WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Виробництво комп’ютерів та комп’ютерних технологій в Україні: проблеми і перспективи - Реферат

Виробництво комп’ютерів та комп’ютерних технологій в Україні: проблеми і перспективи - Реферат

комп'ютером вдома (10-15%)
Приблизно 20-25 відсотків комп'ютерного ринку належить таким торговим маркам, як IBM, HEWLETT PACKARD, DELL, COMPAQ. Ще тридцять відсотків контролюються п'ятьма-сімома українськими виробниками, такими, як Квазар-Мікро, ICS, та NOOS UKRAINE. 12 провідних виробників комп'ютерів в Україні виробили 145000 комп'ютерів в 1999 році. Близько 40-50% проданих в Україна комп'ютерів є або імпортованими, або зібраними з комбінації українських та імпортованих комплектуючих. Місцеві компанії продають приблизно 10000-20000 комп'ютерів на рік.
В даний час на ринку оперує близько 700 компаній. З них тільки 66 займаються виробництвом або збиранням комп'ютерів. Решта 634 компаній фокусують свою увагу на дистрибуції, перепродажу, системній інтеграції, вдосконаленню (upgrades) комп'ютерів та продажу периферійного обладнання.
Розмір ринку комп'ютерної техніки України
1998 1999 2000 2001 2002
Загальний розмір ринку (млн. дол.) 119 160 169 209 260
Загальний розмір ринку (тис. од.) 102 142 155 196 251
Загальне місцеве виробництво (тис. од.) 79 96 117 143 180
Загальний імпорт (тис. од.) 23.3 28.5 38.5 53.1 70.7
Джерело: Компъютерное обозрение, No. 4, 2000 та No. 49, 2000)
Примітки: 1. Дані для 2001 та 2002 років - прогноз за умов 4-6% економічного росту та ринкових реформ
2. Дані за 2000 рік не є остаточними
3. Дані про імпорт включають не тільки імпорт готових комп'ютерів, але і комп'ютери імпортовані, як компоненти.
Популярне видання "Компъютерное обозрение" таким чином оцінювало структуру та динаміку попиту на комп'ютерну техніку у 2000 році:
Продуктова категорія Дійсний/прогнозований обсяг продажу (тисячі одиниць)
1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003
ПК 90 96 117 145 183 235 305
ноутбук 2.8 2.4 2.9 3.8 4.9 6.4 8.5
сервер 2.2 3.6 4.6 5.9 7.5 9.8 12.8
Відомі бренди (імпорт) 7.9 7.8 8.1 9.8 11.2 12.3 13.7
Відомі бренди (місцеве виробництво) 7.9 7.8 8.1 9.8 11.2 12.3 13.7
Всього 95.2 102 125 155 196 251 326
Ринок комп'ютерного програмного забезпечення.
Зростаючий бізнес вимагає адекватних пакетів програмного забезпечення. Проте, слабкий захист авторських прав та інтелектуальної власності в Україні залишається суттєвим фактором розвитку галузі. За деякими оцінками, нелегальне програмне забезпечення сягає 10% в урядових установах, 10-30% у корпорацій та 50-100% в середньому та малому бізнесі.
Продукція зарубіжних виробників є основною серед програмного забезпечення, що використовується українськими користувачами. І хоча значна її частина має піратське походження, українські компанії та уряд роблять кроки, націлені на цивілізацію ринку. Зокрема, ділери почали продавати комп'ютерне обладнання з встановленим базовим програмним забезпеченням, що має законне походження. В квітні 1999 року український уряд пішов на вражаючу акцію, націлену на легалізацію ринку програмного забезпечення, виділивши 13,8 млн. дол. на заміну піратського програмного забезпечення в 54000 комп'ютерах, що використовуються урядовими установами, легально придбаними продуктами MICROSOFT. Щоправда, зусилля, націлені на посилення прозорості ринку, підриваються низьким рівнем доходів середніх українців.
Аналіз проблеми
Квазар-Мікро виступає авторизованим дистриб'ютором продукції Intel та розробник програмного забезпечення. Відповідно до цього, а також за історичними традиціями компанії її структура переважно визначається не продуктами або сегментами ринку споживачів, а методами продажу і територією дистрибуції. Організаційна структура компанії складається з чотирьох значною мірою відокремлених бізнесів або напрямків діяльності.
Перший бізнес - Дистриб'юторський Центр - зосереджений на пан-європейській дистрибуції. Головними особливостями цього бізнесу є те, що
" переважно розповсюджується продукція Intel і ще невеликої кількості виробників,
" існує вузька спеціалізація,
" невелика (не більше 40) кількість клієнтів,
" досить обмежене коло споживачів.
Такі особливості не можуть не впливати на організацію цього бізнесу. Наприклад, ще починаючи з 1995 року КМ відмовилася від реклами як безперспективного інструменту в такому сегменті.
