WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основи Internet - Реферат

Основи Internet - Реферат

не прийдеться виділяти засоби на навчання.
ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ ДЛЯ INTRANET
Будь-яке програмне забезпечення серверів та Web-броузерів, що разом утворюють ядро Intranet, працює під управлінням певної операційної системи. Існує досить багато мережевих операційних систем, які можуть працювати з Web-серверами, а броузери, що підключаються до цих серверів, написані практично для всіх операційних систем. Це пояснюється тим, що протокол ТСР/ІР, який використовується в Intranet, сам по собі вже виконує деякі функції операційної системи. В Intranet можуть використовуватися майже всі операційні системи, які здатні працювати з локальною мережею. Найновіші версії найбільш розповсюджених операційних систем включають в себе підтримку протоколу ТСР/ІР та мають в своєму складі Web-сервер та броузер.
В деяких випадках може виникнути необхідність поновити окремі компоненти системи. До подібних операційних систем відносяться вже відомі Вам системи.
" InternetWare, або простіше NetWare, починаючи з версії 4.11. Ця потужна операційна система містить в собі інтегрований Internet-сервер і клієнтське програмне забезпечення. На відміну від попередніх версій тут основним є протокол ТСР/ІР. Ця операційна система є надійною платформою для програм, призначених для роботи з Intranet.
" Windows NT Server 4 забезпечує роботу служб Intranet при допомозі Internet Information Server версії 3.0, який використовує протокол ТСР/ІР. Він також має в своєму складі набір інструментів розробки: машину пошуку, інструментарій для створення Web-сторінки та клієнт-броузер. Крім того, в даній системі є вбудована підтримка додаткових можливостей - реляційних баз даних, поштового сервера, сервера каталогів, сервера сертифікатів (для управління загальними ключами шифрування) і proxy-сервера.
" Windows NT Workstation 4 включають в себе обмежену версію Internet Information Server, що має назву Peer Web Services і призначена для невеликої Intranet. Інші інструменти розробки можна додати, скориставшись описаними далі продуктами інших виробників.
" UNIX є операційною системою, на якій побудована Internet, тому можна бути повністю впевненим, що вона зможе працювати в Intranet. Існує багато різних версій UNIX, які працюють на всіх можливих апаратних платформах. Останній різновид UNIX, що має назву Linux, завоював велику популярність завдяки простоті настройки і тому, що розповсюджується безкоштовно. До Web-серверів, які працюють в середовищі UNIX відносяться WebForce від фірми Silikon Graphics і Netra від фірми Sun Microsystems.
" Windows 95 має вбудовану підтримку протоколу ТСР/ІР та інтегрований в систему броузер Internet Explorer. Дану систему теж можна використовувати в якості Intranet-платформи, але вона набагато менше підходить для цих цілей. Якщо у Вашій Intranet працює невелике число користувачів, то Ви можете використовувати Windows 95 в якості платформи для сервера та користуватися Internet Explorer в якості клієнта. Однак продуктивність та надійність буде значно нижчою ніж, наприклад, від Windows NT.
ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ INTRANET
До інших користних інструментів розробки відносяться: програми для створення Web-сторінок; програма для управління документами і машина пошуку, призначена для пошуку інформації, яка міститься на Web-сторінках; а також транслятор для обміну даними між існуючою мережевою базою даних і Web-приложеннями. Якщо Ви збираєтеся розробляти свої приложення для Intranet, то Вам знадобляться мови для розробки приложень, наприклад Java. В даний час ця мова програмування є найпотужнішим засобом для створення мережевих приложень. Крім того, вона включає безліч вбудованих засобів або бібліотек, орієнтованих на мережеву обробку. Важливим є також те, що створені на ній приложення є повністю платформонезалежні, тобто працюють у всіх операційних системах.
Web- сторінки створюються з допомогою стандартної мови програмування, яка називається мовою форматування гіпертексту (Hyper Text Markup Language -HTML). В HTML використовуються команди, що носять назву тегів (tag), які вбудовуються в текст Web-сторінки і повідомляють броузеру як потрібно відображати інформацію, що міститься на сторінці. Зміст сторінки може включати текст, графіку, звук, відео, анімацію та різні інтерактивні форми, такі як, наприклад, поля, в які користувач може вводити інформацію. Подібна комбінація тегів та користної інформації називається вихідним текстом Web-сторінки.
При допомозі хорошого редактора Web-сторінок можна бачити та редагувати як вихідний текст, так і той, який буде відображатися у вікні броузера. Крім того, подібні редактори повинні мати можливість генерації посилань на інші сторінки.
Крім цих головних функцій, редактори Web-сторінок мають додаткові корисні можливості. Деякі з них можуть конвертувати графічні файли з не стандартних для броузера форматів, наприклад TIFF і BMP, в стандартні (GIF, JPEG). Деякі з них виконують перевірку помилок, наприклад перевіряють наявність сторінок, на які є посилання на сторінці, яка редагується.
Перерахуємо кілька комерційних інструментів редагування Web-сторінок, на які варто звернути увагу.
" FrontPage (Microsoft Corp.) - це повнофункціональна програма для створення Web-вузлів, яка включає в себе безліч можливостей для редагування графічних приложень. Ця програма використовує "майстрів" як для виконання звичайних завдань (наприклад, створення та тестування зв'язків), так і для виконання більш складної роботи (наприклад, створення дискусійних груп та інтерактивних форм). FrontPage входить до складу Windows 98.
" NetObject Fusion (NetObject, Inc.) виглядає як традиційна настільна видавнича система, включає в себе інструменти для розробки глобальних визначень, які будуть використовуватися всіма сторінками сервера.
" SuiteSpot Server (Netscape Communications) - це пакет інструментів для Intranet, з допомогою якого Ви можете керувати файлами Intranet, створювати Web-сторінки, розробляти приложення та підключатися до мережевих баз даних.
" Visual InterDev (Microsoft Corp.) працює як і будь-яка інша програма зі складу Office 97. Вона є дуже зручною для створення сторінок, що активно використовують елементи управління Microsoft ActiveX, які є вмонтованими приложеннями, призначеними для виконання таких завдань, як доступ до баз даних на сервері і відображення результатів запитів в форматі HTML.
" Web Factory Pro Image (Thunder & Lightning Co.) має в своєму складі розділене вікно для одночасного відображення вихідного тексту та Web-сторінки, програму управління сервером, яка перевіряє коректність посилань, а також графічнийредактор і конвертори. З цією програмою може працювати навіть початківець, поскільки вона включає в себе кілька шаблонів, призначених для створення готових Web-серверів.
ТЕКСТОВІ ПРОЦЕСОРИ, ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ WEB-СТОРІНОК
В сучасні комерційні текстові процесори включаються приложення для редагування Web-сторінок. Зовсім можливо, що через декілька років перестануть існувати автономні редактори Web-сторінок, а їх функції будуть виконувати звичайні текстові редактори. Досить пристойний редактор HTML-сторінок входить навіть в Microsoft Word 97. Широкі можливості для редагування сторінок включають в себе останні версії таких редакторів, як Corel WorldPerfect або Lotus World Pro.

 
 

Цікаве

Загрузка...