WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Internet-телефонії VDO Phone - Реферат

Internet-телефонії VDO Phone - Реферат

TCP/IP і особливостями комутації пакетів, інші залежать від загального завантаження мережі, якості лінії зв'язку і швидкості модему. Якщо затримка перевищує 250 миллисекунд, вона стає помітною. Оскільки програма в суть розмови не вникає, паузи вклинюються в бесіду випадковим образом - частіше на півслові. Закінчення слова виникає в чи навушниках колонках після секундного затишку. Утім, до такого діалогу дуже швидко звикаєш і після декількох хвилин спілкування пауз уже не зауважуєш. Уплинути на якість звуку можна, лише купити більш швидкий модем і вибравши провайдера з могутніми каналами зв'язку. Затівайте розмову в годинник з найменшим завантаженням (ніч - ранок), обмежуйте завантаження відеозображень, і затримки досаждати не будуть.
Будучи пристроєм багатофункціональним, комп'ютер легко знімає обмеження на способи спілкування, властивому звичайному телефону. Ви зможете не тільки чути співрозмовника, але і бачити його. Якщо комп'ютер оснащений цифровою відеокамерою, образ з'явиться на екрані комп'ютера. Але і це не все! Спілкуючись, ви можете не просто бовтати і корчити пики. Комп'ютери дозволяють людям обмінюватися текстовою інформацією, разом малювати на "грифельній дошці", пересилати один одному файли і звукові листи. Зв'язок комп'ютер - комп'ютер дозволяє зовсім обійтися без послуг провайдера телефонії-інтернет-телефонії. Однак у цьому випадку ви позбавляєтеся ряду корисних функцій. Наприклад, ви не зможете подзвонити на звичайний телефон, подзвонити вам теж буде непросто.
Телефон - телефон
Якщо ви ще не розучилися користатися звичайним телефоном, те дзвінкий через мережу Інтернет за допомогою телефонного апарата не викликає утруднень. Послідовність дій така: ви набираєте телефонний номер найближчого шлюзу телефонії-інтернет-телефонії (попередньо потрібно підписатися на його послуги); переключивши телефонний апарат у тоновий режим, набираєте номер абонента; уводите свій ідентифікаційний номер - і готово, розмовляйте на здоров'я. Ви не догадаєтеся, що говорили через мережу Інтернет, поки не порівняєте два рахунки: від телефонної компанії і від провайдера інтернет-телефонії. Рахунок за розмову через мережу Інтернет виявиться значно менше (іноді на порядок) рахунка за ідентичний за часом розмова по традиційному міжміському телефоні!
Для зв'язку в режимі телефон - телефон не потрібний ні комп'ютер, ні модем (як ви розумієте, підключення до мережі Інтернет і зв'язані з цим витрати теж не будуть потрібні). До шлюзу сигнал добирається нарівні з рядовими телефонними дзвониками. При цьому в нього (як і в будь-який інший телефонний сигнал) можуть доміситися перешкоди. З іншого боку, будь-які затримки на "Останній милі" цілком відсутні. На рівень затримок, а отже, на комфортність і якість розмови в режимі телефон - телефон вплив роблять лише пропускна здатність ліній зв'язку провайдера телефонії-інтернет-телефонії і завантаженість мережі Інтернет на маршруті проходження пакетів.
Претендуючи на повноцінний сервіс, фірма, що пропонує послуги інтернет-телефонії, зобов'язана забезпечити своїм клієнтам можливість подзвонити на будь-який телефон світу. Зрозуміло, немислимо поставити в кожнім місті по шлюзі. Як же тоді здійснюються дзвоники в місця, де власного шлюзу немає? Інтернет дозволяє провайдерам інтернет-телефонії обмінюватися трафиком, переадресуючи дзвоники один одному. Найбільша мережа інтернет-телефонії Delta Three побудована за принципом Інтранет/Інтернет. Доступ до її ресурсів відкриває самі забуті куточки планети, дозволяючи дзвонити по дуже низькій ціні. За допомогою Delta Three можна подзвонити навіть в Антарктиду!
