WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → "Основні принципи роботи на клавіатурі та з ""мишою"" - Реферат

"Основні принципи роботи на клавіатурі та з ""мишою"" - Реферат

Тема: Основні принципи роботи на клавіатурі та з "мишою"План.
1. Робота на клавіатурі.
2. Що таке "миша" і як з нею поводитися.
.
В наш час клавіатура являється основним пристроєм вводу інформації в РС, не дивлячись на сильну конкуренцію зі сторони миші.
Принцип дії: Головним елементом в клавіатурі є клавіші.
Принцип дії клавіатури представлений на малюнку.
Незалежно від того, як механічно реалізований процес нажимання клавіш, сигнал при нажиманні реєструється контролером клавіатури і передається у вигляді скен - кода на материнську плату.
Скен-код - це однобайтове число, молодші 7 біт якого представляють ідентифікаційний номер, який присвоєно кожній клавіші (дивись таблиці).
На материнській платі РС для підключення клавіатури також використовують контролер. Для Рс типу АТ використовується мікросхема універсального периферійного інтерфейсу (UPI). Коли скен-код поступає на контролер клавіатури, то створюється апаратне преривання, процесор припиняє свою роботу і виконує процедуру, яка аналізує скен-код. Дане преривання обслуговується спеціальною програмою, яка входить в склад ROM BIOS. При цьому ця процедура спочатку визначає установку клавіш і перемикачів, щоб правильно отримати код, що вводиться ("а" чи "А"). Поміж цей код поміщається 6 цифер клавіатури, яка являє собою область, що може запам'ятовувати до 15 вводимих символів, поки прикладна програма не може їх обробити. Контролер на материнській платі може не тільки приймати, але і передавати дані, щоб повідомити клавіатурі різні параметри, наприклад, частоту нажимання клавіші. Після обробки скен-коду виробляються преривання виводу на екран, які передаються на відеобуфер, а потім на екран монітора.
Контролер клавіатури
Мікросхема універсального периферійного інтерфейсу
Преривання клавіатури
(записане в ROM-BIOS)
Код програми
Буфер клавіатури (RAM)
Преривання виводу на екран
Відеобуфер '''''''''
( малюнок, що показує принцип дії клавіатури).
Далі розглянемо таблиці, в яких представлено скен-коди, які є в найбільш поширених в наш час клавіатурах MFII зі 102 клавішами.
СКЕН-КОДИ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КЛАВІШ.
Клавіша Скен-коди
(шістнадцятиричні)
01
3B
3C
3D
3E
3F
40
41
42
43
44
57
58
СКЕН-КОДИ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КЛАВІШ.
Клавіша Скен-коди
(шістнадцятковий)
0F
3A
лівий 2A
лівий 1D
38
39
E038
0E
1C
правий 36
правий E010
СКЕН-КОДИ КЛАВІШ УПРАВЛІННЯ КУРСОРОМ.
52
47
40
53
4F
51
48
4B
50
4D
Розглянемо різні види клавіатури:
1. Клавіатура з пластмасовими штирями: для їх виготовлення використовують пластмасу і резину. Під кожною клавішою знаходиться пластмасовий штирь, який на нижньому кінці виготовлений у вигляді штемпеля із суміші резини з металом. Ще нижче розташована пластинка з контактними площадками, яка стаціонарно прикручена до корпусу панелі. При нажиманні клавіші штемпель дотикається до цих контактних площадок, в результаті замикається коло і йде передача на контролер клавіатури. При нажиманні клавіші на такій клавіатурі часто виникає відчуття м'ягкості. Якщо не дивитися на екран, то невідомо, нажата клавіша чи ні. Недолік її в тому, що виникає часто вібрація, яка викликає ефект багаторазового розмикання контакту клавіші, якщо вона нажимається неправильно.
2. Клавіатура зі щелчком: описані вище події відсутні для клавіш, тут механічний опір клавіші тим більший, чим глибше вона натискається. Для подолання даного опору потрібно затратити певну силу, після чого клавішаіде легше. Таким чином забезпечується однозначний контакт.
3. Клавіатура з мікроперемикачами: така клавіатура має тіж клавіші. Але мікроперемикачі характеризуються більшою надійністю і строком служби.
4. Сенсорна клавіатура: в момент дотикання пальцями потенціал збільшується спеціальною схемою, на виході якої формується сигнал аналогічний сигналу, який формується при натискуванні клавіш механічної клавіатури. Ці клавіатури самі довговічні, оскільки в них відсутній який-небудь механічний елемент (замість традиційних клавіш використовують чутливі елементи) і інформація при натисканні клавіш (дотиканні до чутливого елемента) формується тільки електрикою.
Розглянемо області клавіатури.
1). Функціональні і деякі спеціальні клавіші: це клавіші, які при роботі програмного забезпечення виконують певні функції.
- Так призначена для запам'ятовування тексту, для стирання рядка, в якому знаходиться курсор.
- майже завжди використовується для виклику довідкової інформації ( Help).
- клавіша має одне значення - це вихід з текучого меню чи кінець виконання програми.
- клавіша призначена для копіювання вмісту (зображення) дисплею на прінтер.
- клавіша функціонує як перемикач; складається з двох слів Screen (Екран) і Roll (ролік, вал); дозволяє включати і виключати функцію прокрутки екрана.
- клавіша зупиняє роботу всієї системи; РС відновлює свою роботу тільки тоді, коли ви знову натискаєте довільну клавішу.
2) Алфавітно-цифрова область: ця область нагадує друкарську машинку і складається з букв від А до Z і цифр від 0 до 9.
3) Спеціальні клавіші:
- Клавіша (табуляція) переміщає курсор вправо на задану величину символів (в більшості випвдків це 8 символів).
- Клавіша служить для переходу клавіатури в режим вводу прописних (великих) букв алфавіту і деяких спеціальних функцій.
- Клавіша переводить клавіатуру в режим постійного вводу великих букв алфавіту.
- Клавіша призначена для стирання символа зліва від курсора.
- Клавіша призначена для стирання символа в позиції курсора.
- Клавішу використовують в комбінаціях з іншими клавішами; так + забезпечує збереження документів в деяких додатках;
+ для редагування і

 
 

Цікаве

Загрузка...