в себе" хвилин на 20
5. КПК приходилося "перезавантажувати" по кілька разів на дню. Хоча на схоронності даних це ніяк не відбивалося, але все рівно дуже сильно початок напружувати
6. Дуже слабкий Excel. Невеликий набір функцій, особливо фінансових, котрого мені абсолютно не вистачало для роботи
У підсумку ці причини спонукали мене через 2 місяці використання відмовитися від роботи з Cassiopea.
Наступним моїм "цифровим супутником" став Psion 3aR с 2 Мбайтами пам'яті. Цей КПК представляється мені ідеалом записної книжки - довго працює від батарей, відмінна клавіатура (у порівнянні з Cassiopea). Варто відзначити і дуже зручний і продуманий інтерфейс. Хоча ні "пера", усі дії з клавіатури дуже зручна і швидкість роботи дуже висока. 2 Мбайт пам'яті в Psion це набагато більше, ніж 6 Мбайт у Cassiopea. Середня програма для Psion займає 100 Кбайт, у той час як для комп'ютерів з Windows CE це порядку 300 Кбайт. Програм сторонніх виробників для Psion на даний момент більше, та й користатися ними зручніше. Я користався їм півроку, і був майже задоволений. За цим маленьким словом "майже" ховалася невдала синхронізація Psion з додатками на настільному комп'ютері. Я без проблем міг скачати файли з Psion на настільний комп'ютер, однак мені не удалося дістати програму, що синхронізує адреси і телефони між Psion і MS Outlook. Також деякі незручності доставляла програма PsiWin, отримана в комплекті з Psion. Вона конвертувала файли формату MS Office у формат Psion і навпаки. Отож: останні підтримувані їй версії - Excel 95 і Word 6.0 відповідно.
Після 6 місяців роботи на Psion я помітив, що частіше читаю інформацію, а не вводжу її в КПК. У результаті я почав дивитися убік безклавіатурних пристроїв.
Основні вимоги виглядали так:
1. Невеликий розмір
2. Довгий час роботи від акумуляторів
3. Швидкість доступу до інформації
4. Невелика ціна (до $250)
5. Можливість установки додаткових програм
6. Русифікація
У результуючу вибірку потрапили 3 пристрою:
1) Palm IIIe
Операційна система:
Palm OS 3.1
Процесор:
Motorola DragonBall EZ MC68EZ328 16 Мгц
Пам'ять:
2 Мбайти ОЗУ
Дисплей:
8.5 см, поліпшений монохромний LCD, 160 x 160, 4 градації сірого
Порти:
Послідовний (RS 232), інфрачервоний
Живлення:
Дві алкалайнові батареї AAA
Вага і розміри:
170 гр. з батареями, 11.94 x 8.13 x 1.78 див
2) Palm m100
Операційна система:
Palm OS 3.5
Процесор:
Motorola Dragonball EZ (MC68EZ328) 16 Мгц
Пам'ять:
2 Мбайти ОЗУ
Дисплей:
поліпшений монохромний TFT, 16 градацій сірого, 160 x 160 крапок (зерно 0.29)
Порти:
Послідовний (RS 232), інфрачервоний
Живлення:
2 батарейки ААА (2 місяці роботи)
Програми:
Прямий експорт даних у Microsoft Word і Excel, а також Chapura PocketMirror (зв'язок з Microsoft Outlook) і AvantGo (Web Channel Manager)
Вага і розміри:
125 р., 11.84 x 7.92 x 1.83 див.
3) Compaq Aero 1520
Операційна система:
Windows CE 2.11
Процесор:
32-розрядний процесор NEC MIPS 70 Мгц
Дисплей:
10.21 см, монохромний STN, 16 градацій сірого, 320 x 240
Пам'ять:
16 Мбайт ОЗУ
Слоты розширення:
1 - для карт Compact Flash типу I
Порти:
Послідовний, інфрачервоний
Звук:
Моно динамік і мікрофон, вихід на навушники
Живлення:
Li-Ion акумуляторна батарея (до 14 годин безупинної роботи), адаптер перемінного струму
Вага і розміри:
141.19 гр. с батареями, 13 x 7.9 x 1.27 див
Palm IIIe випав зі списку кандидатів після того, як я потримав цей напівпрозорий агрегат у руках. Я не естет, але такого дизайну душу категорично не прийняла.
Compaq Aero придбав знайомий. Він виявився досить легким і плоскої, але інтерфейс Windows мене зовсім не порадував. Та й швидкість роботи була не особливо вражаючою.
У результаті залишився Palm m100. Усі лякали маленьким екраном. Я з'їздив у магазин і подивився на цей m100 вживую. Екран виявився досить чітким. І коли поруч поклали Palm V, відмінностей у легкості читання з екрана я не помітив. У результаті я і придбав для себе Palm m100.
Що він із себе представляє?
Palm поставлявся в невеликій коробочці. У ній знаходилися:
1. Сам Palm m100
2. Кабель для зв'язку Palm m100 з комп'ютером
3. Компакт-диск із програмами для Palm
4. Інструкція німецькою мовою
5. Інструкція російською мовою
6. Дискета з русифікатором PiLoc
7. Реєстраційна картка русифікатора PiLoc від Paragon Software
8. Додатково був установлений словник "СловоЕд" від компанії Paragon Software.
Зовнішній вигляд і введення інформації в Palm
Інформація в Palm уводиться за допомогою спеціального пера - стилуса. Для введення букв і цифр можна або писати за допомогою спеціальних символів "Графіти" у відповідній області, або викликати на екран екранну клавіатуру (у нижніх кутах в області графіти). Я навчився графіти за півгодини. Друкувати на клавіатурі настільного комп'ютера, звичайно, виходить набагато швидше, але для введення невеликої кількості інформації (адреси, телефони) і графіти цілком підходить.
У лівому верхньому куті області графіти на Palm m100 знаходиться піктограма годин. При натисканні на неї під час роботи в будь-якому додатку на 2 секунди высвечивается поточне час і дата. Також

 
 

Цікаве

Загрузка...