WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Internet-телефонії VDO Phone - Реферат

Internet-телефонії VDO Phone - Реферат

злодій - ніхто вас не скривдить; можливо, ви навіть знайдете цікавих співрозмовників (до речі, людей, що говорять по-російському, досить багато). Істотна відмінність голосового chat-сервера від текстового - у рівні анонімності.
Навіть з модемом 14 400 (насправді, реальна швидкість мого пристрою рідко перевищує 12 000 bps) голос співрозмовника чутний добре. По деяких параметрах якість краще телефонного, оскільки цілком усунуті іноді виникаючі в слухавці дивні щиглики і подихи. Єдиною незручністю виявляються вже згадувані затримки. На щастя, до них дійсно легко пристосуватися. При поганому зв'язку в програмі Internet Phone фірми VocalTec може виникнути проблема іншого роду. Справа в тім, що з метою прискорення передачі даних у ній не використовується режим повторного запиту пакетів. Це значить, що якщо пакет утратився на просторах мережі Інтернет, ви його більше ніколи не побачите (вірніше, не почуєте). Утрата до 10% пакетів не робить серйозного впливу на сприйняття мови (адже і ми, розмовляючи, найчастіше "ковтаємо" букви і цілі склади), але при великих утратах мова стає схожої на цапине бекання. Одночасне завантаження відеозображення і звуку модемом 14 400 можливі, однак затримки в такому режимі неминуче збільшаться. Набагато розумніше вручну регулювати надходження тих чи інших даних (у програмі Internet Phone така можливість є). Наприклад, якщо в розмові зависла пауза, завантажите чи зображення намалюйте що-небудь на грифельній дошці, а при поновленні цікавої бесіди відключите ці джерела перешкод.
Інтернет-телефонія в Україні
Як обстоять справи з інтернет-телефонією в Росії? Ризикнемо пророчити бурхливий ріст інтересу до неї. У цьому напрямку зараз працюють багато фірм. Плоди не змусять себе довго чекати, і дуже незабаром інтернет-телефон стане рядовою послугою будь-якого поважаючого себе провайдера. Так, наприклад, уже сьогодні телефонна система фірми Plug Communications (www.plugcom.ru)дозволяє дзвонити на будь-який телефон світу, включаючи Росію і країни СНД. Працюючу службу інтернет-телефонії можна знайти у фірмі Goldnet (www.goldnet.ru),кілька провайдерів перебувають у стадії тестування й останніх готувань до запуску. На початку 1998 року повинна заробити система інтернет-телефонії у фірмі Tario Trading (www.tario.com).Великий обсяг інформації з всіх аспектів інтернет-телефонії доступний на сервері фірми Comptek (www.comptek.ru).
Сьогодні шлюзи встановлені лише в декількох великих містах Росії. Є вони в Москві, Іркутську, Нижнім Новгороді, Ростову-на-Дону, Красноярську, Владивостоці, Санкт-Петербурзі, Сургуте, Новосибірську, Мурманську й ін. Установка шлюзу не вимагає занадто великих капітальних витрат, і список міст швидко поповнюється.
Програми інтернет-телефонії
На сьогоднішній день існує досить багато програм для голосового спілкування в Мережі. На жаль, не усі один з одним сумісні. Незважаючи на те, що існує загальний стандарт, заснований на рекомендаціях Н.323 ITU (International Telecommunications Union), більшість розроблювачів, хоча і включають його в нові версії програм, перевагу віддають власним протоколам передачі і стиску даних.
Напевно, головним "монстром" інтернет-телефонії є Internet Phone фірми VocalTec (www.vocaltec.com).Повний набір інструментів, включаючи відео, голосову пошту, грифельну дошку, голосовий і текстовий чати, конференції і т.п. Internet Phone зберігає дуже гарна якість звуку навіть при швидкості 14 400, має багатолюдні чат-сервери і сервери конференцій. Для ознайомлення з програмою надається безкоштовний двотижневий період. Рекомендуємо відразу завантажити останню, п'яту, версію програми. Хоча вона разу в два більше попередньої, витрати себе виправдають.
Інші програми по своїх функціональних можливостях коштують на кілька сходинок нижче, однак і вони іноді демонструють непогані результати. Хочеться відзначити, напевно, першу вітчизняну розробку, інтернет-телефон Easy Talk фірми AMSD (www.amsd.ru).Програма максимально пристосована до російських вибоїв. Ви можете почути голос співрозмовника навіть при швидкості передачі даних 2400! Причому програма автоматично відслідковує зміни в лінії, при необхідності чи знижуючи підвищуючи якість звуку. Для вільного спілкування організований чат-сервер. Найближчим часом планується створити шлюз у міську телефонну мережу. Для нових розробок, що намагаються проникнути на ринок інтернет-телефонії, велике значення має сумісність із уже діючими системами. Готуючи статті, я скористався Easy Talk, щоб поговорити з представником фірми AMSD, а заодно випробувати роботу програми Easy Talk. Мене цікавила сумісність з іншими програмами інтернет-телефонії. "Стандарт ITU H.323 знаходиться в нашому полі зору. Нові версії програми будуть розроблятися з його обліком. Ми сподіваємося, що його використання дозволить нам підключатися до віртуальних аудио- і відео конференціям, організованим за допомогою софта інших фірм", - слова інженера служби підтримки Олександра Мишина були чутні цілком чітко, хоча іноді і виникали паузи (утім, у той день зв'язок був з рук геть погана). Для повноти відчуттів я поговорив з ненавмисно забрели на сервер ньюйоркцем. Якщо з Олександром ми розмовляли, знаходячись, можливо, усього в декількох кілометрах друг від друга, то тепер розмова велася з різних півкуль. На якості звуку відстань позначилася в кращу сторону. У моїх навушниках іноді виникали паузи, але американець клявся, що чує мене чудово. Це ще одна особливість інтернет-телефонії: якість зв'язку залежить не стільки від відстані, скільки від пропускної здатності ліній зв'язку і їхній поточний завантаженості.
Із систем, що добре працюють на низьких швидкостях, визначений інтерес може представляти програма Free Tell (www.freetel.com).Вона залучає, насамперед, маленьким розміром (близько 300 кб) і непоганою якістю звуку. Немаловажно і те, що програма поширюється безкоштовно.
Не можна не згадати ще одного лідера в області послуг зв'язку комп'ютер-телефон, фірму Net2Phone (www.net2phone.com).Мережею телефонних серверів Net2Phone (порівнянної з мережею Delta Three) охоплені практично всі мало-мальськи розвиті регіони. Система дозволяє користувачам мережі Інтернет дзвонити на звичайний телефон, не відходячи від комп'ютера (і тільки так: у режимі телефон-телефон система не функціонує). У програми Net2phone дивно гарна якість звуку навіть на повільних лініях. У цьому легко переконатися, завантаживши останню версію програми. Вона дозволяє безкоштовно дзвонити на телефонні номери, що починаються з 800 і 888 - безкоштовні американські і європейські номери (ними, як правило, оснащені служби підтримки великих компаній). Перед початком роботи з програмою потрібно зареєструватися на сервері і вибрати собі ідентифікаційний код (не турбуйтеся, за це з вас грошей не зажадають). Однак якщо ви захочете одержати можливість дзвонити на будь-який іншій, крім 800-их, телефонний номер, вамдоведеться відкрити власний рахунок (чи придбати дебетную карту), з якого і будуть стягуватися гроші за кожну хвилину розмови.

 
 

Цікаве

Загрузка...