Якщо в безпосередній близькості від абонента шлюзу все-таки не виявилося, дзвоник відправляється по звичайних телефонних маршрутах. Однак і в цьому випадку його вартість виявляється істотно нижче вартості прямого телефонного зв'язку.
Напевно в читача виникне питання: чи можна пересилати факси? Передача факсів по мережі Інтернет проблеми не складає. Однак факсовий сигнал трохи відрізняється від голосового, і способи його передачі теж відрізняються. Це жадає від провайдера виділення для факсів окремої телефонної лінії. Хоча і з невеликим запізненням, провайдери інтернет-телефонії додають до списку своїх послуг і режим факс - факс.
Комп'ютер - телефон (телефон - комп'ютер)
Установивши на свій комп'ютер програму телефонії-інтернет-телефонії, ви не втратите можливості зв'язатися з не володіє комп'ютером людиною. Навпроти, комп'ютер розширить ваші можливості і полегшить дозвон: тепер буде досить увести лише телефонний номер абонента в поле введення чи програми ще простіше - вибрати його ім'я з телефонної книги. Щоб повною мірою використовувати можливості інтернет-телефону, необхідно підписатися на послуги провайдера телефонії-інтернет-телефонії.
Віртуальний офіс
Ви можете організувати свій власний "віртуальний офіс", зв'язавши через мережу Інтернет представництва фірми в різних містах. Досить помістити в комп'ютери спеціальні плати розширення (наприклад, Dialogic [www.dialogic.com]),перетворивши їх тим самим у шлюзи, установити програмне забезпечення VocalTec і підключитися до Інтернету. Вартість дзвоника в цьому випадку виявиться еквівалентній лише сумі, виплачуваної провайдеру за користування Інтернетом. Кому б те ні було платити за міжнародну/міжміський зв'язок уже не прийдеться. Телефонним зв'язком можна оснастити навіть веб-страницу! Користувач клацне по посиланню й одержить можливість поговорити, наприклад, з оператором служби підтримки вашої фірми. Потрібно сказати, що подібний сервіс доступний тільки відвідувачам, що мають на своєму комп'ютері програму чи телефонії-телефонії модуль, що підключається, (plug-in) до броузеру. Розроблений VocalTec модуль, що підключається, що дозволяє дзвонити з веб-страници, називається Surf&Call. (На жаль, що текет версія програми відмовляється працювати з деякими російськими версіями Windows 95, що нелишне мати на увазі при проектуванні веб-узла.)
Як це виглядає?
Мій друг, що зараз живе і працює в Америці, недавно скаржився, що в годинник пікового навантаження з високошвидкісної лінії Т1 удається витягати дані на швидкості, лише деяким переважаючий швидкість роботи модему 14 400! Чи можливо вести розмова в реальному часі на такій швидкості? Давайте подивимося. Мій, хоча і досить могутній, комп'ютер оснащений простеньким модемом US Robotics Sportster 14 400 (пристрій повільніше сьогодні можна знайти хіба що в антикварному магазині). Чистота експерименту дотримана, спробуємо.
Завантаживши й установивши програму Internet Phone 5 фірми VocalTec (www.vocaltec.com)(8,7Мбайт - дуже значний дистрибутив, але програма коштує витраченого часу), починаємо розмову. Простіше і дешевше всего почати освоєння програми з відвідування голосового chat-сервера (ніяких витрат на цьому етапі не потрібно). Ви ніколи не пробували заговорювати з перехожими на вулиці? Саме це вам і має бути. Єдина відмінність утім, що "перехожі", що відвідали голосовий chat-сервер, самі прийшли сюди побалакати. Змело вступайте в разго-

 
 

Цікаве

Загрузка...