WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основи роботи з Windows 95/98 - Реферат

Основи роботи з Windows 95/98 - Реферат

файлами може не вистачити місця для перегляду всіх файлів і папок. Тоді у вікна з'являється смужка прокрутки з бігунком. Пересуваючи бігунок, можна побачити у вікні решту файлів і папок.
Для того, щоб відкрити файл в програмі "Проводник", виконайте ту ж послідовність дій, що і у попередньому випадку.
Як при використанні програми "Проводник", так і при безпосередньому запуску файла, його можна відкрити, натиснувши праву кнопку миші, і обрати у меню, що з'явилося, пункт Открыть.
При використанні пункту Выполнить… меню Пуск, наберіть у рядку, що з'явився, повний шлях до потрібної програми, або, натиснувши кнопку Обзор, оберіть необхідну програму мишею. Цей спосіб запуску програмнеобхідний для запуску програм з певними параметрами.
Вправи
Вправа 1. За допомогою меню Пуск - Выполнить… запустіть програму "DrWeb.exe" з параметром "/?".
Вправа 2. Знайдіть і запустіть з програми "Проводник" будь-який файл з розширенням ".doc"
3.4. Створення, перейменування, перенесення та копіювання папок і файлів
Створювати, перейменовувати, переносити та копіювати файли можна використовуючи як папку Мой компьютер, так і програму "Проводник".
Підготовчий етап спільний для всіх цих дій: оберіть папку, в яку плануєте вносити зміни, і відкрийте її.
Щоб перейменувати файл, папку або ярлик, оберіть його (натиснувши один раз ліву кнопку миші), натисніть праву кнопку миші, і у меню, що з'явилося, оберіть пункт Переименовать. Назва об'єкту виділиться синім кольором. Наберіть нову назву файла, папки або ярлика, і натисніть клавішу або натисніть ліву кнопку миші поза зображенням файлу (папки. ярлика). Щоб відмінити зроблені зміни (якщо ви ще не закінчили редагувати ім'я файлу), натисніть клавішу .
Для того, щоб створити файл або папку, відкрийте папку призначення, і натисніть праву кнопку миші. У меню, що з'явилося, оберіть пункт Создать, і оберіть необхідний елемент зі списку.
При необхідності скопіювати файл з одного місця в інше, оберіть файл, натисніть праву кнопку миші, і у меню, що з'явилося, оберіть пункт Копировать (або Отправить, якщо ви хочете переписати його на дискету) (рис.4).
Рис. 4. Робота з файлами
Потім оберіть папку призначення, відкрийте її, натисніть праву кнопку миші, і меню, що з'явилось, оберіть пункт Вставить. В результаті у папці призначення з'явиться зображення файлу, що був скопійований.
Інший спосіб копіювання - натисніть ліву кнопку миші на необхідному файлі, натисніть клавішу і, не відпускаючи кнопок, перетягніть файл у папку призначення (якщо можна здійснити копіювання, біля курсору миші з'явиться значок "+"). На місці призначення відпустіть кнопку.
Щоб перенести файл, необхідно виконати послідовність дій з попереднього випадку, але не натискаючи клавіши .
Вправи
Вправа 1. Створіть на Робочому столі папку "MyFolder".
Вправа 2. Скопіюйте папку "MyFolder", створену в першій вправі, з Робочого Столу в папку "Students" на диску С.
3.5. Знищення та відновлення файлів. Папка Корзина
Якщо файл або папка більше не потрібні, можна знищити їх з жорсткого диску. Для цього оберіть файл, папку, натисніть праву кнопку миші і оберіть пункт Удалить, або натисніть клавішу .
Файли, що були знищені, не втрачені назавжди. Їх можна відновити. Для цього на Робочому столі є спеціальна папка Корзина.
Щоб подивитись на знищені файли, двічі натисніть ліву кнопку миші на значку Корзина, або натисніть праву кнопку і у меню виберіть пункт Открыть. В цій папці міститься наступна інформація про файл: ім'я, місце знаходження, дата знищення, тип, розмір. Для того, що відновити видалені файли, виділіть файл або декілька файлів, і у верхньому меню у пункті "Файл" оберіть Восстановить (рис.5).
Рис. 5. Відновлення знищених файлів і папок зо допомогою папки Корзина
Увага! Не робіть інших операцій з папкою Корзина крім відновлення файлів, що були випадково знищені. При виникненні проблем відразу звертайтесь до викладача або лаборанта.
Вправи
Вправа 1. Створіть на Робочому столі папку "MyFolder" і знищіть її.
Вправа 2. Відновіть папку "MyFolder", знищену у вправі 1.
3.6. Вікна. Згортання, відновлення, розгортання на весь екран
На екрані можуть одночасно знаходитись багато вікон з програмами Windows 95. Активним вікном (вікном, з яким ви працюєте) є вікно, яке має виділений рядок заголовку. Всі інші вікна на даний момент є неактивними. Щоб зробити вікно активним, натисніть ліву кнопку миші на будь-якій частині необхідного вікна. Щоб пересунути вікно, затисніть на ньому ліву кнопку миші, пересуньте його на потрібне місце, і відпустіть кнопку.
Для зміни розмірів вікна наведіть курсор миші на кут вікна (курсор прийме вигляд подвійної стрілочки (b , ), затисніть ліву кнопку миші, і пересуньте курсор. Таким чином ви зміните розміри вікна.
Для мінімізації вікна (перетворення його у прямокутну кнопку панелі задач) натисніть кнопку мінімізації (вона розташована у верхній правій частині вікна у рядку заголовку і має вигляд "0 "). Щоб розгорнути кнопку панелі задач у вікно, натисніть на відповідній кнопці панелі задач лівою кнопкою миші.
Щоб розвернути вікно на весь екран, натисніть на кнопку максимізації (вона розташована у верхній правій частині вікна у рядку заголовку і має вигляд "1 "). Для відновлення попередніх розмірів вікна натисніть на кнопку відновленні (кнопка розташована у правому верхньому куті вікна і має вигляд "2 ").
Для того, що переходити з одного вікна до іншого, використовуйте комбінації клавіш + або +. При натисненні + ви переходите безпосередньо у наступне вікно. Якщо ви натиснете +, то з'явиться вікно з переліком вікон, у які можна перейти. Натискаючи , не відпускаючи , оберіть необхідне вікно, і відпустіть кнопки.
Щоб закрити вікно або вийти з програми, необхідно натиснути на символ "r" , що знаходиться у правому верхньому куті вікна, або натиснути комбінацію клавіш +. Не слід виходити з програми, натискаючи кнопку Reset або вимикаючи живлення комп'ютера. Цим ви можете зіпсувати комп'ютер, і гарантовано втратите результати вашої роботи. При закритті програми може з'явитися запитання типу "Зберегти зміни?". Відповідь "Так" зберігає зміни і закриває програму; відповідь "Ні" не зберігає змін, і закриває

 
 

Цікаве

Загрузка...