Другий бізнес - Управління Дистрибуції - сфокусований на українській дистрибуції. Особливості цього напрямку можна визначити такими параметрами, як
" оптові партії товару
" продаж окремих комплектуючих (монітори, принтери, блоки безперебійного живлення)
" переважно - продукція Intel і декілька інших виробників.
Два бізнеси - перший і другий - часто-густо мають однакових клієнтів, в деяких випадках їх діяльність перетинається. Сучасна ситуація є історичною спадщиною і можливо ці два напрямки слід об'єднати.
Третій бізнес пов'язаний з виробництвом і продажем комп'ютерів та після продажним обслуговуванням. Домінуючим сегментом споживачів на цьому ринку є українські компанії-представники середнього та малого бізнесу.
Четвертий бізнес - Квазар-Мікро Солюшинз - забезпечує надання послуг для корпоративних клієнтів. Це відносно тривалі і масштабні за обсягом проекти, що виконуються на замовлення великих компаній або урядових організацій. Тут готуються корпоративні рішення відносно і програмного, і технічного забезпечення. Як приклад діяльності цього бізнесуможна навести проект комп'ютерного забезпечення щорічної зустрічі EBRD у Києві навесні 1999 року. Іншими замовниками були: Пенсійний Фонд, Митна Служба, тощо. Існують цілий ряд специфічних ознак в цьому напрямі. Так, головною особливістю є те, що реалізація послуг здійснюється за умови тендерів, що проводить замовник. Слід додати, що для забезпечення просування корпоративних проектів ми застосували в нашій компанії ERP - систему від Oracle Application. Між іншим, це було першою і найбільш вдалою пробою впровадження цієї системи в країнах СНД, тому спеціалісти КМ, які були залучені до цього проекту, користуються попитом у інших компаній України і Росії.
Пропозиції до розв'язання проблеми
" Перш за все, компанії Квазар-Мікро треба відкрити відділ з продажу комплектуючих, за для створення на ринку своєї ніші доступних комп'ютерів, які збираються людьми в ручну.
" Розробити більш дешеві шляхи виготовлення комп'ютерів на самому підприємстві Квазар-Мікро, за для вибиття з ринку компаній з дешевою продукцією.
" Продовжувати співпрацювати з компанією Интел.
Пропозиції урядовим та не урядовими органам
" Найкраща допомога в цій ситуації - не втручання та підтримка конкурентного середовища.
" Зняти проведення програми "дойна коровка", коли з найуспішніших намагаються стягнути якомога більше.
" Запроваджувати політику "Чим більше ця компанія заробить, тим більше вона принесе в бюджет"
Необхідні ресурси та умови
На жаль, а можливо на радість в цій галузі не потрібні ресурси від держорганів та інших структур, цій структурі потрібні світлі голови та стартовий капітал. А що стосується умов, вони б не завадили. Такі як, впровадження дерегуляції. Ця маленька умова додала б на ринок багато нових компаній і свіжих ідей, а цим самим зробила б гарну конкурентну боротьбу.
Висновки
Компанії які працюють в галузі комп'ютерних технологій і комп'ютерної техніки під великою загрозою, і це стосується не тільки українського ринку. Оскільки ринок великих комп'ютерів потихеньку перетворюється на вчорашній день, а сьогоднішній день просто вскакує в наше життя і приносить "міні-комп'ютери", так званні кишенькові комп'ютери, і такі зміни заставлять комп'ютерні компанії рухатись з шаленою швидкістю, для того щоб вижити на цьому ринку.
Налагодження порядку в фінансах, прийняття критичних рішень щодо видів діяльності, що матимуть успіх на ринку і приноситимуть достатній для розвитку дохід, загроза зростаючої конкуренції, необхідність збереження духу ентузіазму та оптимізму в компанії, що розростається - все це питання, які повстають перед компаніями через десять років успішного просування на чолі "комп'ютерного" ешелону України. Від відповіді на них залежатиме, чи десятилітня історія була тільки історією, чи вона стане прелюдією ще більшого успіху комп'ютерних компаній України.
Але в кожному офісі, майже в кожній хаті стоїть персональний комп'ютер, а ці комп'ютери мають тенденцію старіти і слабіти, так що, є де працювати і що виробляти.
Успіху всім нашим комп'ютерним компаніям.
Використана література
" Синергія - аналітичний журнал з менеджменту - № 1(2) 2001
" Компаньйон - діловий щотижневий журнал - №46 2000
" Менеджмент і менеджер - № 1 2001
" Chip - №13 2000
" Ринок України - №18 2001

 
 

Цікаве

Загрузка...