WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні принципи роботи на клавіатурі та з "мишою". - Реферат

Основні принципи роботи на клавіатурі та з "мишою". - Реферат

т.д.
- Клавіша (від слова "альтернатива") дозволяє управляти програмами без миші, використовуючи тільки клавіатуру; так комбінація
+ + закінчує виконання активного додатку аналогічно командам меню File/Exit.
- Клавіша використовується для виконання багатьох функцій: для завершення вводу рядка, для завершення вводу командного рядка і т.д.
4) Блок управління курсором (розміщений справа): сюди відносять 10 клавіш, які управляють курсором.
- визначає режим вводу; переключає режим вставки і заміни.
- Клавіша (знищення): використовують для знищення об'єктів, символів, блоку текста.
- Клавіші , : використовують для управління переміщенням курсора на екрані чи в файлі.
- Клавіші i : використовують для переміщення курсора на сторінку вверх і вниз.
- Клавіші , , , - переміщують курсор на одну позицію відповідно вверх, вниз, вправо, вліво.
5) Цифровий блок - використовують для арифметичних операцій (на минулій Л.Р. розглядали калькулятор і користувалися як мишею так і цифровим блоком).
­Слідуюче питання: "Що таке миша, її призначення, принцип роботи"
Поряд з клавіатурою миша є важливим засобом вводу інформації. Миші з'явилися в результаті появи графічних оболонок. Вибір, щелчок (чи подвійний щелчок) на об'єкті у вигляді піктограми, символа чи пунута меню робить клавіатуру майже не потрібною. Але її звичайно не можна замінити в тих додатках, де потрібно вводити дані (текст, цифри).
Так що миша і клавіатура працюють у взаємозв'язку і доповнюють один одного.
Ввід інформації здійснюється за допомогою клавіш. Більшість миш
має їх 3-х. Функціональне значення цих клавіш різне в залежності від додатків. Загальною властивістю миш є те, що при вказанні на об'єкт (піктограму) об'єкт стає управляючим. В цьому випадку при щелчку лівої клавіші миші він виділяється; якщо не відпускати ліву кнопку миші, то його можна переміщувати; при подвійному щілчку лівої кнопки об'єкт стає активним.
Принцип роботи.
Мишу можна відкривати без особливих проблем і ризику, і навіть потрібно час від часу це робити, для її чистки. На оберненій стороні миші знаходиться отвір, який відкривається поворотом пластикової шайби. Далі йде круглий шарік діаметром біля 1,5-2 см., який можна вийняти і почмстити. Цей шарик виготовлений із металу і покритий резиною. Під ним розташовані три маленьких валика, які з ним контактують. Один служить для управління шариком, а два інші реєструють механічні рухи шаріка. Ці пластмасові валики на кінці осей зв'язані з диском з растровими отворами. (див. малюнок).
Найбільш поширеним є оптико-механічний принцип регістрації миші. Цей принцип полягає в слідуючому. При переміщенні миші шарик приходить в рух і крутить дотикаючі дл нього валики. Вісь обертання одного із них вертикальна, а другого-горизонтальна. На цих вісях встановлені диски з растровими отрворами, які обертаються між двома пластмасовими цоколями. На першому цоколі знаходиться джерело світла, а на другому фоточуттєвий елемент (фотодіод, фототранзистор). Цей фотосенсор визначає, де знаходиться джерело світла: перед отвором, чи за пластмасовою перегородкою диска. Оскільки таких отворів два, то порядок освітлення фоточутливих елементів визначає напрям переміщення миші, а частота імпульсів залежить від її швидкості.
Драйвер миші.
Як і клавіатура, миша повинна бути зв'язана з РС. Без відповідного драйвера РС не буде отримувати інформацію від миші.
Тільки миші з шинним інтерфейсом, які підключаються до власної карти розширення, обходяться без відповідного програмного забезпечення.
В якості стандарту використовується Microsoft - сумісна миша (MS-mouse). За допомогою драйвера для цієї миші можна як правило управляти всіма сумісними мишами.
Якщо появився сумнів в сумісності вашої миші з MS-mouse, то найдіть на її корпусі перемикач, який позначений як MS чи РС і встановіть свою мишу в режим сумісності з MS-mouse.
В мишах старого взірця такий перемикач відсутній. Але якщо ваша миша все ще не працює в режимі Microsoft, то спробуйте на протязі деякого часу тримати натиснутою її ліву кнопку. Для деяких моделей це є ознакою переключення в режим MS-mouse.
Розглянемо деякі види миші.
1) Оптична миша - її принцип роботи трохи схожий до механічної миші, тільки переміщення миші реєструється не механічними важелями. Оптична миша отримує промінь світла на спеціальний коврик. Цей промінь відбивається від коврика і поступає в мишу та аналізується електрикою, яка в залежності від типу отриманого сигналу встановлює напрям руху миші.
Перевага таких миш в достовірності та надійності. Недолік - в тому, що коврик повинен бути спеціальним, і після стирання його поверхні миша на моніторі робить переміщення курсора хаотичним.
2) Інфрачервоні миші - базою для виникнення цих миш були відеомагнітофони. Поряд з коп'ютером встановлений приймач інфрачервоного світла, який з'єднаний з РС кабелем. Рух миші реєструється механікрю і перетворюється в інфрачервоний сигнал, який передається на приймач.
Недоліком використання такої миші є те, що для надійної передачі інфрачервоного сигналу завжди повинен бути встановлений контакт між приймачем і передатчиком сигналу. Не можна загорожувати відображувач сигналу книжками, теплопровідними матеріалами і т.д., тому що миша не буде мати можливість подавати сигнал в РС.
3. Радіомиші - передає інформацію від миші за допомогою радіосигналу.
В якості периферійних пристроїв вводу інформації використовують
- трекбол (як миша догори ногами, рух здійснюється рухом шарика, який треба крутити пальцем;
- джойстік (використовується в ігрових автоматах, ркх здійснюється за допомогою ручки при використанні також і кнопок).
- дигитайзери (схоже на мишу: використовують для графічних робіт; перетворює рух оператора в формат векторної графіки).

 
 

Цікаве

Загрузка...